Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yalnız soyle bir şey var. Dof'un işini sirek tek atakla bitirevegini biliyordu. Senin dediğin gibi KKG daha güçlü saldırı olsa bile bu bir şeyi değiştirmez. Bizim elimizde adamların performansları var ve buna göre Katakuri Dof'tan klasman farki ile önde.

Dof'u indirmek için gereken güç 5 ise King Kong'un bunu fazlasıyla karşılayacak 10 gücünde bir atak olduğunu soyleyememiz için bir sebep yok. Çünkü Luffy kendinden çok emin bir şekilde tek darbe ile işini bitireceğim diyor. Katakuri'nin ise 10 saatlik performansı var. Arada uçurum var.

Arada geçilmiş 2 saatlik bir G4 boundman performansı olduğunu da unutmayalım.

Ayrıca Luffy'nin King Kong'u birden çok daha fazla kez de kullanabileceğini görmüş olduk bu bölüm.
Ben onu sorgulamadım orada.Madem rakip senden daha güçlü niye Kata'ya kkg vurmuyorsun dedim.Kaido karşısında yapacağı şey bu şu anda o yüzden kkg antrenmanı yapıyor.

Ayrıca 10 ve 5 gibi kafana göre değer vermişsin ama biz gördük mü Doflamingo'nun o final saldırısının en güçlü tekniğinin nelere kadir olduğunu ? Görmedik.Boundman karşısında düz tekniklerine karşı görmedik yani sadece kkg karşısında gördük.Katakuri tartışması yapmadan önce bunları konuşalım.

Kkg saldırısını yapması Doflamingo g4 formundan daha güçlü bir rakip olduğu için değil bu konuda hemfikiriz.Ancak şunu da bilemiyoruz.O final saldırısı kong gun ile aşılabilecek birşey miydi ?
Bana göre değildi 16 kutsal saldırı tekniğini birde ağla kombine edip saldırıyordu.Düz kong gun onu delip geçebilseydi ana karakterine öyle bir saldırı kullandıracağına inanmıyorum açıkçası.Madem birkaç vuruşluk dayanıklılığı kalmış Doflamingo'nun ne gerek var dimi kkg gibi ağır tekniğe.Mangakanın orada o final saldırısından daha güçlü olduğu için tercih ettiğini düşünüyorum.Culverin,leo king gibi teknikler uyanışın son tekniğiyle çarpışmaya yeterli değildi bence.Şu anki power up ile olur ancak o zaman yeterli değildi.

Dof'u indirmek için gereken güç 5 ise King Kong'un bunu fazlasıyla karşılayacak 10 gücünde bir atak olduğunu soyleyememiz için bir sebep yok. Çünkü Luffy kendinden çok emin bir şekilde tek darbe ile işini bitireceğim diyor. Katakuri'nin ise 10 saatlik performansı var. Arada uçurum var.
Yalnız hesaba katmadığın bir şey var, Luffy ilk g4'ü biterken bunu söylüyor o sıra Dof hatırladığım kadarıyla bir yere çakılmıştı, ama ondan sonra Dof elini karnına götürerek, gamma yedikten sonra kendisine uyguladığı müdahaleyi tekrar yaptı. Yani çıkarımın işlevsiz.

Ben onu sorgulamadım orada.Madem rakip senden daha güçlü niye Kata'ya kkg vurmuyorsun dedim.Kaido karşısında yapacağı şey bu şu anda o yüzden kkg antrenmanı yapıyor.

Ayrıca 10 ve 5 gibi kafana göre değer vermişsin ama biz gördük mü Doflamingo'nun o final saldırısının en güçlü tekniğinin nelere kadir olduğunu ? Görmedik.Boundman karşısında düz tekniklerine karşı görmedik yani sadece kkg karşısında gördük.Katakuri tartışması yapmadan önce bunları konuşalım.

Kkg saldırısını yapması Doflamingo g4 formundan daha güçlü bir rakip olduğu için değil bu konuda hemfikiriz.Ancak şunu da bilemiyoruz.O final saldırısı kong gun ile aşılabilecek birşey miydi ?
Bana göre değildi 16 kutsal saldırı tekniğini birde ağla kombine edip saldırıyordu.Düz kong gun onu delip geçebilseydi ana karakterine öyle bir saldırı kullandıracağına inanmıyorum açıkçası.Madem birkaç vuruşluk dayanıklılığı kalmış Doflamingo'nun ne gerek var dimi kkg gibi ağır tekniğe.Mangakanın orada o final saldırısından daha güçlü olduğu için tercih ettiğini düşünüyorum.Culverin,leo king gibi teknikler uyanışın son tekniğiyle çarpışmaya yeterli değildi bence.Şu anki power up ile olur ancak o zaman yeterli değildi.
Yeterli olup olmayacağını bilemeyiz. Ama Luffy zaten , Gatz'a doğrudan diyor ki onun işini bir saldırı ile bitirebilirim. Gatz bunu anons yapıyor. Luffy'nin bir saldırı ile Dof'un işini bitireceğini söylediğini halka anons yapıyor. Doflamingo bunu duyunca gel bakalım demek tek saldırı ile işimi bitirecen ha gibisinden tepki koyuyor. Sonrasını biliyoruz Dof tek yiyor.:D

@RedTeroR

Senin ne anlatmak istediğini anlamadım Ferit.:D

Yeterli olup olmayacağını bilemeyiz. Ama Luffy zaten , Gatz'a doğrudan diyor ki onun işini bir saldırı ile bitirebilirim. Gatz bunu anons yapıyor. Luffy'nin bir saldırı ile Dof'un işini bitireceğini söylediğini halka anons yapıyor. Doflamingo bunu duyunca gel bakalım demek tek saldırı ile işimi bitirecen ha gibisinden tepki koyuyor. Sonrasını biliyoruz Dof tek yiyor.:D

@RedTeroR

İşine gelmemiştir ;)

İşine gelmemiştir ;)
Yo harbiden anlamadım.

Edit: Bir kaç kez okuyunca kastettiğin şeyi anladım. İşlevsiz kalması için Dof'un tek atakla inmemesi gerekirdi. Ama gördüğümüzz gibi iniyor. King Kong saldırısının Dof'u indirmeye her türlü yeteceğinden emindi. Ve emin olduğu gibi de bunu gerçekleştirdi. Dof'un o ara kendine biraz daha heal basması bile kurtaramamış işte.

Daha açık anlatamam Hasan, en fazla bu kadar yani anlamıyorsam ben ne yapayım yaw :bilmem:
Edit: Bir kaç kez okuyunca kastettiğin şeyi anladım. İşlevsiz kalması için Dof'un tek atakla inmemesi gerekirdi. Ama gördüğümüzz gibi iniyor. King Kong saldırısının Dof'u indirmeye her türlü yeteceğinden emindi. Ve emin olduğu gibi de bunu gerçekleştirdi. Dof'un o ara kendine biraz daha heal basması bile kurtaramamış işte.

Sen sıradan bir atakla da ineceğini mi iddia ediyorsun şuan ?

@RedTeroR

Sen tartışmayı bırakıp beni tahrik etme denemelerine başlamışsın yine ama yer mi bizde bu numaralar. :D

Neyse anlatmak istediğim anlaşıldıysa sıkıntı yok.Dalga geçtiğiniz adamın en güçlü g4 tekniğine gittiğini görün yani.Bu sayı ana karakter bunun antrenmanını yapıyor koca kaido için.Daha iyi performans verdi dediklerine bu tekniği vurmaya bile tenezzül etmedi.Üstelik iki tarafta eşit şekilde yaralanmışken.Ortada kafes ve gamma gibi tek taraflı şeyler yokken.

O sebeple bu adamı bu kadar ezmeyi bırakın artık bir gün.Kulvar farkıymış pehh...

Shichibukai dörtlüsünün neden yonkolara kafa tuttuğunu anladığınızda ortada kulvar falan kalmayacak da mangaka işte.Açık açık bir anlatıma gitmiyor.Ver sbsde şu karakterler şunlar kadar güçlü diye olsun bitsin ama nerede.Lordların itibarının anlaşılmasını bu şekilde sağlarsın.Bosslara zayıf demişler diye üzülmekle olmuyor Oda efendi.

Bu arada bu sayıda kkg attığını bir kez görüyoruz.Birden çok atma demişsin o belli değil.Bir kere parçalıyor kayayı ve sonra da Tama çok yoruldu kalkması imkansız falan diyor antrenman sonrası.

Marco'nun Luffy'e ileteceği mesaj ne olabilir?

Kritik bir bilgi olsa gerek, belki de savaşın seyrini değiştirebilecek bir şey de olabilir. Pek bi tahmin yürütülemiyor ama Neko'nun haala Wano'ya gelmemiş olması düşündürüyor, önemli bir bilgi ya da destekle Wano'da gelebilir Kedi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık