Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üye silindi 1004

Oğlum adam Wano'dan ayrılırken güçlenip gelicem demiş resmen :d Kaido'yu görünce "Bu beni s**** abi" demiş olma ihtimali çok yüksek.
Harbi ya Wano rezilliği var kibritçi kızın daha. Güçlenip geleceğim ayağına yatıp daha da uğramaması. İnanılmaz bir şey. Kaido'dan korkup Akainu'ya atar gider yapması ayrı şahane.

E. Oda yarın çıkıp "Luffy gay aslında, Shanks'a aşık senelerdir" dese kim ne diyebilecek? Çocuğun kızlara ilgisi 0, kimseyi romantik olarak düşünmüyor, Shanks'ı etkilemek üzere hayatının planını uyguluyor. Netflix gaylerinden daha çok altyapısı var.
Öyle birşey olsa bizim Kuma işini bilirdi göndereceği yeri iyi bilirdi yani ama kadınların ortasına attı taşfırın erkeği yani sonuna kadar. :D

Netflix olsa yapardı ama Oda kaliteyi o kadar düşürmez.

Burada Rayleigh ile Kizaru'nun, Kizaru'nun Zoro'ya atmaya kalktığı tekme dışındaki bütün sahneleri atıyorum, bir inceleyelim:
"Eğer seni yakalamaya teşebbüs dahi etsek... Kendimizi tek bir yoldan daha çok şekilde hazırlamamız gerekirdi"
Kizaru Rayleigh tehtidi varken ortamı terk etmeye çalışınca kafasına kılıcı, üstüne bir de çiziği yiyor, sonra zaten teşebbüs dahi etmiyor Kuma pıt pıt bebeleri diğer adalara yollarken. Bir de yakın senaryoyu, Sağ Kol Beckmann'ın olduğu yerde bakalım:
Bunun ikisinden daha paralel sahneler olamaz sanırım :d
Burada da gitmene izin vermeyeceğim Kizaru diyor(vermiyor)
Ardından kılıç kullanmayalı çok zaman geçti diye de ekliyor.
Oraya gidip yardım etmeliyim lakin...
Oraya gidip yardım etmek isterdim fakat yıllar beni yavaşlattı.
Kizaru da diyor ki "Bir denizci amiralini sınırında tutuyorsun ve bu sana yetmiyor demek, ha? Böyle şeyler deme, beni kötü gösteriyorsun!"
Rayleigh narsist midir emin değilim lakin, adam genç olsa ciddi ciddi amiral tarafından saldırıya uğrarken birden çok şey yapabileceğine inanıyor. Ben daha bu kuvvette senin dediğin tip "sağ kol" görmedim.
Şöyle bir soru sorayım, burada Kizaru yerine Issho olsa Kizaru'nun hareket dahi etmesine izin vermezken, bir yandan da Kuma'yı durdurabilir miydi?
O bahsettiğin çizik o kadar ufak bir çizik ki daha sonra ki çekimlerde o çiziği Kizaru'da göremiyoruz bile, ufacık bir sürtme, çalı çizmesi gibi bir şey. Özellikle bunu Rayleigh'i umursamayıp tayfanın peşine gittiğinde yapabilmesi, Rayleigh'in bunu normal şartlarda yapamayacağını gösteriyor.

O söylediğin şeyi yani Amiral tarafından saldırıya uğrarken başka bir şey yapabilmeyi Marco zaten yapıyordu, Kizaru arkadan saldırıp Onigumo'nun şeytan meyvesi ile yaptığı yardımı alınca WB'ye yardıma koşan Marco'yu durdurmayı başardı, şayet Onigumo orada olmasa Kizaru Marco'ya arkadan saldırmasına rağmen durduramayacaktı. Haliyle Rayleigh'in bunu yapardım dediğini doğru kabul etsek bile, bu onun Amiral seviyesinin üzerinde olduğunu kanıtlamaz.

Beckman'a gelirsek, adam Beckman tarafından saldırıya bile uğramadan yerinde saymış. Ellerini havaya kaldırmış. Beckman sadece silahını kaldırmış ve bu Kizaru'yu durdurmaya yetmiş. Sayfaları arka arkaya atınca sanki bunlar aynı bölüm içerisinde Kizaru Beckman'dan kaçmış gibi görünmüş. Kizaru onu bir sonraki bölümde bizimkiler artık denizin dibine kadar gidip kaçmaya başlayınca son bir gayret ile Kizaru saldırmaya çalışıyor ama artık çok geç kalıyor. Haliyle Beckman yapmak istediği işte başarılı oluyor ve Kizaru geç kalıyor. Buradan Kizaru'ya bir şey çıkmaz. Üstelik Beckman'ın saldırı bile yapmadan yaşlı Rayleigh'in aksine Kizaru'yu durdurabilmesi, bana Beckman'ın da yaşlı Rayleigh'den üstün olduğunu gösteriyor, Beckman Rayleigh'in yaptığı gibi bir uyarı atışı yapsaydı, ufak bir çizikten daha fazla hasar verirdi gibi duruyor.

Zaten Rayleigh'in yaşlı olması sebebiyle öbür bölüm Kizaru karşısında terlemesini kabul edebiliyoruz, 5-10 sene daha genç falan olsaydı tam bir rezalet olurdu.

O bahsettiğin çizik o kadar ufak bir çizik ki daha sonra ki çekimlerde o çiziği Kizaru'da göremiyoruz bile, ufacık bir sürtme, çalı çizmesi gibi bir şey. Özellikle bunu Rayleigh'i umursamayıp tayfanın peşine gittiğinde yapabilmesi, Rayleigh'in bunu normal şartlarda yapamayacağını gösteriyor.(1)

O söylediğin şeyi yani Amiral tarafından saldırıya uğrarken başka bir şey yapabilmeyi Marco zaten yapıyordu, Kizaru arkadan saldırıp Onigumo'nun şeytan meyvesi ile yaptığı yardımı alınca WB'ye yardıma koşan Marco'yu durdurmayı başardı, şayet Onigumo orada olmasa Kizaru Marco'ya arkadan saldırmasına rağmen durduramayacaktı. Haliyle Rayleigh'in bunu yapardım dediğini doğru kabul etsek bile, bu onun Amiral seviyesinin üzerinde olduğunu kanıtlamaz. (2)

Beckman'a gelirsek, adam Beckman tarafından saldırıya bile uğramadan yerinde saymış. Ellerini havaya kaldırmış. Beckman sadece silahını kaldırmış ve bu Kizaru'yu durdurmaya yetmiş. Sayfaları arka arkaya atınca sanki bunlar aynı bölüm içerisinde Kizaru Beckman'dan kaçmış gibi görünmüş. Kizaru onu bir sonraki bölümde bizimkiler artık denizin dibine kadar gidip kaçmaya başlayınca son bir gayret ile Kizaru saldırmaya çalışıyor ama artık çok geç kalıyor. Haliyle Beckman yapmak istediği işte başarılı oluyor ve Kizaru geç kalıyor. Buradan Kizaru'ya bir şey çıkmaz. Üstelik Beckman'ın saldırı bile yapmadan yaşlı Rayleigh'in aksine Kizaru'yu durdurabilmesi, bana Beckman'ın da yaşlı Rayleigh'den üstün olduğunu gösteriyor, Beckman Rayleigh'in yaptığı gibi bir uyarı atışı yapsaydı, ufak bir çizikten daha fazla hasar verirdi gibi duruyor.(3)

Zaten Rayleigh'in yaşlı olması sebebiyle öbür bölüm Kizaru karşısında terlemesini kabul edebiliyoruz, 5-10 sene daha genç falan olsaydı tam bir rezalet olurdu.
1- Çalı çiziği miziği, amiralin yapmak istediğini bir güzel engelliyor mu? Evet. Peki amiral bu süreçte Rayleigh'e çizik dahi atamıyor mu? Evet. Yapabilecek yetisi olsa, Kizaru'nun babasının oğlu mu da Rayleigh'e çizik dahi atamıyor? Adamın kendisi diyor daha hazırlıklı gelirdik senin olduğunu bilseydik diyerek. Sen burda Rayleigh küçük bir çizik atmış diyorsun, halbuki Kizaru onu bile beceremiyor.
2- Burada çok fuzuli konuşmuşsun, bir şey iddia ediyorsan benim gibi manga sayfası at. İki olay paralel mi, aktörlerin rolleri aynı mı görelim.
3- Sayfalar arka arkaya zaten??? İşte manga sayfası atmazsan böyle olur.
Şimdi sayfaları aralarında boşluk kalmaksızın atacağım da, sanki aralarından 15 dakika geçmiş gibi bir algı yaratmaya kalkam:
579-16:
579-17:
580
Argüman kazanacağım diye yalan mı söylüyorsun, yoksa yanlış mı hatırlıyorsun bilmiyorum, lakin olanlar bu, çok kısa bir süre içerisinde gelişiyor.
Luffy denizlatına girdiğinde Beckman henüz silahını çekmiş bile değil. Beckman'ın silahı çekip, Kizaru'nun tınlamaması süreci 1 dakikayı bile geçmiyordur. Bir de Beckman başarılı oluyor demişsin, ulan adam ışın yağmuruna tutuyor denizaltını, biri tutsa kitapları kayacak hepsinin, o nasıl başarı? Şans eseri kurtuluyorlar, Beckmann Rayleigh'in yaptığı gibi yerinde dahi tutamıyor hayvan gibi saldırı görmelerine sebep oluyor sen de burada başarı diyorsun. İnsan gerçekten hayret ediyor

Üye silindi 1004

1- Çalı çiziği miziği, amiralin yapmak istediğini bir güzel engelliyor mu? Evet. Peki amiral bu süreçte Rayleigh'e çizik dahi atamıyor mu? Evet. Yapabilecek yetisi olsa, Kizaru'nun babasının oğlu mu da Rayleigh'e çizik dahi atamıyor? Adamın kendisi diyor daha hazırlıklı gelirdik senin olduğunu bilseydik diyerek. Sen burda Rayleigh küçük bir çizik atmış diyorsun, halbuki Kizaru onu bile beceremiyor.
2- Burada çok fuzuli konuşmuşsun, bir şey iddia ediyorsan benim gibi manga sayfası at. İki olay paralel mi, aktörlerin rolleri aynı mı görelim.
3- Sayfalar arka arkaya zaten??? İşte manga sayfası atmazsan böyle olur.
Şimdi sayfaları aralarında boşluk kalmaksızın atacağım da, sanki aralarından 15 dakika geçmiş gibi bir algı yaratmaya kalkam:
579-16:
579-17:
580
Argüman kazanacağım diye yalan mı söylüyorsun, yoksa yanlış mı hatırlıyorsun bilmiyorum, lakin olanlar bu, çok kısa bir süre içerisinde gelişiyor.
Luffy denizlatına girdiğinde Beckman henüz silahını çekmiş bile değil. Beckman'ın silahı çekip, Kizaru'nun tınlamaması süreci 1 dakikayı bile geçmiyordur. Bir de Beckman başarılı oluyor demişsin, ulan adam ışın yağmuruna tutuyor denizaltını, biri tutsa kitapları kayacak hepsinin, o nasıl başarı? Şans eseri kurtuluyorlar, Beckmann Rayleigh'in yaptığı gibi yerinde dahi tutamıyor hayvan gibi saldırı görmelerine sebep oluyor sen de burada başarı diyorsun. İnsan gerçekten hayret ediyor
Fuji falan hikaye. Law kadar kumarbazı yok. Kendine fıstık gibi el açtı New World'e.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık