Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Forumdan biri, h.hakinin en ileri düzey kullanımı rakibinin gücünü baskılayacak Luffy Teach ile bu şekilde dövüşebilecek demişti. Neden olmasın meyvesiz dövüşebilmesi için zaman atlaması lazım onu da yapmaz bence mangaka.
H. hakinin öyle bir olayının olduğu bile muamma ama evet illaki bir yerlerden kurtarması gerekiyor. Aksi halde işi zor, düşünsene meyveyi iptal edip kafasına depremi bastığını :d Bir de yeni öğrendiği hakinin kaido karşısında ne kadar işe yaradığını görmek gerekiyor. Belki de Teach savaşında Luffy'nin en büyük kozu bu olacak. Sonuçta meyve tabanlı bir güç değil.

Arkada çizilseler komuta etmişler denebilirdi belki. Kaptanlar dahi savaşmışken Gaban ve Ray girmedi demek olmaz. En azından Oden'i karşılaması lazım ikisinden birinin. Oda her ne kadar bu dövüşü iki sayfa çizip geçiştirse de, Roger ve WB'ye rağmen ada yerinde kalsa da (çok ciddi dövüşmediler iması); sonuç açık. Oda denk çizmek istemiş. Yapacak bir şey yok, kabul etmek lazım. İstese Roger'ın sağlığının yerinde olduğunu söyletmezdi, ortaya bir belirsizlik atardı. Onu bile yapmadı. Nedeni açık.
Savaşın başında lider olan önde durur. Burada savaşın başlangıcı çizilmiş. Roger'ın bununla alakası yok o zaten kendine denk rakibiyle dövüşüyor. Mangaka öyle demek istemesğnden ziyade Wb tayfsdını ezmek istememiş bence. Ama benim iddia ettiğim karakterleri ayrı ayrı çizdiği zaman aradaki farkın belirgin olacağı. Yoksa Oden Roger tarafında olsaydı dahi denk dövüştüler derdi Oda.

Savaşın başında lider olan önde durur. Burada savaşın başlangıcı çizilmiş. Roger'ın bununla alakası yok o zaten kendine denk rakibiyle dövüşüyor. Mangaka öyle demek istemesğnden ziyade Wb tayfsdını ezmek istememiş bence. Ama benim iddia ettiğim karakterleri ayrı ayrı çizdiği zaman aradaki farkın belirgin olacağı. Yoksa Oden Roger tarafında olsaydı dahi denk dövüştüler derdi Oda.
Evet önde durur ama senin dediğin imayı yapmak isteseydi Oda, arkada da çizerdi bu ikisini. Sadece komuta etmişler gibi bir izlenim uyandırmak isteseydi. Ayrı ayrı çizecek olsa, bence denk çizmek için karşılarına eski bir WB üyesi çizerdi. Mf'de görmüş olmamıza gerek yok. Roger'ın tayfasının ahım şahım bir yanı da yok ayrıca. O zaman için Ray ve Gaban'dan başka kayda değer bir isim olduğunu sanmıyorum. Gaban'ı da illa tutacak biri vardır. Son cümleni anlamadım. Neden öyle bir şey desin?
Roger - WB
Ray- Oden
Gaban- Vista

gibi bir eşleşme olabilir, gayet mümkün. Geri kalanlar zaten mühim değil.

Evet önde durur ama senin dediğin imayı yapmak isteseydi Oda, arkada da çizerdi bu ikisini. Sadece komuta etmişler gibi bir izlenim uyandırmak isteseydi. Ayrı ayrı çizecek olsa, bence denk çizmek için karşılarına eski bir WB üyesi çizerdi. Mf'de görmüş olmamıza gerek yok. Roger'ın tayfasının ahım şahım bir yanı da yok ayrıca. O zaman için Ray ve Gaban'dan başka kayda değer bir isim olduğunu sanmıyorum. Gaban'ı da illa tutacak biri vardır. Son cümleni anlamadım. Neden öyle bir şey desin?
Roger - WB
Ray- Oden
Gaban- Vista

gibi bir eşleşme olabilir, gayet mümkün. Geri kalanlar zaten mühim değil.
Nereden biliyorsun ahım şahım yanını? Lu lu kadar gğöoğ de bana meseka manga sayfalarıyla. Chapter 0'da da Roger kılıcıyla ileriyi gösteriyor. Çünkü adam lider. Bak resimde saldırmaya davranmayan iki kişi var. Gaban Rayleigh.

Yılların korsan Vista bile Wb'nin en iyi ihtimal 3. Adamı. Şimdi bu adamın genç halinin Roger'ın 2 numarasıyla başa çıkma ihtimali mi var? Bak de ki mangaka böyle istedi diye ama bunu mantığa oturtmaya çalışma elinde kalır.

Roger'ı korsanlar kralı yapan en büyük etmenlerinden birisi tayfasıdır. Nereden mi biliyorum? Geleceğin kk tayfasına bakan anlar. Luffy belki Kid ile çekişebilir ama Kid rüyasında bile Zoro-Sanji-Jinbe gibi bir üçlüyü tayfasında göremez.

Tekrarlıyorum, Roger'ı kk yapan şeylerden birisi tayfasının kalitelidir. Çünkü bu tayfada diğer tayfalardaki muadillerine baskın gelen hayvanlar var.

Raykeigh genç Vista ile dövğşecek biriyke Oden'e mi niyetlenir? Zoro'nun Brook ile beraber sabaody'de pacifistaya dalması gibi abes bir şey olur.

Özetle mantığa oturmayacak şeyler için zorlamaya kalkmak vakit kaybı. Değil Gaban, Jozu'nun marineforddaki hali bile 20lik Wb tayfasını hayatından bezdirirdi.

İki yıl öncesindeki Teach'in küçümsendiğini düşünüyorum. sanıldığından daha güçlü olduğunu düşünme nedenimi bir ufak açıklayayım.

Novaları tekleyemeyen bir Kizaru, Kizaru'yu ortan ikiye ayıran bir Apoo var. Şimdi sadece bu iki sahneyi değerlendirdiğimizde Kizaru'nun saldırı gücü çöp, şuanki Apoo'nun saldırı gücü ise muazzam bir seviyede olmalı. Ama öyle değil.

Bunun yanında bu adamın o "güçsüz" halini 6. kat mahkumlarının neden takip ettiğini de açıklayamayız. Çünkü bu en güçlülerin ne seviyede olduklarını anlamak için "Dof, Jimbei, Ace, Croco" gibi tiplerin atıldığı, yonkou 3.-4. adamı olsalar şaşılmayacak insanlarla bir mücadeleye girip kazandıklarını unutmamak lazım. Hadi bu tiplerin (Teach'i takip edeblerin) en güçlüsü Dof seviyesinde olsun, yani kazananların seviyeleri bu yazdığım isimler civarında olsun -ki bence kata seviyesi en az bir tane adam vardır aralarında- "yonkou komutanı bile etmeyen Teach'i" takip etmesinin bir mantığı yok. Yani kısaca kim neden kendinden güçsüz adamı takip etsin?

Ha iki yıl arada Luffy gibi Teach'te mi inanılmaz bir seviye atladı? Kaldı ki adam MF'den 1 yıl sonra Yonko koltuğuna oturuyor. Bu koltuğa oturmasındaki tüm marifet deprem meyvesinin mi? Tüm zaferi ona mı yazmalıyız? Hiç zattenmiyorum. (Bu kısımla ilgili isteyenle bahse girerim.) Zannetmeme sebebimse Foxy'de heba olan meyveye ve Absalom'dan Shiryu'ya geçen görünmezlik meyvesinin yaratacağı etki farkına bakmak yeterli geliyor bana. Kısaca demek istediğim, kimse bir meyveyi yedi diye Yonko olamaz, kimse iki meyve yedi diye de Yonko olamaz. Mesela o iki meyveyi Makino'ya yedir, İki yıl öncesinde haki bilmeyen Luffy'ye yedir en fazla ne yapabilir? Ne kadar etki yaratabilir?

Sen öyle mi görüyorsun bilmiyorum ancak iki yıl önceki Luffy'den meyvesiz Teach çok az güçlü (anket açsak o pistol sahnesi üzerinden Luffy'nin alacağı söylenir ve Luffy önde çıkar kesin xd) Yami Teach yonkou komutanı etmeyi birak rakip bile olamıyor, ancak bu kadar düşük seviyeli bir adam deprem meyvesini yediği an aovv. Yonko seviyesi.

Daha ayrıntılı, daha fazla argümanlı bir yazı yazmak isterdim ama ne yazık ki vaktim yok. :/

Sadede geleyim. O "Ace'in neredeyse boynunu kıran yumruk" öyle sanıldığı kadar güçsüz, şiddeti düşük bir şey değil.
Kizaru novaları baya baya tekledi. Alıp hapse tıkmadı sadece. Onu yaparsa da novalar için hikaye başlamadan bitmiş olacaktı.

Aslında açıklayabiliriz. Zira Newgate'in meyvesini çalma girişimine geçerken bu mahkumlar birbirleri arasında konuşuyor ve Teach başarısız olursa dağılıp gitmeyi düşünüyorlar. Yani Teach'i takip etme nedenleri onun Gura Gura'yı çalma vaadi olması.

Marifetin büyük bölümü meyvede. Kalan kısımları da Newgate'in adalarına çökmesi, Marco ile İntikam Savaşına girip kazanması ve kendi gücü ile tayfasının gücünü arttırması. Gura Guraya sahip olması ile kendi güç artışını ayıramayız. Yani temelde 3 ana unsur ile Yonko koltuğuna oturuyor. İki yıl önceki Luffy lastik meyvesi ile canavar gibi savaşan bir çocuk. Onun yerine Yami ve Gura yerse zaman atlaması sonrası seviye tepelere doğru giderdi. Tıpkı Teach gibi.

Adam bittiğin bitiği Newgate karşısına tek çıksa ölüp gidecekmiş. Tek Yami meyvesi ile Yonkolarla çarpışması mümkün değil. Parça parça eder Linlin ve Kaido.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık