Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy'nin kaybettiği bir sürü dövüş var. Ayrıca daha çok yol alman gerek çocuk diye dalga geçildiği kısımlarda var. Yani birisi övdüğü zaman hemen güç yarıştırmalarına sokmuyoruz bazı arkadaşlar gibi onu demek istedim. Şu an aynı şey Zoro'nun başına gelse fanları KK yapmıştı ve Luffy ile kıyaslamıştı :)
Kaybettiği dövüşlerin bir çoğunu sonradan kazandı zaten. Lucci'de kazandı, Crocodile'da kazandı, Moria'da kazandı. Yani Luffy'nin galibiyeti için mutlu olmanın "Aha Goku dövüş kazandı" diye mutlu olmaktan pek bir farkı yok. Magellan, Kizaru ve Kuma ise dokunabilseydi onlara karşı da kazanabilirdi. Dokunamıyordu ama.

Luffy'nin Dreesrosa'daki haliyle şu anki bir değil.Uçurum var aralarında.Ulti'ye de geçen örneğini vermiştim.Bir sineği öldürmek için sineklik kullanman sineği insan seviyesine çıkarmaz.Luffy normal haliyle zaten speedblitz yapmış Ulti'ye.2v1 dövüş olduğu için açık yakalayıp tutmuş,kendi başarısı bile değil.Luffy g4ü açınca Ulti'nin pinpon topuna döneceği bariz.Luffy komutan seviyesi birisi için g4e ihtiyaç duyar ama geliştirdiği hakilerini kullanmazsa bana göre.Kaido için hypelıyorsa tekniğin boş olmasının ihtimali yok.Rayleigh,Garp gibi haki tabanlı dövüşen adamların überliğini bu hakiye bile bağlayabilir.Ki muhtemelen iç organlara yapılan saldırıyı durdurmanın yolu bu teknikten başka yoktur.

İlk şeytan meyvesinin nasıl ortaya çıktığı ile ilgili bir bilgi ya da teori var mı?
@Smoker'ın teorisi var.
*** http://www.korsanfan.com/konu/meyvelerin-doğuşu.875/

Son düzenleme:
Kaybettiği dövüşlerin bir çoğunu sonradan kazandı zaten. Lucci'de kazandı, Crocodile'da kazandı, Moria'da kazandı. Yani Luffy'nin galibiyeti için mutlu olmanın "Aha Goku dövüş kazandı" diye mutlu olmaktan pek bir farkı yok. Magellan, Kizaru ve Kuma ise dokunabilseydi onlara karşı da kazanabilirdi. Dokunamıyordu ama.
Magellan'a dokunabiliyordu. Atakları üstünde işliyordu yani. Magellan logia değil. Kuma da logia değil. Luffy'nin bariz durduramayacağı yetenekteydi. Kizaru zaten bir çok yerde rezil etti. Shabondy'den MF'ye kadar. Aokiji yendi zaten. Big Mom'a bir şey yapamadı. Kaido'ya dokunduğu halde bir şey yapamadı. Vallaha saçmalamanın da bir ayarı olur.

Ben Kizaru tekme attıktan sonra baygın yatan kimseyi hatırlamıyorum.

Başlangıçta güçlü oldukları bir adama gura gurayı neden salsınlar, keriz mi bu adamlar?

Nasıl yonkou olduğunun adımlarını saymışsın. Burdan ne anlamam gerekiyor onu kavrayamadım, gura guranın %1500 güç artışı sağladığını mı? Ben gura gura hiç güç sağlamadı demiyorum. Ama gura gurasız haliyle gura guralı halinin arasına dağlar kadar güç farkı olduğu düşüncesinde değilim ve bu düşünceye de karşıyım. Yamili Teach eğer en azından komutan falan alamıyorsa gura gurayı ele geçirmesi o adamı yonko yapmaz. Yaklaşımın bende "gura gurayı Franky'ye versek Kata'yı rahat alır, Koca Ana'ya falan da yürür." izlenimi bırakıyor bende

Bitiğin bitiği Newgate Akainu'yu da patates etti hatırlatırım.
Kizaru'dan dayak yedikten sonra kalkıp yürüyen kimseyi de görmedik.

Meyveyi alabilecek adam Teach olduğu için. O olmasa nasıl alacaklar Gura Gurayı bir açıklar mısın?

Gura gura olmasa Teach Yonko olamazdı. Bence bu çok net bir gerçek.

Sakazuki'yi patates etme falan yok ortada onu bir geç. Patates olan adam kalkıp 10 tane tümenin karşısına dikilemez. Kaldı ki Sakazuki hasta Newgate ile karşılaştı Teach ise göğsünde bir tane magma yarası olan ve kafasının yarısı olmayan Newgate ile kapıştı. Hatta kapışamadı bile. Sakazuki'nin gösterdiği performansın 10'da 1'ini gösteremedi.

Kizaru'dan dayak yedikten sonra kalkıp yürüyen kimseyi de görmedik.

Meyveyi alabilecek adam Teach olduğu için. O olmasa nasıl alacaklar Gura Gurayı bir açıklar mısın?

Gura gura olmasa Teach Yonko olamazdı. Bence bu çok net bir gerçek.

Sakazuki'yi patates etme falan yok ortada onu bir geç. Patates olan adam kalkıp 10 tane tümenin karşısına dikilemez. Kaldı ki Sakazuki hasta Newgate ile karşılaştı Teach ise göğsünde bir tane magma yarası olan ve kafasının yarısı olmayan Newgate ile kapıştı. Hatta kapışamadı bile. Sakazuki'nin gösterdiği performansın 10'da 1'ini gösteremedi.
Doff'un Mera Merayı ele geçirdiği gibi, Koca Ana'nın meyvesini kazandığı gibi. :/

Patates olan BB de sonra kalkıp MF'ye yumruk falan sallıyordu. 5 amiral bir tomar denizciye karşı bu benim çağım diye haykırıyordu. :/

Çok farazi yorumlar bunlar yalnız. Luffy'nin saldırıları ne derece gelişti pek bir fikrimiz yok. Dof patlamadan önce bu saldırıları gülerek karşılıyordu. Jack şu an Luffy seviyesinde değil, ancak Luffy komutan seviye birisi için gayet G4'e ihtiyaç duyar, Ulti için bile duydu. Jack'i ezemez, ama yenilmez de tabii ki.

Yeni haki olayı ise tamamen yazara bağlı.
Yeni hakinin ne kadar etkili olduğu konusu soru işareti evet. Bana göre de Lütfü komutan ayarı biriyle dövüşürken g4 kullanmak zorunda. G3 meselesi de şöyle. G3 ağır bir vites. Dolayısıyla bu vitesle dövüşüyorsan rakibin de hantal olmak zorunda. Jack'i yeni teknikle yenebilir dememin sebebi bu. Yoksa atıyorum Jack'in hibrit formu g3'ten hızlıdır Luffy o zaman da g4 kullanmak zorunda. Gerçi ne kadar da olsa Jack'in dayanıklılığı g4'ü hak eder bence ama yeni haki tekniğinin ne kadar etkili olduğunu bir rakip üzerinde görmek lazım.

Yeni hakinin ne kadar etkili olduğu konusu soru işareti evet. Bana göre de Lütfü komutan ayarı biriyle dövüşürken g4 kullanmak zorunda. G3 meselesi de şöyle. G3 ağır bir vites. Dolayısıyla bu vitesle dövüşüyorsan rakibin de hantal olmak zorunda. Jack'i yeni teknikle yenebilir dememin sebebi bu. Yoksa atıyorum Jack'in hibrit formu g3'ten hızlıdır Luffy o zaman da g4 kullanmak zorunda. Gerçi ne kadar da olsa Jack'in dayanıklılığı g4'ü hak eder bence ama yeni haki tekniğinin ne kadar etkili olduğunu bir rakip üzerinde görmek lazım.
Yalnız P1'e ciddi olmayan haliyle onu yapmış.Ciddi olsa g3 ile yarım atacak herhalde.G3 güçlü g2 ile karıştırmayın.İmparatorun ejderha formunu kum torbası niyetine kullandı.Ama işte denk getirmesi zor.Sezar bile kaçabiliyordu g3 saldırısından.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık