Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kral Haki'den Beklentileriz

Bayıltmak ne kadar kullanışlı ve özel bi güç olsada bana görede h.hakinin tek özelliği bu değildir. Bu adamların vücutlarından dışarı haki taşıyor:D Diğer haki kullanıcılarından daha özel olduklarını düşünüyorum haki seviyeleri potansiyel olarak diğer bütün haki kullanıcılarından daha öndedir. Tabi geliştirmedikleri zaman bi anlamı yok.

Ayrıca Wb'de ki kral hakisi çok üstün değildir bence. Savaşta bayıltmak için kullanmaması enteresan. Hancock ayarı olabilir seviyesi ikisinide kullanmaları gereken yerlerde kullanırlarken görmedik
İlk mesajda paylaştığın manga sayfasında çeviri farklılığı var. Geçenlerde yine bu forumda başka bir konuda aynı sayfa paylaşıldı ama o sayfada sol alt taraftaki karede WB "kahretsin, onları durduramayacağım" demiyor, "benim bunu durduramayacağımı mı sanıyorsunuz" diyor yani orda h.haki kullanmayı düşünüyor ama sağlık durumu iyi olmadığından kalp krizi geçiriyor.

Kor-Amiral Doberman : Bu çocuğu diğer çaylaklarla mukayase etmeyin zayıf olanlar geride kalsın. Bu çocuk yakında çok büyük bir düşman olacak. Demişti.

Rayleigh : Dünyada iz bırakan , şekil veren , söz sahibi insanların sahip olduğu güç.

Bu sözlere bakarsak H.Haki muazzam potansiyelin dışa vurması diyebiliriz. @Dragon'un verdiği , çaydanlık , havuz , okyanus örneği son derece açıklayıcı aslında.

h. hakinin insanları bayıltmakla sınırlandırlımayacağını düşünüyorum... bunu garpla rogerın konuşmasında görebiliriz... çocuğumu sen koruyacaksın gibi birşey dediği yerde meşalede ki ateş rogerin ruh durumuna göre sönüp yanıyor... daha sonra daha 50 bölüm civarlarında mihawkla shanksın adada karşılaşmasında shanks o gün keyfinin pek yerinde olmadığını gösterdiğinde hava kararmış gibi gözüküyor ama sonradan luffyle ilgili sevindirici bi haber getirdiğini söylediğinde aniden hava günlük güneşlik oluyor... daha sonra shirohige ile shanksın kalrşılaşmalarında gökyüzünün ikiye bölünmesi ve shiki ile rogerın karşılaşmasında aniden havaının değişmesi... açıkcası ben tüm bu olayların h.haki ile açıklanmasını bekliyorum. h. hakinin büyüklüğüne oranla diğer haki türlerini de isteğine bağlı alarak daha kolay gelişitirebilir... elimizde h. haki kullanan reyligh shanks shirohige dragon garp roger hancock luffy ve ace var... ace hariç hepsinin diğer hakileri kullandığını gördük.. boa ve luffy haricindekilerin ise ustaca kullandıklarını gördük...rogarın herşeyi duyması... garp(demek sende de var gibi bişey diyordu luffye) ın super güçlü yumrukları veya gülle atması...shanksın gemisinden önce gelmesi akainu yu rahatça durdurması...dragon un luffy nin yakalanmasını engelllemesi... shirohige nin bazı saldırılara karşı hiç bir engelllemede bulunmaan kaptanlarınca engellenmsei vs.. bu h. haki kullanan adamların diğer haki türlerinide ustaca kullanabildiklerini göstermiyor mu... benim bundan anladığım h. haki kullanıcıları diğer haki türlerinide kullanabiliyorlar... bu kadar ustaca kullanmaları h.ka kullanma kapasitesine sahip oldukları içindir diye düşünüyorum...
Katılıyorum arkadaşımıza.

WB'nin kullanmamasının sebebi uluslararası literatürde kabul gören ana karektere dikkat çekme kuralının op'deki hali :)
WB hastayım diyecek Luffy kullanacak hikaye devam edecek.
WB Uykusunda bile duyabilen biri
Konu üstünde fazla tartışılacak bir durum değil, bana göre:cool:
Croc bu çocuk bu kadar gücü nerden buluyor demişti ve cevabını almış olduk H haki kredisi uçsuz bucaksız adamların işi :good:
Herkesin farklı bir versiyonu var ve bilinçten kopukda olabilir mesela ölen WB yere düşmüyorsa ben bunu H Hakisine bağlıyorum.
Her H haki sahibinin değişik kendine özgü karekterleri var Roger Duyan adam, WB yıkılmayan, Hancock kim bilir:bilmem: Garp neyse söylemesemde olur :hhh:

Çeviri farklılığından haberim var. İngilizcesine tekrar baktım ; http://www.mangastream.to/one-piece-chapter-569-page-11.html
''Onları durduramayacağım'' demiş. İçinden ''kahretsin'' diyor.
Wb bütün savaş boyunca hiç h.haki kullanmadı. Orada kullanmasınıda beklemiyordum, daha çok yetişemeyeceğim der gibiydi. Kalp krizi geçirirken kalbini tuttuğunuda görmüyoruz mangada. Kalbi teklediğinde diz çökmüş ve elini üstüne kapatmıştı. Burada küçük bir karaden böyle kesin konuşmak zor.
Orjinal mangastream'in çakması mı o site? Bizim çevirisini beğendiğimiz mangastream.com ama senin verdiğin link mangastream.to diye bir siteye ait. Zaten o linkteki sayfa birebir mangareader'in çevirisiyle aynı.

http://www.mangareader.net/103-43538-10/one-piece/chapter-569.html

böyle ikilem olan durumlarda animenin fansubına güveniceksin ve özelliklede gec cıkan yibise ve orda söyle diyor.''faydası yok,bunun için seni durduramıyacagımımı sanıyorsun ? '' ;)

Altyazıyı falan herşeyi geçtim animede Wb'nin ses tonuna ve söyleyiş şekline bakın mimiklerine falan kibir,özgüven ve öfke var adamın sesinde bunu durduramayacağımı mı sanıyorsun demiş işte ya da onun gibi bişey söyleyiş şekline bakarak onları durduramayacağım demediği aşikar bence ardından kalbi tekledi durdu zaten orda.

Artık çeşitli benzerlikleri de hesaba kattığım zaman h.hakinin bir ileri seviyesinin telekinezi benzeri bir güç olacağını düşünüyorum.Ona benzer olacaktır.O zaman da ne işe yarıyor diyenler olayını kavrarlar.

Akira anime filmini izleyen var mı bilmiyorum anime - manga karakteri olarak orada sağlam bir örneği vardı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık