Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Groundhog Day (1993)

Sizce Bu Nedir?

• Kullanılan toplam oy
    40
Adamla aynı mücadeleyi, anlayışı kazanmayacak olduktan sonra günü, yeri, güzelliği, çirkinliği çokta önemli olmuyor. Harika bir gün bile olsa 33 yıl boyunca aynı günü yaşayacak olmak... Burada filmdeki olaydan kopulmuş. Bence Smoker şöyle değiştir durumu minimum 33 yıl kalınacak ancak filmdeki adam gibi bir mesafe katedilmediyse çıkmakta mümkün olmayacak. Millet 33 yılın sonunda kendiliğinden çıkacağını düşünüyor.

Daha fazla yaşamayı istemek de ayrı aptallık. Üstelik aynı günü.
Daha fazla yaşamış olmuyorsun bu durumda. Çünkü her şey aynı kalıyor, kişinin kendi hariç. Ben zaman sıkıntısı yaşamadan arzu ettiğim şeylere ulaşmak için bunu isterdim. Günümüzde bile çoğu insan zamanı olmadığı için bazı şeylerden feragat ediyor. Mesela filmdeki adam gibi piyano çalmayı öğrenmek isterdim, fakat uğraşacak daha önemli şeyler olduğu için bunu geri plana atıyorum. Aynı günü yaşadığında kaybedecek bir şeyin olmaz, yetişmen gereken bir yer olmaz, istediğin her şeye öncelik verebilirsin. Çünkü senin için hayat bir süreliğine pause oluyor.

Böyle yaşlanmadan zarar göremden 34 yıl daha ömrümüze eklenecek bedavadan bence güzel birşey. 35. yılda günler akmaya başladığında mükemmel deneyimli. görmüş geçirmiş biri olursun hayat kolaylaşır. Ölmeyeceğn kesin bi' kere, ölüm korkusu olmadan neler yapılır kim bilir. En kötü ne olabilir sonuçta 1 gün sonra başa döneceksin. En kötü yanında ağır bir uyku hapı taşı işler kötüye gitti at ağzına hoop tertemiz bir güne uyan.. Film de ilginçmiş izleyeyim bari boş boş oturuyodum

Bunu yaşamak senin elinde olsa güzel olurdu. Bir çok şeye zaman ayırılabilirdi. Ama bu hep kalacak bir şey olsaydı bir lanet olurdu bence.

Bu anlamda Zamanda Aşk filmini izleyebilirsiniz. Orada daha doğrusu bir güne sıkışmıyordu ama bildiği tüm geçmişlere yolculuk yapabiliyordu.

Büyük bir şehirde hatta herhangi ortalama bir şehirde bile nimettir. Zaten hiçbir şeye vakit yetiremediğimiz şu devirde bulunmaz nimet. Okumayı isteyip okuyamadığın kitap mı dersin, izlemek isteyip izleyemedigon film mi, öğrenmek istediğin bir sanat dalı, yakınlarda görmek isteyip göremediğin bir yer varsa görürsün. Ayrıca yaptığın bir şey için yaptırım uygulanmayacak kısacası benim için bulunmaz nimet. Sadece 2 sıkıntılı nokta var. Biri bulunduğun lokasyon, diğeri de tekrarlanan sürenin 3-5 gün değilde bir gün olması.
@ch3rl0b11n aynı düşünüyormuşuz

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık