Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Neden Vergo'yu ezeceğin tuttu bu kadar anlamadım. :D Çok abartmışsın.Bir kere Sezar olayı hepten saçma.Sezar'ın başına veriliyor adam.Yani ondan net daha güçlü 300 + milyonluk bir adam Vergo.Bence 400 milyondan aşağı değildir epey güçlüydü.

Senin dediğin o zırh hakisini çok az kişi biliyor.Bilseler de yonko komutanı seviyesinde değilseler güçlü biçimde yapamazlar.Vergo bulunduğu lige göre gayet üst düzey bir adamdı.Kalbini falan aldı ama bir shichibukai Law'u pata küte dövebildi tekme tokat.Yıldırım yedi bana mısın demedi mesela.

Smoker'dan daha güçlü muhtemelen Kyros seviyesi bir adamdı.Kyros Diamante'yi öyle kolayca yenmediği düşünülürse Vergo'nun da diğer yöneticilerden bir tık üstte olduğu varsayılırsa mantıklı duruyor.
13 yaşında ömrünün uzatmalarını oynarken ki halinden bahsediyorsan evet haklısın.
Ama Pun Hazard diyorsan "Yuh!" be arkadaş. Adam azıcık sıkışınca Law'un kalbini sıkıp etkisizleştiriyordu onu. Ne pata küte dövmesi.
Kalbini o kadar hırpaladıktan sonraki haliyle Law tek hareketle ikiye ayırdı adamı. Bir de sağlamken karşısına çıksa nereye dövüyor pata küte?

O adamı Kyros'la aynı seviyeye koymak Kyros'a hakarettir. Kabul etmiyorum. :hıh:

Kyros'un seviyesi nedir ? Kyros öyle bir anlatıliyor ki gören de sanacak adam Dressrosa'da sayılı güclülerden birisi. Diamante çöpünu yendi diye üst seviye olmuyor.:artiz:

Vergo'nun tek yemesini hala anlayamamış insanlar. Law'ın o saldırısına kafa atmaya çalışan bütün novalar bölünür giderdi, buna bizim Lütfü de dahil. Vergo, b.hakisine aşırı güvenip kibrine yenik düştü. Olay bundan ibaret.
Luffy, bölünse eminim tepkisi bu olurdu. Gövdem ayrı ama ölmedim. :hhh:

13 yaşında ömrünün uzatmalarını oynarken ki halinden bahsediyorsan evet haklısın.
Ama Pun Hazard diyorsan "Yuh!" be arkadaş. Adam azıcık sıkışınca Law'un kalbini sıkıp etkisizleştiriyordu onu. Ne pata küte dövmesi.
Kalbini o kadar hırpaladıktan sonraki haliyle Law tek hareketle ikiye ayırdı adamı. Bir de sağlamken karşısına çıksa nereye dövüyor pata küte?

O adamı Kyros'la aynı seviyeye koymak Kyros'a hakarettir. Kabul etmiyorum. :hıh:
Kalbini kullanarak acı çektiriyordu sadece hasar vermiyordu.Acıyı hissediyordu o kadar.Sadece acıyı sallamadan dövüşecek düzeyde değildi Law.Çok daha mental olgunluğa ulaşması lazım onun için.Zoro'nun acıyı alıp ayakta durması gibi.Biraz sanırım acıya dayanıklılıkla alakalı.

Madem o kadar bitiyordu Law counter shock falan nasıl çakabiliyor.Koca yıldırımla falan vurdu yani herzamanki gibi.Tamam tam gücünde değildi ama abartmayalım dörtte bir kaybı falan vardır en fazla.Yine de gücü düşmüş bir shichibukaiye fiziksel olarak üstün geliyor.Bu da önemli birşey.

Bodoslama dalmasa Law bölemeyecekti bir hamlede.Bu da var.Law küçümsediğini görünce bütün gücüyle tek bir saldırı yapıyor ve o şekilde dağı ve fabrikayı bölüyor.Dövüş birbirini tartarak devam etse Law o şekilde saldıramaz.Kısacası dövüş uzardı.Vergo büyük hata yaptı zayıflığından değil kibrinden.

Sonucu önemli sonuçta. Law, Hawkins'ede tek atsaydı o zaman? Ya da ne biliyim Page One'ye? Sanji'ye bırakmak yerine direk tek atsaydı? O işler öyle olmuyor işte.

Law'ın kesme gücünün sınırı var, sizin anlamadığınız bu işte. Herkesi öyle armut gibi kesemiyor. O dövüşte vurgulanan Vergo'nun elinden Law'ın kalbi alındıktan sonra işi bitmiş olmasıdır. Yani önüne atladı şunu yaptı bunu yaptı vs önemsiz şeyler. Law'dan tek yemesi kaçınılmazdı.

Birde Law'ın '' Senin buralarda geçeni kafan almaz Smoker '' dediği çöple muhtemelen saatlerce dövüşecekti. Smoker'a diyor '' Sen böyle dövüşmezsin '' diye. Kalbini aldı Smoker, yoksa dediğim gibi Smoker'la bile saatlerce uğraşacağı garanti.
Law, kalpsiz bir şekilde Smoker'ı yendi. Hemde çok rahat.

Ayrıca senaryo diyorsunuz ya işte Page One noktasında tam bu devreye giriyor. Soba-Mask'ın ortaya çıkması için hazırlanılmış bir senaryoydu.

Hawkins olayı ise bi kere ne tür meyveye sahip olduğunu bilmiyordu ve Hawkins şu çoklu canları bunu anladıktan sonra ilk onları halletmeli.

Neden Vergo'yu ezeceğin tuttu bu kadar anlamadım. :D Çok abartmışsın.Bir kere Sezar olayı hepten saçma.Sezar'ın başına veriliyor adam.Yani ondan net daha güçlü 300 + milyonluk bir adam Vergo.Bence 400 milyondan aşağı değildir epey güçlüydü.

Senin dediğin o zırh hakisini çok az kişi biliyor.Çok üst düzey birşey o.Bariyer var diye full beden koka yapmak basit olmuyor.Bariyeri bilseler de yonko komutanı seviyesinde değilseler güçlü biçimde yapamazlar.Vergo bulunduğu lige göre gayet üst düzey bir adamdı.Kalbini falan aldı ama bir shichibukai Law'u pata küte dövebildi tekme tokat.Yıldırım yedi bana mısın demedi mesela.

Smoker'dan daha güçlü muhtemelen Kyros seviyesi bir adamdı.Kyros Diamante'yi öyle kolayca yenmediği düşünülürse Vergo'nun da diğer yöneticilerden bir tık üstte olduğu varsayılırsa mantıklı duruyor.
Vergo çok güçlü falan değil. Law'dan yediği şok saldırısı çokta birşey ifade etmiyor. Smoker'dan yediği hasar gücü az olan saldırılarda birşey ifade etmiyor. Zira Law'dan tek yediği saldırıda fiziksel bir saldırıda değil. Ağzından yüzünden kanlar fışkırtmıyor yani, bedenini bölüyor sadece.

Law'ın saldırısının boyutunda '' Acı çektiren '' bir saldırı olsaydı Vergo orada konuşabilecek mi sanıyorsun hala? Adam hala cevap vermeye kalkıyor lakin bu Law'ın yeteneğinin kan revan edip vücuda acı verici bir kesiş yapmamasından kaynaklanıyor.

Baby5 ve Buffalo 2'lisinin bile yediği saldırılar, Vergo'nun yediği '' Acı verici fiziksel '' saldırılardan daha güçlü olduğu kesin.

Vergo , Smoker'ın dandirik yumruğundan sonra etkileniyor, Franky'den ''General Cannon'' , Nami'den şu yıldırımı yese atomlarına ayrılırdı yahu.

Law, kalpsiz bir şekilde Smoker'ı yendi. Hemde çok rahat.

Ayrıca senaryo diyorsunuz ya işte Page One noktasında tam bu devreye giriyor. Soba-Mask'ın ortaya çıkması için hazırlanılmış bir senaryoydu.

Hawkins olayı ise bi kere ne tür meyveye sahip olduğunu bilmiyordu ve Hawkins şu çoklu canları bunu anladıktan sonra ilk onları halletmeli.
Sanırım yanlış anlaşılma oldu, ya da ben eksik yazdım, anlaşılmaması normal. Ben orada saatlerce dövüşecek dediğim kişi Vergo idi, Law değil yani.

Vergo, Smoker ile saatlerce dövüşecekti, Law'ın alakası bile yok aslında orada anlatmak istediğim bu.

Ha şu Page One meselesi ise senaryo mu dedin? Herşey senaryoysa biz neyi baz alacağız? Page One'dan kurtulmanın yolu hemen işini bitirmektir orada ve Law bunu yapmaya bile yeltenmiyorsa hemen işini bitiremeyeceği ortada bence.

Suitli Sanji için bırakılsada Suitli Sanji'nin seviyesi epey fazla zaten , Law'dan fazlada olabilir yani nereden biliyorsun?

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık