Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Hajime no Ippo

İppo'nun emekli olması ve serinin boş yere uzaması anlıyacağımız şey artık George Morikawa'nında "ekmek teknesi olduğu için mangayı uzatan mangaka"sendromuna girmiştir.

Herhangi bir sebebi yok diye biliyorum.
Ben daha önceden bu soruyu sormuştum forumda. Serinin editörü bile egosundan ya da hırsından vs . gibi bir açıklama yapmıştı. Takamura gibi kibirli bir karaktere evet bu açıklama yakışıyor ama işin gerçeği şöyleymiş ki ,

Takamura imkanlar el verse ağırsiklette dövüşmesi gereken bir boksör. 6 sikletin legacy ile falan alakası yok tamamen maddi sıkıntılar ve japonyadan dolayı. Japon insanlar tıfıl insanlar boksta da üst sikletlerde rekabetleri yok. Bu yüzden takamura ağırsiklette ülke şampiyonu olsa bile kaale alınmayacaktı. Çünkü japon boksu dünya arenasında alt sikletlerde dikkate alınan bir ülke. Sırf bu da değil tabi. Ağırsiklet çok fazla para dönen bir siklet. Hele ki japonyadan bir ağırsiklet şampiyonunu dünya şampiyonu yapmak için ciddi sermaye lazım. Bütün bunlardan dolayı takamura kendine 6 siklet diye bir hedef koymuş. Bunu en net hawk vs takamura macında görebiliyoruz. Kamogawa hep kendini suçladı Takamuranın kendi sikletinde dövüşmediği için. Benimde kafamda soru işaretleri oluşturan şey buydu. Bana da forumdan bir üye özel mesajla söylemişti sağolsun.

Bir umut Rocky 4 senaryosu bekliyordum bu dövüşte. Sendo yenilir, sakat kalır. Ippo'da kendine yeni bir amaç edinir, Sendo Gonzales ile benim yüzümden dövüştü, ben sebep oldum deyip intikam için boksa döner diyordum. Önceki bölümlerde böyle bir şeye yol yapmıştı Morikawa, Date dönmesi için yüreğindeki alevi tetikleyecek bir şey bulması lazım diyordu. Gel gör ki Sendo yendi Gonzales'i sırada Ricardo Martinez var. Şaka maka Sendo'yu şampiyon yapacak herhalde.

Bir umut Rocky 4 senaryosu bekliyordum bu dövüşte. Sendo yenilir, sakat kalır. Ippo'da kendine yeni bir amaç edinir, Sendo Gonzales ile benim yüzümden dövüştü, ben sebep oldum deyip intikam için boksa döner diyordum. Önceki bölümlerde böyle bir şeye yol yapmıştı Morikawa, Date dönmesi için yüreğindeki alevi tetikleyecek bir şey bulması lazım diyordu. Gel gör ki Sendo yendi Gonzales'i sırada Ricardo Martinez var. Şaka maka Sendo'yu şampiyon yapacak herhalde.
Bu dediğin olay Gonzales maçından sonra olabilir dostum.Gonzales Sendo'yu zopalıcak İppo'da gaza gelip döner diye bekliyorum... Sendo da İppoya 3-5 taknik öğretip öle çıkarır Gonzales'in karşısına ..

Bu dediğin olay Gonzales maçından sonra olabilir dostum.Gonzales Sendo'yu zopalıcak İppo'da gaza gelip döner diye bekliyorum... Sendo da İppoya 3-5 taknik öğretip öle çıkarır Gonzales'in karşısına ..
Sanmam Gonzales büyük ihtimalle emekliye ayrılacak ringden çıkarken tatmin oldum ve elveda diyor bu bölümde. Ricardo'ya hali hazırda iki kez kaybetti üçüncü kez karşılaşma şansını da kaybetti daha yapacak bir şeyi kalmadı boksta ki tatmin oldum diyor. %90 emekliye ayrılır bu bölümden sonra. Ippo içinse 3 kere döndürecem sinyali verdi Morikawa ama okuyucuyu tatmin eden bir adam değil bu belli olmaz ne yapacağı.

Edit; Ben yorumunu ikinci bir Gonzales maçı olacak babında yazdın anladım ama Gonzales maçı son bölümle bitti farkındasın değil mi, yanlış bir anlaşılma yok yani. :)

Sanmam Gonzales büyük ihtimalle emekliye ayrılacak ringden çıkarken tatmin oldum ve elveda diyor bu bölümde. Ricardo'ya hali hazırda iki kez kaybetti üçüncü kez karşılaşma şansını da kaybetti daha yapacak bir şeyi kalmadı boksta ki tatmin oldum diyor. %90 emekliye ayrılır bu bölümden sonra. Ippo içinse 3 kere döndürecem sinyali verdi Morikawa ama okuyucuyu tatmin eden bir adam değil bu belli olmaz ne yapacağı.

Edit; Ben yorumunu ikinci bir Gonzales maçı olacak babında yazdın anladım ama Gonzales maçı son bölümle bitti farkındasın değil mi, yanlış bir anlaşılma yok yani. :)
Ben yanlış yazmışım dostum Meksikalılar karıştı :) Ricardo Martinez yazacaktım (Sıralamada 1.olan) . Maçtan sonra Sendo büyük ihtimal Martineze meydan okuyup sopasını yicek güzelce.Bu olaydan sonra İppo dönebilir ringlere...

Ben yanlış yazmışım dostum Meksikalılar karıştı :) Ricardo Martinez yazacaktım (Sıralamada 1.olan) . Maçtan sonra Sendo büyük ihtimal Martineze meydan okuyup sopasını yicek güzelce.Bu olaydan sonra İppo dönebilir ringlere...
Maç ayarlandı zaten Martinez bu maçtan sonra dövüşecekti. Kazanırsa sonraki rakibi Sendo olacak direkt. Ama o maçta da böyle bir şey olacağını sanmıyorum İppo daha da dönmez pek umudum kalmadı. Sendo'yu yenildirip emekli falan eder, Kamogawa ile Nekota gibi ikili yapar bunları belki, ne yapacağı pek belli olmuyor.

İppo'nun madara ettiği adam İppo'yu madara eden adamı emekliye çıkartıyor ve bu manganın adı Hajime no İppo. Senin tuttuğun kalemi seveyim ben mangaka gibi. İki yıl önce sövmüştüm bu mala serinin ırzına geçtiği için ve hala daha bir değişiklik yok sanıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık