Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Lola'nın kaçışında cidden şüphe uyandırıcı şeyler var, arc bitmeden öğrenemeyeceğiz büyük ihtimalle. Eğer vivre kartları organize bir şekilde kullanılıyorsa kartlar direkt olarak Koca Anada olmayabilirdi de, işin içine ne kadar kişi girerse Puding için bu iş o kadar zorlaşır. Beni eleştirim biraz vivre kartlarına yönelikti, yararlarına göre çok az önem kaplıyor bunlar. Mesela Yonkou kaptanları adamlarının veya müttefiklerinin vivre kartlarına sahip olsalar olası bir tehlike anında yanlarına ulaşabilirler veya herhangi bir ihanet durumunda kişinin yerini kolayca saptayabilir.ler Beyazsakal Karasakalı kolaylıkla yakalardı, ya da Ace adalarca takip etmek zorunda kalmazdı onu. Ya da Jinbei 100 kere düşünürdü Koca Anadan ayrılırken, bu kadın benim peşimden gelip tayfaya saldırır mı diye. Veya Sanji'nin vivre kartını yapabilirdi Germa, bu çocuk kaçarsa fazla uzaklaşmadan yakalayalım geri getirelim düğüne diye. Praline'in vivre kartı olsa balıkadam korsanları ne kadar rahat olabilirdi acaba? Yahu bunun ticareti bile olabilirdi, vivre kartları toplayan kelle avcıları, hükümete vivre kartı satışları filan.İllaki kaptanların kartlarını almaya gerek yok çoğu tayfada güçsüz bir kaç adam vardır, gizlice vivre kartını yap, elinden kaçır sonra tüm tayfayı yakala. Mesela Dressrosa'da kılını kıpırdatamayan Usopp'dan alınan bir tırnakla yapılan vivre kartını satsan hükümete Akainu yerinden kalkar gelir Dragon'un oğlunun yerini tespit edebiyoruz diye. Doflamingo'nun teklifi ile 180 derece dönen adamlar bunu düşünemedi mi, ya bu adamlar kaçarsa lazım olur bu kart diye. Vivre kartın efektif kullanımlarını seride çok az gördük. Gerisi yakında birbirimizi buluruz hesabı. Örnek olarak;
1)Burgess'ın vivre kartıyla Baltigo'nun açığa çıkması.
2) Canavar Korsanlarının Zou'yu kolayca bulabilmeleri.
Ki burada bile bir sıkıntı var. İnuarashi bizi yine nasıl buldular falan diyordu. Adaya ilk geldiği zamanı atlarsak(ki o zaman da nasıl buldukları bir muamma), adadaki savaşta gaz silahıyla üstün geldikten sonra herhangi bir kişinin vivre kartını yapabilirlerdi, ne var bunda şaşılacak anlamadım. Kişinin özgür iradesi mi gerekiyor bu kart için, birinin kendinden habersiz tırnağı ile vivre kartını yapamaz mısın yani? Uyku nedeniyle yanlış yazılan yerler olabilir hatalarımız affola.
Ben anladım seni. Kısaca vivre kartın bir kaç eksikliğinden bahsetmişsin. Okuyunca hak verdim, güzel noktalar yazdıkların. Özellikle bu kartların satışı düşüncesini çok sevdim. Bir tek mink adası konusunda casus olan kişinin Carrot olduğuna dair bir ufak teorim vardı. Tabi sağlam dayanaklara sahip değil o da.

Ben anladım seni. Kısaca vivre kartın bir kaç eksikliğinden bahsetmişsin. Okuyunca hak verdim, güzel noktalar yazdıkların. Özellikle bu kartların satışı düşüncesini çok sevdim. Bir tek mink adası konusunda casus olan kişinin Carrot olduğuna dair bir ufak teorim vardı. Tabi sağlam dayanaklara sahip değil o da.
Ben o casusun Zou'daki şempanze mink olduğuna dair bir teori dinlemiştim. En mantıklı gelen o oldu.

Acaba Ayartan Orman'a Cracker yerine Katakuri gitse arkın seyri değişir miydi? Dünden beridir Bunu düşünüyorum.

Ben Katakuri'nin yenilmesinden ziyade Luffy ve Nami'yi esir alacağını ve kaleye götüreceğini düşünüyorum. Sonuçta amaç o ikisini öldürmek değildi. Öyle olsa bunu Öfkeli Ordu yapardı.

Bu durumda Luffy ve Sanji hiç karşılaşmaz ve muhabbet farklı bir yere kayardı.

Manga sayfası görünce kafama takıldı.Kral diyor ki bu haplardan bir tanesi 1000 adam gücüne ulaştırır falan.Hody toplam kaç tane yutmuştu bu gösterildi mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık