Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu Roger ve Garp çocukluk arkadaşı bile olabilirler.
Roger da anasız babasız büyümüş olabilir.
Biri denizcilerin diğeri de denizlerin en güçlüsü olmuş zaar.
Şu anlatıma bakınca öyle hissettim.

Bu arada Roger katliam yapmıyor diyenler, Garpın umrudışısınız. :)

@Sakata Gintoki Eski genel tartışmadaki Mihawk mesajını gördüm de cevap vereyim dedim. Normalde pek sevmiyorum Mihawk tartışmalarını ama neyse. Orijinaline bakmıştım da günlük düello diyor tek düello değil.
O zaman Viz iki sayfada birden çuvallamış. Shanks da WB de tek dövüşten bahsetmiş o sayıda Viz’e göre.
Şu çevirilerle ilgili resmi kaynakta bile çok farklılar oluyor be!

vizzin eski çevirileri sıkıntılı diyorlar.
Biliyorum o mevzuyu da şimdi Japonca bilmediğimize göre -çoğumuz :) - bi kaynak lazım.
Powermanga desen Vizle farklı olsa “e o resmi çeviri” deniliyor.
Bilemiyorum Altan.
Böyle sıkıntılı durumlarda kıroaşiye soruyorum gerçi de sabah akşam adamın ensesinde çeviri kovalamak da olmaz. :D
One Piece ile ilgili hiçbir tartışmayı sonuçlandıramıyoruz zaten. Vize göre düşünsen kesin olmuyor, sitelerdekini dikkate alsan çok daha büyük hatalar var, Powermanga desen o mu Viz mi kararsız kalıyorsun. En temizi yazılanlardan çok çizilenlere kafayı yormak.

O zaman Viz iki sayfada birden çuvallamış. Shanks da WB de tek dövüşten bahsetmiş o sayıda Viz’e göre.
Çok eski Viz bölümleri pek güvenilir değil. Üç dört çevirmen varmış o zamanlar. Ayrıca düellolarından da efsane olarak bahsetmiyor. Efsane olarak bahsedilen çok fazla kişi kalmadı cümlesi bittikten sonra günlük düellolar cümlesi geçiyor.

Çok eski Viz bölümleri pek güvenilir değil. Üç dört çevirmen varmış o zamanlar. Ayrıca düellolarından da efsane olarak bahsetmiyor. Efsane olarak bahsedilen çok fazla kişi kalmadı cümlesi bittikten sonra günlük düellolar cümlesi geçiyor.
Yani bunlar bi nevi antrenman mı yapıyormuş? Efsane falan yok.

Shanksın “dövüş” dediği de aslında “dövüşler” olmalı o halde.

Biliyorum o mevzuyu da şimdi Japonca bilmediğimize göre -çoğumuz :) - bi kaynak lazım.
Powermanga desen Vizle farklı olsa “e o resmi çeviri” deniliyor.
Bilemiyorum Altan.
Böyle sıkıntılı durumlarda kıroaşiye soruyorum gerçi de sabah akşam adamın ensesinde çeviri kovalamak da olmaz. :D
One Piece ile ilgili hiçbir tartışmayı sonuçlandıramıyoruz zaten. Vize göre düşünsen kesin olmuyor, sitelerdekini dikkate alsan çok daha büyük hatalar var, Powermanga desen o mu Viz mi kararsız kalıyorsun. En temizi yazılanlardan çok çizilenlere kafayı yormak.
powermanga sağlam ya.Bir de cnet çevirileri iyi.Takıldığım yer olunca vizz çevirisi aramaktansa cnet bakıyordum da şimdi mangalife vizz mangasını yüklemiş direk :D

Yani bunlar bi nevi antrenman mı yapıyormuş? Efsane falan yok.

Shanksın “dövüş” dediği de aslında “dövüşler” olmalı o halde.
Antrenman değildir büyük ihtimalle. Kesin konuşamam. Ama zaten her gün olan şeyin efsane olması mantıklı gelmiyor bana. Şu efsane ile ilgili cümleden tam emin değilim. Öncesinde ne yazıyor bilmiyorum. Ara cümleler insanı yanılgıya düşürebilir.

Antrenman değildir büyük ihtimalle. Kesin konuşamam. Ama zaten her gün olan şeyin efsane olması mantıklı gelmiyor bana. Şu efsane ile ilgili cümleden tam emin değilim. Öncesinde ne yazıyor bilmiyorum. Ara cümleler insanı yanılgıya düşürebilir.
Her gün olması işi farklı noktaya getiriyor. Düşman desen düşman gibi de değiller. Neyse Shanksa sıra gelecekmiş nasılsa orada Mihawk mevzusunu da işler herhalde.
Şimdi dövüşlerin sayısı arttı ama bu sefer de şiddeti azaldı gibi oldu. Nereden tutsan elinde kalıyor. Bi düz meyvesiz Teach bile olamamış vampir o kadar dövüşte. Efsane kısmı bari tutsaydı iyiydi. :)
powermanga sağlam ya.Bir de cnet çevirileri iyi.Takıldığım yer olunca vizz çevirisi aramaktansa cnet bakıyordum da şimdi mangalife vizz mangasını yüklemiş direk :D
İşte nasıl belirleyeceğimi bilemiyorum. Cnet diyoruz da bu cneti kim yazıyor, çiziyor, denetleyip bu daha iyi diyor falan uzun işler.

Bu arada geçen Dofun şu iyileşme mevzusunu da sordum kıroaşiye. Onun için de onarmak/restore etmek gibi bi manası var demişti sanırım. Yeri gelmişken söyleyeyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık