Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Shanks ajan olsada olmasada bu shanksden bu cacık olmaz,anda kendi iç sesiyle kkonussun,yok ağlaman sorun degil luffy felan fistan anca hava civa bu shanks icraatı yok.Şimdi siz diyeceksiniz savaşı durdurdu.Adama ajansa gayet normal degilsede mutlaka çıkarı vardır bunun açık net.

Kocana ailesinde bütün aile korsanlar çevresinde büyümüş, çocukluktan itibaren sağlam meyve yedirilmiş, hiçbiri Kocana'nın gençliğini andırmıyor, en çok yaklaşan Katakuri altın çağında olmasına rağmen.
Doğu Mavi'den loser Coby Kocana ailesinden kendi yaşı aralığındaki herkesi paket eder, meyvesiz.
Koca ana h.hakiye sahip.Katakuri de h.haki çıktı.
Dragon muhtemelen h.hakiye sahip Luffy de öyle.Birde garp var gerçi ama hadi o kalsın.
Roger büyük ihtimalle h.hakiye sahip Ace de öyle.

Diğerleri kesin değil koca anadan devam edelim.H.haki çıkma ihtimali milyonda bir.Sonra oğlunda da çıkıyor.Aynı ailede iki kişide bu nadir h.hakinin çıkma olasılığı nedir ? Benim bildiğim olasılıklar çarpılır bu da milyon olasılıkla milyon olasılığın çarpılması anlamına geliyor.Yani çok çok çok düşük bir ihtimal.Bunun tesadüf olması mümkün müdür ? Saydığım 3 aile örneğiyle birlikte.Hayır değildir.H.haki gücün kanıtıdır bu ileride daha net açıklanacaktır.Onun dışında şu anda h.hakiye sahip olup zayıf olan bir karakter görülmemiştir en aşağısı shichibukai seviyesi neredeyse.

Coby başkasını yener o ayrı mevzu kişisel değerlendirme demiştim.

Dragon muhtemelen h.hakiye sahip Luffy de öyle.Birde garp var gerçi ama hadi o kalsın.

Diğerleri kesin değil koca anadan devam edelim.H.haki çıkma ihtimali milyonda bir.Sonra oğlunda da çıkıyor.Aynı ailede iki kişide bu nadir h.hakinin çıkma olasılığı nedir ? Benim bildiğim olasılıklar çarpılır bu da milyon olasılıkla milyon olasılığın çarpılması anlamına geliyor.Yani çok çok çok düşük bir ihtimal.Bunun tesadüf olması mümkün müdür ? Saydığım 3 aile örneğiyle birlikte.Hayır değildir.H.haki gücün kanıtıdır bu ileride daha net açıklanacaktır.Onun dışında şu anda h.hakiye sahip olup zayıf olan bir karakter görülmemiştir en aşağısı shichibukai seviyesi neredeyse.

Anlatma gözünü seveyim Emre ne yapıyorsun xD Şu seride kan bağını inkar eden net görmek istemiyordur, neden zaman harcıyorsun :artiz:

Çocuğun güçlü doğma ihtimali ile çocuğu kesin güçlü olacak arasındaki o ince farkı göremiyor musun? Kocana'nın 90 tane çocuğunun hepsinde de H. haki mi var? Hayır. Demek ki neymiş, güçlü birinin evladısın diye kesin güçlü olmuyormuşsun.
Katakuri'de H. haki çıkmış, şu an "prime" zamanında, Kocana kadar güçlü mü? Bırak Kocana'nın 50'li yaşlarını, 70'inden bile güçlü değil. Demek ki neymiş, H. haki var diye illaki ebeveyini kadar güçlü olacak anlamına gelmiyormuş.
Anlatma gözünü seveyim Emre ne yapıyorsun xD Şu seride kan bağını inkar eden net görmek istemiyordur, neden zaman harcıyorsun :artiz:
Neyi anlamamışım tam olarak yazdığından?

Çocuğun güçlü doğma ihtimali ile çocuğu kesin güçlü olacak arasındaki o ince farkı göremiyor musun? Kocana'nın 90 tane çocuğunun hepsinde de H. haki mi var? Hayır. Demek ki neymiş, güçlü birinin evladısın diye kesin güçlü olmuyormuşsun.
Katakuri'de H. haki çıkmış, şu an "prime" zamanında, Kocana kadar güçlü mü? Bırak Kocana'nın 50'li yaşlarını, 70'inden bile güçlü değil. Demek ki neymiş, H. haki var diye illaki ebeveyini kadar güçlü olacak anlamına gelmiyormuş.

Önce bir karar ver, atadan gelen güç var mı yok mu ?

Var ama atası kadar güçlenemez gibi yuvarlak kelimelerle olmuyor o iş. Sonuçta potansiyel farklı o potansiyeli kullanmak farklı bir dünya değişkenin sonucunda ortaya çıkacak güç unsuru tamamen farklı.

Luffy'nin üzerinden gittiğin için şunu çok net görüyorsundur, çocuğun en büyük varlık sebebi bahtının açık olması :bilmem: Yani kendi kanından gelenler artı ittifak edinebilme yeteneği artı talihi. Ben tutup sadece atadan gelen gücü sayesinde bunları atlatıyor demiyorum, atadan gelen potansiyelini biraz önce bahsettiğim avantajlarıyla pekiştirip ilerliyor diyorum.

Ace'ye gelirsek atadan gelen potansiyeli daha fazla ama diğer unsurlar eksik :artiz:

Eğer orana vurursak Charlotte'lere de özel denilebilir.En kıytırık Charlotte'ler bile op evreninin %80'inden güçlüdür.Bizim hikayesini okuduğumuz kişiler evreninin çok çok üstünde yer alan kişiler.Bugün okuyucu gözüyle Coby'e güç olarak çöp seviyesindedir diyoruz ama o çöp dediğimiz Coby bile op evreninin %90'ından güçlüdür.Evrende her yerde Luffy,amiral,komutan gücünde adamlar olmasını geçtim Coby seviyesinde adamlar bile çok istisna.Evrenin büyük çoğunluğunu 10 dorukilik çöpler oluşturuyor.

Yani anası BM diye bir Charlotte illa yonko gücünde olucak diye bir kaide tabiki de yok ama dediğim gibi o kıytırık Charlotteler bile evrenin ortalamasının üstündedir.Hele D.lere girsek potansiyel fışkırıyor.

Önce bir karar ver, atadan gelen güç var mı yok mu ?

Var ama atası kadar güçlenemez gibi yuvarlak kelimelerle olmuyor o iş. Sonuçta potansiyel farklı o potansiyeli kullanmak farklı bir dünya değişkenin sonucunda ortaya çıkacak güç unsuru tamamen farklı.

Luffy'nin üzerinden gittiğin için şunu çok net görüyorsundur, çocuğun en büyük varlık sebebi bahtının açık olması :bilmem: Yani kendi kanından gelenler artı ittifak edinebilme yeteneği artı talihi. Ben tutup sadece atadan gelen gücü sayesinde bunları atlatıyor demiyorum, atadan gelen potansiyelini biraz önce bahsettiğim avantajlarıyla pekiştirip ilerliyor diyorum.

Ace'ye gelirsek atadan gelen potansiyeli daha fazla ama diğer unsurlar eksik :artiz:
OP'ta öyle özel bir güç görmedik Aileden gelen. Seride 1001 tane alakasız adam var çok güçlü olan. Anlamak istemediğiniz nokta bu. Diğer serilerde genellikle güçlü aileler oluyor. Diğer karakterler rakip bile olamıyor bunlara. OP'ta ise büyük bir serbestlik var.

Akainu, Kizaru, Aokiji, Fujitora,Sengoku, Kaido, WB, BM, Shanks, Rayleigh, Shiki, Sabo, Mihawk, Marco, Beckman, Roo..... gidiyor da gidiyor. Hiç birinin birbiriyle alakası yok. Ne diyelim hepsinin Ailesi özel atadan gücü aldılar mı diyelim.

OP böyle bir mekanizmanın üzerine kurulmamış. Meyve güçleri var. Haki herkesin içinde saklı bir güç.

OP'ta tek bir aileye özel güç çıkmadıkça bunu savunmak bence yanlış. Sadece o aileye özel güçlerin olması gerekiyor bana kalırsa.

@Hakili Yumruk

Saçma bir mantık arkadaşım. Bizim Dünyamızda ki 7 Milyar insanın çoğu normal işler yapıyor. Eğitim almış bir komando kaç dakikada öldürür normal bir insanı? Adamların işi gücü savaş olmuş zaten. Ne diyelim bu adamlar daha potansiyelli mi?

OP Evreninin saydığın çoğu kısmı zaten normal halk oluşturuyor. Adamın sıkıntısı tarlasını bellemek, kasasındaki çürük elmaları farkettirmeden alıcıya satmak. Ya da bitli kafaları traş etmek oluyor.:D

Bu adamlarla kendine tehlikeye atanlar her gün ölüm kalım savaşı verip hayatta kalanlar bir olur mu?

Coby bile başta normaldi? Sonrasında hayvan gibi eğitim aldı. Ve olaylara katıldı. Sivrilmeye başladı.

D.lerin hepsi güçlü gördük. Çünkü gördüğümüz D'lerin hepsi bir savaş veriyor.
Charlotte Family dediklerin zaten korsan tayfası. Adamlar Yeni Dünya'da savaşlara giriyorlar. Herhalde Dünyanın %95'inden güçlü olacaklar.

Son düzenleme:
OP'ta öyle özel bir güç görmedik Aileden gelen. Seride 1001 tane alakasız adam var çok güçlü olan. Anlamak istemediğiniz nokta bu. Diğer serilerde genellikle güçlü aileler oluyor. Diğer karakterler rakip bile olamıyor bunlara. OP'ta ise büyük bir serbestlik var.

Akainu, Kizaru, Aokiji, Fujitora,Sengoku, Kaido, WB, BM, Shanks, Rayleigh, Shiki, Sabo, Mihawk, Marco, Beckman, Roo..... gidiyor da gidiyor. Hiç birinin birbiriyle alakası yok. Ne diyelim hepsinin Ailesi özel atadan gücü aldılar mı diyelim.

OP böyle bir mekanizmanın üzerine kurulmamış. Meyve güçleri var. Haki herkesin içinde saklı bir güç.

OP'ta tek bir aileye özel güç çıkmadıkça bunu savunmak bence yanlış. Sadece o aileye özel güçlerin olması gerekiyor bana kalırsa.
Niye bu kadar genelleme yapıyorsun Hasan ?

İlla ben atadan güç alınıyor dediğimde herkes atasından mı güç almak zorunda ? Atasından güç alanlar var, ancak bununla beraber atalarına kıyasla oldukça sıradışı güçlere kavuşanlar var olmaz mı ?

Atadan gelen güç op için Net Oğlu Nettir. Atasından güç alan atası kadar güçlü olabilir mi sorusu bir nebze tartışılır olsa bile, atasından güç almaz önermesi tartışmaya açık değil.

Top kek adasında yatıp çay kahve içmese luffy gibi ufaktan eğitim alıp genç yaşta maceraya atılsa sürekli denizde ilerlese ne gelişim göstereceğini bilemezsin.Anası gibi olabilirdi.Zira görüyoruz Garp'ın oğlu Dragon o belki babası gibi güçlü oldu veya o olmadıysa şu anda torunu Luffy bir Garp oldu.Yani aynı güce ulaşamazdı diyemezsin.H.haki evladında çıktıysa kendisinin bir kopyası olma ihtimali çok yüksektir güç açısından.Diğer 90 çocuk değildir tabii o özel olan bir tanesi öyledir.Özel olduğunu da h.hakiyle belli ediyor. Buna da potansiyel diyoruz zaten Ace potansiyeli konusunda bahsettiğimiz şey hep buydu.Ace potansiyelini boşa harcadı ama her bir damlasını da verimli kullanabilirdi.Ölmeseydi belki boşa harcama hatasına düşmeyecekti.Çünkü tayfanın lideri o olacaktı bunda da iddialıyım Marco olmayacaktı.Her türlü güçlü olmak zorunda kalacaktı potansiyeli tam manasıyla kullanmaya itecekti belki de şartlar onu.

Top kek adasında yatıp çay kahve içmese luffy gibi ufaktan eğitim alıp genç yaşta maceraya atılsa sürekli denizde ilerlese ne gelişim göstereceğini bilemezsin.Anası gibi olabilirdi.Zira görüyoruz Garp'ın oğlu Dragon o belki babası gibi güçlü oldu veya o olmadıysa şu anda torunu Luffy bir Garp oldu.Yani aynı güce ulaşamazdı diyemezsin.H.haki evladında çıktıysa kendisinin bir kopyası olma ihtimali çok yüksektir güç açısından.Diğer 90 çocuk değildir tabii o özel olan bir tanesi öyledir.Özel olduğunu da h.hakiyle belli ediyor. Buna da potansiyel diyoruz zaten Ace potansiyeli konusunda bahsettiğimiz şey hep buydu.Ace potansiyelini boşa harcadı ama her bir damlasını da verimli kullanabilirdi.Ölmeseydi belki boşa harcama hatasına düşmeyecekti.Çünkü tayfanın lideri o olacaktı bunda da iddialıyım Marco olmayacaktı.Her türlü güçlü olmak zorunda kalacaktı potansiyeli tam manasıyla kullanmaya itecekti belki de şartlar onu.
Top kek adasında yatıp çay içerek mi serideki gördüğümüz en iyi gözlem hakini geliştirdi, 1.05 ödülü aldı? Ananın yancılarından biri tepe 3'lü çocuk gelince "hepsinin bir araya gelmeleri üzerinden kaç sene geçti" diyor. Kıçından bir şeyler sallamıyorsa o yancı, bu adamlar sürekli denizlerde zaten.
Luffy güçlü çünkü bebeyken çocukluğuna kadar çok zor şartlar altında yaşamaya zorlanmış Garp tarafından, ardından Ace ve Sabo ile çetin hayatına devam etmiş, Sabo öldükten sonra 7/24 çalışarak kendini geliştirmiş. Ergenliğine girene kadar yediği leş meyve yüzünden elini dik tutarak yumruk atamıyormuş. Ama tabii, Garp'ın torunu olduğu için ölümün kıyısından bu kadar geçmese de güçlü olurdu, aynı Coby gibi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık