Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sanji mi, alacaktı Vergo'yu? Göstermediği tekniklerle mi? Tamam Nami bedeni hiç etsin ama Sanji bildiğin Vergo'yu hissetti o iki tekme vuruşlarında, arada fark barizdi. Law bile ucu ucuna alırdı, Vergo ciddi olsaydı, ama kibrinin kurbanı oldu.
Sanji her vurmada kan alıyordu Vergodan.Nami bedenin anasını ağlatmasa bacağı çatlamaz ve dövüşteki üstünlüğünü sürdürürdü.

Bu zamana kadar Sanji'nin bu gözlem yeteneği sayesinde bir çok yerden daha kolay kaçtılar, yada kurtuldular. Hatırlayamıyorsanız omega3 alımını arttırmanızı öneriyorum.
Şimdi omega uzun iş. Sanji'nin gözlem hakisi kullanarak kaçtığı ya da başkalarının kaçmasını sağladığı tek yer Bege'nin içine alındığındaki sahnesiydi diye hatırlıyorum. Eğer başka bir sahne varsa hatırlatmanı rica edicem. Malum bizde omega suyunu çekmiş :)

Bir de Sanji'nin gözlem hakisinin Zoro'dan kat kat iyi olduğunu gösteren başka bir sahne varsa onları da atabilirsin. Merak ediyorum çok. Hani iyi olur da kat kat üstün nasıl oluyor onu görmek istiyorum :oleyo:

Şimdi omega uzun iş. Sanji'nin gözlem hakisi kullanarak kaçtığı ya da başkalarının kaçmasını sağladığı tek yer Bege'nin içine alındığındaki sahnesiydi diye hatırlıyorum. Eğer başka bir sahne varsa hatırlatmanı rica edicem. Malum bizde omega suyunu çekmiş :)

Bir de Sanji'nin gözlem hakisinin Zoro'dan kat kat iyi olduğunu gösteren başka bir sahne varsa onları da atabilirsin. Merak ediyorum çok. Hani iyi olur da kat kat üstün nasıl oluyor onu görmek istiyorum :oleyo:
Sen beni yanlış anladın sanırım, benim kastım "yetenek". Sen gözlem hakisi olarak anlamış olabilirsin.

* Sanji'nin bu arc, gözyaşlarının uzun mesafeden düştüğünü duyması ve bunun bir kadın gözyaşları olduğunu fark edebilmesi benim örneğim.

* Yada Crocodile'ın kafesinden bizimkileri kurtarması, bunu da öncesinde yaptığı gözlemler sayesinde başarması.

* Yada Enies Lobby hikayesinde paniğe kapılmayıp, gözlem yeteneği sayesinde kapının açılması gerektiğini fark etmesi gibi.

Benim kastım Sanji'nin olayları tartıp sonrasında kendilerine fayda sağlayacak bilgileri gözlemlemesidir. Bu yüzden yazdım onları, kastım gözlem hakisi değil elbet. Güzel yanıtın için teşekkür ederim.

Sanji'nin Jelibon'dan kurtulma sahnesine ne diyorsun ? Bence baya baya gözlem hakisinde iyiydi :bilmem:

Sen beni yanlış anladın sanırım, benim kastım "yetenek". Sen gözlem hakisi olarak anlamış olabilirsin.

* Sanji'nin bu arc, gözyaşlarının uzun mesafeden düştüğünü duyması ve bunun bir kadın gözyaşları olduğunu fark edebilmesi benim örneğim.

* Yada Crocodile'ın kafesinden bizimkileri kurtarması, bunu da öncesinde yaptığı gözlemler sayesinde başarması.

* Yada Enies Lobby hikayesinde paniğe kapılmayıp, gözlem yeteneği sayesinde kapının açılması gerektiğini fark etmesi gibi.

Benim kastım Sanji'nin olayları tartıp sonrasında kendilerine fayda sağlayacak bilgileri gözlemlemesidir. Bu yüzden yazdım onları, kastım gözlem hakisi değil elbet. Güzel yanıtın için teşekkür ederim.
Tamam o zaman pardon. Katılıyorum sana bu konuda. Sanji'nin gözlem yeteneği çok iyi :good: Ben teşekkür ettim :sapkali:

@RedTeroR

Büyütülecek kadar abartılacak abartılacak kadar büyütülecek bir konu değil :oleyo:

Yüzlerce bölüm öncesinde kalan bir gözlem hakisi kullanımı.

Ayrıca zaten Sanji'nin hakide uzmanlık alanının gözlem hakisi olduğunu Oda söylemişti. Zoro'dan bu konuda üstün olduğu aşikar.

Daha önce kaç kişi önceden yapılacak 2 saldırıyı üst üste koyup sıyrılmış acaba, üstelik Katakuri seviyesinde birisinden, sıradan bir gözlem Haki'si gibi davranmaya gerek yok. Zoro'nun yapabileceği bir şey olduğunu düşünmüyorum. Zoro'nun nasıl zırh Hakisine yeteneği varsa, Sanji'de gözlem türünde üstün.

Cp0Lucci

Sanji, Smoker'dan az zorlamış diyorsunuzda Vergo'yu iyice saçmalanmış. Sanji 2 tane diable vurdu duvara mıkıladı Vergo'yu. Smoker vs Vergo döövüşünde Smoker'ın o kadar bile yapamadığı gösterildi. Vergo, Sanji karşısında olduğu gibi ne duvara çakıldı ne de ağır bir hasar aldı o dövüşte. Sanji'nin bedeni yorgun olduğu için bacağı çatladı o kadar, yine ağır bir hasar yok. Smoker ne yapmışta Sanji'nin koka yapmadan Smoker'ı yenmesi saçma oluyor? Law vs Vergo dövüşünde final hamlede Law'da koka yapmadan Vergo'nun kokalı vücudunu kesti. Bakın Law koka yapmadan diyorum, yani bir karakterin koka yapmaması daha güçsüz olduğunu göstermiyor. Smoker, Dof'tan tek yerken Sanji 2-3 defa saldırı şansı yakaladı Dof'a karşı. Üstelik Dof'un kesişini almasına rağmen hemen ardından '' Spectre '' vurdu ki o saldırı Vergo'yu feci yamulturdu bence.

Smoker'ın seviyesi yeni koramiral olmuş az buçuk haki öğrenmiş biri olarak seviyesi en fazla Sabo'nun ejder pençesi tekniğiyle yenilen Bastille kadardır, abartmaya gerek yok Smoker'i. Sanji rahat alır Smoker'ı yani.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şu bana garip geliyor. Rayleigh kılıçustası deniyor, bu durumda neden Rayleigh dünyanın en iyi kılıçustası değil ? Beyazsakal'da olduğu gibi, eğer bu adam zamanında en iyi kılıçustası olsaydı o ünvanı korurdu diye düşünüyorum, Garp'ın Beyazsakal ile neredeyse aynı seviyede gördüğü birisi bu adam. Kizaru'nun seni indirmek için daha büyük bir güce ihtiyacımız var diyen birisi. Mihawk > Rayleigh demiyorsanız, Rayleigh kılıçustası değildir.

Şu bana garip geliyor. Rayleigh kılıçustası deniyor, bu durumda neden Rayleigh dünyanın en iyi kılıçustası değil ? Beyazsakal'da olduğu gibi, eğer bu adam zamanında en iyi kılıçustası olsaydı o ünvanı korurdu diye düşünüyorum, Garp'ın Beyazsakal ile neredeyse aynı seviyede gördüğü birisi bu adam. Kizaru'nun seni indirmek için daha büyük bir güce ihtiyacımız var diyen birisi. Mihawk > Rayleigh demiyorsanız, Rayleigh kılıçustası değildir.
1-Mihawk şu an daha iyi olabilir. Bu ihtimal dahilinde.
2-20 yıl önce emekli olmuş korsanlıktan. Rayleigh kıyas edilmiyor olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık