Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
 1. One Piece 859 Türkçe İndir
  Duyuruyu Kapat
 2. Hasır Şapka Korsanları'nın Arkeoloğu Nico Robin Tıkla-Oku
  Duyuruyu Kapat
 3. Okumadan Geçmeyin: Korsanfan Deyimleri Sözlüğü Tıkla-Oku
  Duyuruyu Kapat
 4. One Piece Dünyası Zaman Çizelgesi İçin Tıklayınız
  Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz.

[Kütüphane] Gladius

'Donquixote Korsanları' forumunda Smoker tarafından 25 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Severim

  4 oy
  50.0%
 2. Sevmem

  4 oy
  50.0%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 11,622
  Üyelik Tarihi22 Nisan 2009
  [​IMG]

  Gladius (Guradiusu), eski Donquixote Ailesi'nde Pica Birliği'ne bağlı bir yöneticiydi. Bartolomeo tarafından mağlup edilmiş ve Doflamingo'nun da yenilmesinin ardından tutuklanmıştır.

  Görünümü

  Gladius, üzerine bir sürü altın halka olan uzun ve siyah bir palto giyer. Paltonun dirsek kısımlarında altın çarklar vardır. Uzun siyah botlar giyer, botlarının üzerinde altından düğmeler vardır. Yüzünün yarısını kapatan siyah bir maske (Animede beyazdır) takar. Ayrıca kafasında yuvarlak bir şapka vardır. Ayrıca gözünde mavi ve tuhaf tasarımlı gözlükler vardır. Gladius görünümü ile bir tür steampunk ortamından (Buhar çağı teknolojisinin gelişmiş versiyonlarının bulunduğu yarı fantastik, yarı bilim kurgusal ortam) fırlamış gibidir. Açık mavi renkte, sivri saçları vardır. Saçları genelde şapkasının altında olduğundan görünmez. Fakat sinirlendiği zaman saçları şişer ve şapkasını patlatır. Şapkası kolayca patladığından, bazı zamanlarda kafasına motosiklet kaskına benzer bir kask takar. Animede Gladius'un dirsekleri tamamen mekaniktir. Ayrıca saçlarını patlattığında, asker tıraşlı gibi görünür.

  Gladius çocukken üzerinde değişik rozetler olan siyah bir palto giyerdi ve yüzünde ameliyat maskesi vardı. Gözlükleri alnında duruyordu ve elinde bir gladius tutuyordu. 17 yaşındayken saçları şimdikinden daha kısaydı ve giydiği siyah paltonun önü açıktı. 23 yaşındayken de hemen hemen şimdiki gibiydi.

  Kişiliği

  Gladius'un en belirgin özelliği çok çabuk sinirlenen bir adam olmalıdır. Doflamingo'nun diğer adamları gibi, Gladius da ona son derece sadıktır. Viola'nın ihanetini öğrendiğinde çok sinirlenmiştir. Ayrıca Doflamingo'ya saldıran Baby 5'ı vurmakta sakınca görmemiştir. Zalim biri olduğu söylenebilir. Cavendish ve Bartolomeo'ya karşı savaşırken, adamlarının çoğu kendi yaptığı saldırılar yüzünden yaralanmıştır. Verilen emirlerin zamanında ve gerektiği şekilde yerine getirilmesi gerektiğini düşünür. Ayrıca ona göre, kendi standartlarında olmayan kişilerin yaşamaya hakkı yoktur.

  Hassas bir midesi vardır. Yemek esnasında Law dağ gibi cesetlerden bahsedince, kusacak gibi olmuştur.

  Yetenek ve Güçleri

  Gladius oldukça güçlü bir adamdır. Luffy'nin İkinci Vites formundan saldırı almasına rağmen kalıcı bir hasar oluşmamıştır. Ayrıca çok çevik biridir. Hızları ile öne çıkan Kabu, Ranpo ve Yıldırım Asker'i yakalamıştır. Ayrıca ödülleri 100 milyondan daha fazla olan Cavendish ve Bartolomeo'ya karşı tek başına savaşmıştır.

  Şeytan Meyvesi
  Gladius, Paramecia türü bir meyve olan Pamu Pamu no Mi'yi yemiştir. Bu meyve ona dokunduğu inorganik maddeleri koparmasını ve bu maddeleri patlayana dek şişirmesini sağlayan bir güç vermiştir. Gladius, meyve gücü ile şişirdiği küçük nesneleri el bombası gibi atabilir ve onlara şarapnel özelliği kazandırabilir. Dressrosa'daki oyuncağa dönüştürülmüş insanlar da inorganik olduğundan, onları kolayca öldürebilir. Oyuncak Askeri neredeyse patlama noktasına dek şişirmiştir.

  Silahları
  Baby 5'ı vururken elinde bir tabanca ile görülmüştür. Keskin nişancılık konusunda yeteneklidir. Law'u ateşli silahlar konusunda o eğitmiştir.

  Kollarında bir çeşit ateşleme mekanizması vardır. Ateşlediği mermileri, Şeytan Meyvesi gücü ile daha yıkıcı hale getirebilmektedir. Gözlükleri ona teleskobik bir görüş avantajı sağlar. Bu sayede daha iyi nişan alabilir.

  Ayrıca saçları zehirle kaplıdır. Şeytan Meyvesi gücü ile saçlarını diken gibi etrafa saçtığında oldukça tehlikeli olmaktadır.

  Ek Bilgiler

  - Gladius kelimesi Latince'de kılıç demektir.
  - Bir SBS'de Oda'ya Gladius'un penisinin de patlayıp, patlamadığı sorulmuş ve bu soruya "Evet" yanıtı gelmiştir.

  Künye

  Adı: Gladius
  Okunuşu: Guradiusu
  İngilizce Adı: Gladius
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 682, Anime 608
  Bağlantısı: Donquixote Korsanları (Eski)
  Unvanı: Korsan
  Yaşadığı Yerler: Spider Miles (Eski), Dressrosa (Eski)
  Yaşı: 33
  Durumu: Canlı

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Pamu Pamu no Mi (Tr. Kopma Kopma Meyvesi, İng. Pop Pop Fruit)
  Anlamı: Kopmak
  Türü: Paramecia
   
  Son düzenleme: 9 Eylül 2016
 2. Monkey D. Luffy Bege Fan Kulübü Başkanı

  Monkey D. Luffy (Bege Fan Kulübü Başkanı)
  Mesaj Sayısı 5,623
  Üyelik Tarihi31 Mayıs 2014
  Mangaka karizmatik bir karakter çizmiş. Garip ve ilgi çekici bir görünümü var.
  Teşekkürler Smoker.
   
 3. monkey Üye

  monkey (Üye)
  Mesaj Sayısı 54
  Üyelik Tarihi7 Kasım 2014
  Ailenin en sheqil çoocuğu
   
 4. Tian Heǐ Lóng

  Tian (Heǐ Lóng)
  Mesaj Sayısı 235
  Üyelik Tarihi10 Şubat 2014
  Ellerine sağlık Smoker.
  SSJ 3 Gladius... Severim kendilerini.
   
 5. kadir †. :d Site Yetkilisi

  kadir †. (:d)
  Mesaj Sayısı 5,731
  Üyelik Tarihi4 Temmuz 2012
  Türkiyemizdeki meshur Gladio Latince kısa kılıç demekti zaten. Sub Zero ile Kakashi karışımı karizmatik karakter.Severim.
   
 6. Mesaj Sayısı 4,046
  Üyelik Tarihi25 Ocak 2015
  Doffy ailesi denince aklıma ilk yenilişleri geliyor :D Bari bari noooo Pistol! Horoz-kun :respect: .Eline sağlık Smoker.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuya Bakanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık