Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Seride doğru düzgün güc sıralaması yapılamamasının üç sebebi var.İlk sebep yeteri kadar dövüş sahnesi olmaması.Örnek verecek olursak,Vista ile Mihawk'in dövüşü tek sayfadan oluşuyo.İkinci sebep dövüşlerin oldu bittiye getirilmesi.Örn:Akainu vs Aokiji Law vs Hawkins ve daha birçok dövüş.Üçüncü sebep ise daha serinin bitmemiş olması ve kimi karakterlerin ne kadar güçlü olduğunu bilmememiz.(Shanks,Im,Karasakal,)

Bir google translate teorisi:

Çevirisini yaptığım sözcük blessedness:

幸福=happiness, euphoria, bliss, blessedness, satisfaction, beatitude

Joy sözcüğünü en az karşılayan japonca sözcük:

うれしさ=blessedness, delight, merriment, joy, gladness, felicity

Bu saçmalığı da şu sayfada Oden'in söylediği şeyden dolayı yaptım:

Joy Boy belliki bir unvan. Bu tartışılmıştır illaki forumda. Ama bana "Joy" çok mantıklı bir ünvan olarak gelmedi. Mutlu çocuk, sevinçli çocuktansa joyu anlam olarak en zayıf karşılayan Japonca sözcük ile mi yazılıyor bu Joy Boy orjinal metinde diye bir soruya itti beni. Çünkü blassedness mübarek, kutlu gibi anlamlar içeriyor. Kutsal çocuk, mübarek çocuk, şu vaat edilen kurtarıcı imgesine daha çok uyuyor sıfat olarak.

Tabi orjinal metinde nasıl yazıldığına dair bir fikrim olmadan yaptım bu araştırmayi. Yani tamamiyle bir sallamasyon şuan yaptığım.

Son düzenleme:
Luffy korsan kral olmasa ayıp edecekmiş gibi oldu şimdi.
Aynen önceden Luffy asla pes etmeyen azmi ile son damlasına kadar savaşan bu yüzden ilerleyen biri iken, şimdi tüm ülkeler açmış kolunu Luffy gelse de bizi kurtarsa, şafağı getirse, ayı gündüz çıkarsa gibi kaderci bir yaklaşım var.

Luffy kral olmalı yoksa olmaz

Sabaody'de Brook "Gold Roger? O isimde bir çaylak olmalıydı." diyor.

Ama Gold Roger ismi Roger kk olduktan sonra D. soyu saklanması için yapılmış bir değişiklik değil miydi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık