Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kardeşim yazdığın bilgilerin doğruluğundan emin olmadan neye göre meyveyi kısmış diyorsun ki yıldırımın sıcaklığı olmaz yıldırımın bi elektriksel potansiyeli olur senin söylediğin olay da o yıldırımla ulaşılabilecek ısı yani yıldırım bi dirençle karşılaşmadığı sürece sıcaklığı yoktur ve dikkat edersen yıldırımlar plastik bi madde üzerine düşmez.
yazdığım bilgiler doğru inanmıyorsan wikipediye bak yıldırımın sıcaklığı olur.

Lastik ve yıldırımın gerçekte bir dayanağı var. Gerçek hayatta da aynı şekilde iletmez yıldırımı.
Ama ışık konusu farklı bence.
Aramızda varsa fizikçiler bizi aydınlatsa güzel olurdu;)
Hocam ışık elektriği nasıl iletsin :) hem gördüğümüz kadarıyla enelin gücü elektriği iletmeyen meyvelerde işe yaramıyor. Gerçek hayata bakarsak işin içinden çıkamayız :) haki olarak baktığımız zaman ise kizaru bir amiral yani iki haki türünü de iyi biliyordur ama enele baktığımız zaman gözlemi iyi ama zırh hakisi neredeyse hiç yok gibi.

Hocam ışık elektriği nasıl iletsin :) hem gördüğümüz kadarıyla enelin gücü elektriği iletmeyen meyvelerde işe yaramıyor. Gerçek hayata bakarsak işin içinden çıkamayız :) haki olarak baktığımız zaman ise kizaru bir amiral yani iki haki türünü de iyi biliyordur ama enele baktığımız zaman gözlemi iyi ama zırh hakisi neredeyse hiç yok gibi.
Ben de onu bilemediğim için fizikçiler varsa bizi aydınlatsın dedim :)

Gerçek hayata şu açıdan bakarız: Lastik yalıtkan madde. Buraya kadar bakarsın. Mangaka da bu bilgiden yola çıkıp vs tasarlamış. Güzel de olmuş yani.

Gerçek hayata şu açıdan bakarız: Lastik yalıtkan madde. Buraya kadar bakarsın. Mangaka da bu bilgiden yola çıkıp vs tasarlamış. Güzel de olmuş yani.
Yani evet ayrıntıya girmeden genel bilgiye bakarak karar veriyordur büyük ihtimal. Evet dediğin gibi bencede güzel olmuş :)

yazdığım bilgiler doğru inanmıyorsan wikipediye bak yıldırımın sıcaklığı olur.
yıldırımın sıcaklığı olması için bi direnç olması gerekir okuduğun bilgileri tekrar oku istersen burada asla beni yanlış anlama senin bilgilerine laf atmak istemiyorum biz bu işin içindeyiz diye söylüyorum yıldırım bi enerjidir o yüzden öyle söyledim bi arkadaşımız bu kadar detaylı düşünmemişlerdir demiş hak veriyorum tarzım yanlışsa özür dilerim

Işık malesef elektriği iletemez elektriği iletmesi için madde olması gerekir yani elektrik elektronlar sayesinde iletilir o yüzden ışık iletmez.

Yani evet ayrıntıya girmeden genel bilgiye bakarak karar veriyordur büyük ihtimal. Evet dediğin gibi bencede güzel olmuş :)
Zaten bir daha buna benzer bir vs karşımıza çıkmaz bu saatten sonra. O yüzden mangaka tek seferlik bu tarz bir şey yapmıştır :)

yıldırımın sıcaklığı olması için bi direnç olması gerekir okuduğun bilgileri tekrar oku istersen burada asla beni yanlış anlama senin bilgilerine laf atmak istemiyorum biz bu işin içindeyiz diye söylüyorum yıldırım bi enerjidir o yüzden öyle söyledim bi arkadaşımız bu kadar detaylı düşünmemişlerdir demiş hak veriyorum tarzım yanlışsa özür dilerim

Işık malesef elektriği iletemez elektriği iletmesi için madde olması gerekir yani elektrik elektronlar sayesinde iletilir o yüzden ışık iletmez.
Hmm eyvallah hacım. Fizik bilgileri eksiğimiz maalesef. Bilgilendirme içim saol :)

Onu bunu bilmemde kizaru ve meyvesı tamamen birbirine zıt seyler.Op de sevemedigim iki üc karakterden birisir kendisi.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık