Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Groundhog Day (1993)

Sizce Bu Nedir?

• Kullanılan toplam oy
    40
İmkanların bol olduğu bir yer tam uygun olurdu sana :D Düşünsene yerleşimin çok az olduğu bir yerdesin.
İnsanın olduğu yerde imkan çoktur. Yerleşim yerinin az olduğu yerde, bir gün gibi kısa bir sürede çok şey yapılamaz. ziyan olur güzelim şey. :(

Ölsen de, sabah 6'da yeniden ayaktasın zaten. Hem ölümden sonra ne olduğunu bileceksin, hem yaşamaya devam edeceksin işte. Gerçi sen korkarsın geri kalkamam diye.
Yok yahu onun farkına erken varırım ve denerim ölümü de. Ölmek istediğim için intihar etmem sadece, sırf denemek için atlarım yüksek bir yerden. Hem yüksekten ölümüne atlama arzum da araya kaynar böylece.

var olan her saniyeyi o döngüden kurtulmak için harcardım sanırım. Başaramazsam çıldırırdım. Günlerin ilerlememesi bilincin sabit kaldığı anlamına gelmiyor sonuçta. İnsanı tüketecek bir şey varsa o da ulaşamayacak bir şeyin kalmamasıdır. Bu durumda - er ya da geç - başarı mümkün.

Bence lanettir. 33 yıl gibi bir süre boyunca yaptığın herşey tek günlük. Düşünmesi bile moral bozuyor. Birisine aşık olursan hele iki katı acı çekersin.

peki bir sonraki döngü başlayana kadar uyanık kalırsan ne oluyor? yani final gecesi gibi uykusuz kassam yine de aynı döngüye mi uyanırım?
Ben kararsız kaldım. Yani yapabileceklerimi düşününce 34 yıl aynı günü yaşamak nimet ama 24 saat fazla kısa geldi. Bir şehir değiştirmek bile ortalama 5-6 saat yol desek zaten 4te 1i gidiyor vaktinin. Mesela 1 hafta desek 50 yılda olsa aynı döngüde kalmaya nimet derim.

edit: teoride en iyisi her günü 7 kere üst üste yaşamak olurdu bence

Filmi tekrar izlemek isteyen olursa altyazılısı var :D Şimdi benim izleyesim geldi.
Direk indirme linki atayım. İsterseniz linkten izleyebilirsiniz de. Part1. Part2.

peki bir sonraki döngü başlayana kadar uyanık kalırsan ne oluyor? yani final gecesi gibi uykusuz kassam yine de aynı döngüye mi uyanırım?
Ben kararsız kaldım. Yani yapabileceklerimi düşününce 34 yıl aynı günü yaşamak nimet ama 24 saat fazla kısa geldi. Bir şehir değiştirmek bile ortalama 5-6 saat yol desek zaten 4te 1i gidiyor vaktinin. Mesela 1 hafta desek 50 yılda olsa aynı döngüde kalmaya nimet derim.

edit: teoride en iyisi her günü 7 kere üst üste yaşamak olurdu bence
Filmde o durum hiç yaşanmıyor, yaşanmışsa da gösterilmiyor. Her sabah aynı yatakta, aynı şekilde kalktığını görüyoruz sadece.

İzlediğim ilginç filmlerden biri.Bana böyle bir şey olmasını istemezdim.Böyle bir şey olsa bütün pislikleri deneyebilirdim nasıl olsa ertesi gün yine aynı kalkacağım diye

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık