Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yahu hadi Luffy salak da ondan dolayı önüne gelene atar yapıyor diyoruz. Peki ya Croco? Onca zeka, tecrübe nerede anasını satayım? Senin neyine lan en güçlü adama gidip saldırmak? :/ Bu ezme falan değil, gerçekler.
Yahu WB bile adama bir şey demiyor. Adam MF'ye gelip saldırdığında hiç kimsenin değişik bir tepki verdiğini gördün mü? Bu adam güçlü, siz Luffy'e yenilmiş haline bakarak zayıf görüyorsunuz. Haksızsınız diyemem çünkü adam serinin başlarında yenildi o zaman gösterdikleri sınırlıydı ki o zaman bile seride o zamana kadar ki en büyük şeyleri gösterdi. IDde de öyle Ace, Jinbe, Croc konuşmasında bile Croc'un WB'nin gücünü çok iyi bildiğini anlarsınız.
Crocodile orada uzaktan meyve gücüyle saldıramaz mıydı? Saldırabilirdi ama adam ona karşı kaybettiği koluyla adama doğrudan dalmayı tercih ediyor. WB'nin bile o sıra yüz ifadesine bak ne gülme var ne de başka bir şey adam gayet ciddi.

Kendi adamını tarafından bıçaklandığında ''Ben böyle zayıf bir adama mı yenilmişim'' diyor. Çünkü geçmişte ki WB'yi çok iyi bilen biri kendisi ki Marco bile onaylayıp, WB Crocodile'a cevap verir nitelikte ''Zayıf mı? Ne demek istersen onu söyle Crocodile. Ben tek kalbi olan bir adamım her zaman en güçlü olarak kalamam'' diyor.

Dof adama ortaklık teklif ediyor ki Luffy'nin G2 ve G3 kullandığı 100 gölge aldığı Moria'ya zayıf diyen Dof bu teklifi Croc'a yapıyor. 2 yıl öncesinde görünen Croc çoğu kişiyi şaşırtacak. Adamın bir yaşama sebebi bile kalmıyor hapishaneden kaçma fırsatı varken kaçmıyor oturuyor purosunu içiyor. Fakat ne hikmetse tekrar yeni dünyaya girmek istiyor bunu yaparken de kullandığı söz ''Eğlenceli bulduğum Yeni Dünyaya gidiyorum benimle geliyor musun Daz'' oluyor. Ben demiyorum ki Croc Wb'yi tokatlar fakat ona karşı 0 şansı olduğunu da göstermez bu Croc kendini ve WB'yi çok iyi tanıyan biri. Neyse dediğim gibi anlayacaksınız buna eminim. :)

Ace romanında bütün yonkolar hakkında kesin bir şeyler yazılırken shanks için “tanımlamak zor” dediler. Oda shanks için “ezici ve karşı konulamaz güç” demişti.
Bakalım bende sabırsızlıkla bekliyorum.
Katılıyorum bencede serideki en büyük gizem bu adam. Adamın herseyle herkezle bağlantısı var ve miço döneminde adam kayıp yüzyıl hakkında bilgi edindi. Muhtemelen gelişiminde büyük rol oynanmıştır.H.hakide zirve olarak görüyorum onu ins yanılmam

H.Haki iradesi milyonda bir kişide gözüküyor ama nedense bunların hepsi de korsan. Denizcilerde h.haki sadece garpda çıkacak gibi o da D. olmasına bağlanır büyük ihtimal. Hiç bir denizcinin iradesinin kuvvetli olduğuna düşünmediğimden h.haki bu adamlar da yoktur. Bizim ülkenin memurları gibi adamlar. Devlet bana bakıyor zaten diye potansiyeli olsa bile hiç bir şey yapmazlar. Aynı olay denizcilerde de böyledir kimse sorumluluk almak istemediği için kralı hakisine sahip olsa bile açığa çıkaramaz. Tek istisna akainu gibi duruyor adamın kırmızı çizgileri var onları kesin yapacak. Yaparken de sonuna kadar zorlar. Ama diğer amirallere bakıyorsun biri gevşek diğeri kolayca taraf değiştiren biri. Bu adamlarda k.haki çıkması anlamsız benim açımdan. Belli bir idealleri yok, h.haki çıkan adamların hep belli bir hedefleri vardı. Bir tek istisna olarak don chinjao var heralde :D keşke o adamda da çıkmasaydı.
Abi ne alaka ? Çincaoda Katakuride olan hangi irade yok bu adamlarda ? Big mom da neyin iradesi var mesela ? Dünyadaki her tatlıyı yiyeceğim falan mı ?

Yahu WB bile adama bir şey demiyor. Adam MF'ye gelip saldırdığında hiç kimsenin değişik bir tepki verdiğini gördün mü? Bu adam güçlü, siz Luffy'e yenilmiş haline bakarak zayıf görüyorsunuz. Haksızsınız diyemem çünkü adam serinin başlarında yenildi o zaman gösterdikleri sınırlıydı ki o zaman bile seride o zamana kadar ki en büyük şeyleri gösterdi. IDde de öyle Ace, Jinbe, Croc konuşmasında bile Croc'un WB'nin gücünü çok iyi bildiğini anlarsınız.
Crocodile orada uzaktan meyve gücüyle saldıramaz mıydı? Saldırabilirdi ama adam ona karşı kaybettiği koluyla adama doğrudan dalmayı tercih ediyor. WB'nin bile o sıra yüz ifadesine bak ne gülme var ne de başka bir şey adam gayet ciddi.

Kendi adamını tarafından bıçaklandığında ''Ben böyle zayıf bir adama mı yenilmişim'' diyor. Çünkü geçmişte ki WB'yi çok iyi bilen biri kendisi ki Marco bile onaylayıp, WB Crocodile'a cevap verir nitelikte ''Zayıf mı? Ne demek istersen onu söyle Crocodile. Ben tek kalbi olan bir adamım her zaman en güçlü olarak kalamam'' diyor.

Dof adama ortaklık teklif ediyor ki Luffy'nin G2 ve G3 kullandığı 100 gölge aldığı Moria'ya zayıf diyen Dof bu teklifi Croc'a yapıyor. 2 yıl öncesinde görünen Croc çoğu kişiyi şaşırtacak. Adamın bir yaşama sebebi bile kalmıyor hapishaneden kaçma fırsatı varken kaçmıyor oturuyor purosunu içiyor. Fakat ne hikmetse tekrar yeni dünyaya girmek istiyor bunu yaparken de kullandığı söz ''Eğlenceli bulduğum Yeni Dünyaya gidiyorum benimle geliyor musun Daz'' oluyor. Ben demiyorum ki Croc Wb'yi tokatlar fakat ona karşı 0 şansı olduğunu da göstermez bu Croc kendini ve WB'yi çok iyi tanıyan biri. Neyse dediğim gibi anlayacaksınız buna eminim. :)
Croco'yu hangi seviyede bekliyorsun onu söyle evvela bana. :/

Abi ne alaka ? Çincaoda Katakuride olan hangi irade yok bu adamlarda ? Big mom da neyin iradesi var mesela ? Dünyadaki her tatlıyı yiyeceğim falan mı ?
Kişilikleri yeterince güçlü değil ben böyle bakıyorum artık olaya.Dof,Kid hatta Hancock bile ne kadar güçlü birer kişilik.Hancock savaş alanında kavga bile etmeden terör estiriyor mesela özellikle denizcilere karşı hatta sentomaru gibi güçlü birine bile.Chinjao diye küçümsedikleri adam da inatçı bir kişilik mesela ve takıntılı bir adam illa kafasına koyduğunu yapacak torunundan bile acısını çıkaracak manyak bir kişilik o da. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık