Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Haikyuu!!

Dün dediğim gibi Oikawa ile milli maç yapmışlar.
Hinata Brezilyaya geri gitmiş falan. flash backler...

sonunda bitti.

Haikyuu!! 402(Final Bölümü): https://ww5.readhaikyuu.com/chapter/haikyuu-chapter-402/

Vallahi o kadar dolu bir bölüm ki; ne yazsam bilemedim bu bölüme. Mangaka son bölüm diye ne kadar karakter varsa göstermiş resmen. Hepsini tek tek yazmaya ömür yetmez. O yüzden sadece ilgimi çeken kısımlardan bahsedeceğim ama önce:

365. bölüme gidiyoruz. Karasuno Çeyrek Finalde Kamomedai ile oynuyor ve herkes elinden gelenin en iyisini yapmasına rağmen ancak direnebiliyorlar. Hinata 39.5 derece ateşle oynarken bir anda yere çöküyor ve kenara alınıyor. Sonrasında oyundan çıkıyor ve Karasuno kaybediyor.

''Yapman gereken bu hissi unutmamak. Gelecekte bu hissi yine yaşayacaksın ve hiçbir şey yapamayacağın zamanlar olacak. Saf cesaret ve güçle aşamayacağın engellerle karşılaşacaksın. O zaman da bilgiye, soğukkanlı olmaya ve en çok da düşünmeye ihtiyacın olacak. Büyümeye devam edeceksin ama; yüksek bir filenin üstünde savaşılan, 190 santimin bile kısa sayıldığı voleybol dünyasında sen hep küçük kalacaksın. Sana hep daha az fırsat verilecek. Bu gerçeği kabul etmelisin; fakat bu demek değil ki fırsatların elinden kaçmasına izin vereceksin. Hinata; herkesten çok senin her an hazır olman gerekir. Böylece bir fırsat yakaladığında en önde olabilirsin. ''

Bu konuşmanın ve lisedeki sonu birincilikle bitmeyen pek çok turnuvanın ardından; Hinata Plaj voleybolu oynamak için brezilya'ya gidiyor ve her şeye sıfırdan başlıyor. Profesyonel olacağı bile kesin değilken; dilini bilmediği, kimseyi tanımadığı, yabancısı olduğu bir ülkede tam iki sene boyunca gece gündüz voleybol çalışıyor ve orada kendisine ün edinerek Japonya'ya dönüyor. Japonyada'ki ilk maçında en yakın dostu ve en büyük rakibi olan Kageyama'nın takımını yeniyor. Bununla da yetinmiyor ve 2021 yılında olimpiyatlarda ülkesinin milli formasını giyiyor. Daha sonrasında ise Japonya ligi ile yetinmiyor ve Brezilya liginde de forma giyiyor.
Muhteşem bir azim öyküsü ya. Hinata Shouyou inanılmaz sevilesi, muhteşem, kusursuz bir karakterdir. Haikyuu'da spor mangalarının sefiridir Biat edin kardeşim!!!11!!

Bu kadar boş yapmanın ardından bölüme geçiyorum. Eski Shiratorizawa tayfasının bir kısmı, Goshiki'nin evinde toplanmışlar; televizyona çıkan Satori Tendo'yu izliyorlar. Satori aşçı olmuş çikolata yapıyor. Programda Satori, Ushijima ile Paris'te buluşup yemek yiyor. Kameraya da ne kadar iyi kankiler olduklarını söylüyorlar. :D Onları televizyondan izleyen bir başka isim Washijo ise gülüyor. Washijo hocamın ölmeye pek niyeti yok galiba. Mangada 2021 yılına kadar zaman atlaması yaptılar ama adam hala yaşıyor hala yaşıyor. Allah uzun ömürler versin ne diyeyim.

Sonrasında Nekoma tayfasını gösteriyor. Hızlıca geçmek gerekirse; Lev ablası ile beraber modellik yapıyor. Ablası zaten taştı kendi de büyüyünce taş gibi olmuş. Yamamato; Japonya voleybol birinci liginde oynuyor. Lisedeki saç stilini değiştirmiş artık uslu bir erkek heralde. Fukunaga komedyen olmuş. Ayrıca bir restoranda çalışıyormuş. Inouka çocuk bakıcısı gibi bir şey olmuş. Teshiro özel eğitmen olmuş. Kenma da youtuberlığa devam işte. Yaku ise rusya süper liginde voleybol oynuyor. Yakışır valla krala. Bir Nekoma'nın liberosuna bakıyorum en kral yerlerde voleybola devam ediyor; bir de bizim Nishinoya'ya bakıyorum hala ülkeye dönmemiş geziyor. :D

Neyse; olimpiyatlar başlamış ve Kanoka ablam Japon birinci liginde oynuyor. Aynı zamanda milli takım oyuncusu. Ah Tanaka Ah; bu Kanoka daha iyi bir eş olurdu sana sırf taş gibi diye Shimizu'yu seçtin. Kanoka ablam kadın milli takımının ace oyuncusuymuş aynı zamanda. Neyse en azından Tanaka ve Shimizu kızın maçlarını gururla takip ediyorlar. :D

Asahi; dünya turunda kankası Nishinoya'ya katılmış. İkili, bizimkilere piramitlerin önünde poz verdikleri fotoğrafı yollamış. İkisi de acayip yakışıklı okey; ama Asahi çöl sıcağında niye şal takmış anlamadım. :D Sonrasında pek çok yan karakterin günümüzde neler yaptığını gösteriyor mangada. Hepsini tek tek yazmaya üşeniyorum ama şu çok ilgimi çekti. Michimiya Yui; hani lisede Daichi'den hoşlanan kız, şu an Sepaktakraw(ayak voleybolu) sporu ile uğraşıyormuş. Ablacım sen neler yaşadın da o alana kaydın ya skjdskjdskjd Mangaka karakterlerin günümüzdeki mesleklerini yazarken bazen uçuyor ama burada sırf trollüğüne abartmış bence. :D

Bizimkiler olimpiyatlarda güçlü takımlardan biri olan Arjantin ile karşılaşmak üzere. Arjantin Japonya'ya karşı oynadığı son iki maçı kazanmış. Arjantin milli takımının pasörü kim dersiniz? Tabii ki de Oikawa senpai. Oikawa ne yapmış ne etmiş Arjantin milli takımına kadar yükselip; Kageyama ve Ushijima'yı üst üste koyup yenmiş. Hem de iki kere yenmiş. :D Bu da bambaşka bir azim hikayesi helal olsun. Oikawa asla Kageyama ya da Miya gibi inanılmaz yetenekli, dahi bir pasör olmadı. Yine de dünya arenasında kendisine bir yer bulabildi. Bu manganın asıl kazananları Hinata; Oikawa ve Shimizu'yu tavladığı için Tanaka'dır bana göre.

Bu kısmın ardından; beni şaşırtan bir başka bir detay daha geliyor. Mad Dog ve Tsukishima aynı takımda oynuyorlarmış. Üstelik; maçı beraber izleyeceklerine göre oldukça yakınlar da. Demek ki Mad Dog; lisedeki kadar Mad değil artık. Lisedeki kadar agresif olsa bizim Tsukki onu her gün kudurturdu. :D Hemen alt sayfada; Bokuto abim ''Bugün Arjantin'i yeneceğimiz gündür!'' diyor. Sonra Kageyama ''Bugün yanımızda o da var'' diyor ve Hinata'nın en önde olduğu Japon milli takımını görüyoruz. Eski Karasuno tayfa gözyaşları içinde; Karaoğlan Santana abim üç çocuğu ve yengeyi çekmiş yanına maçı izliyor falan oldukça duygusal..... :D

Sonrasında; Oikawa'nın servisi ile maç başlıyor ve Sakusa'nın karşıladığı top Kageyama'ya gidiyor. Kageyama hızlıca topu Hinata'ya veriyor ve Hinata yapıştırıyor sayıyı. Böyle öküz gibi düz bir şekilde yazınca çok basit oldu; fakat tüm bu süreç boyunca mangaka; Hinata'nın gelişiminde rol oynayan herkesi kare kare çiziyor. Oldukça duygusal bir sahne olmuş. Sonunda ise Hinata ve Kageyama yumruklarını tokuşturuyorlar. Adeta San-At eseri bir sahne yani.

En sonda ise; Kageyama'yı İtalya liginde oynarken görüyoruz. Hinata ise ikinci vatanı sayılan Brezilya'ya gitmiş orada oynuyor. İkili tekrardan karşı karşıya gelmişler. Kageyama: ''Bugün ben kazanacağım.'' diyor. Hinata ise ''Bugün de ben kazanacağım.'' diyor ve gözümün nuru Haikyuu sonunda bitiyor. Valla çok güzel seriydi ya. Neyse ki animesi beş yılda bir yeni sezon koyuyor da; ulusallar ve zaman atlaması animede gösterilene kadar ben Haikyuu'yu unutur sonra da tekrar izlerim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık