Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Sohbet

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Köpek gibi çalışıyorduk derken durmaksızın uzun süreler boyunca çalışmayı kastettim. Kimse köpek muamelesi yapamaz, sallandırırım güverteden aşağı. Kaç kişiyle kafa göz giriştim, beni tanıyan herkes şahidimdir.

O kadar çok uyumadan çalışıyorduk ki gemideyken, uyumamak/uyuyakalmamak için kendimizi çok kastığımızdan istirahat sürelerinde de uyuyamıyorduk :D Yorgunluktan uyuyamamak müthiş ilginç bir histir yani, kimse öyle bişey yaşamaz umarım.
Ayda 3-4 kez 48er saat blok çalışma alışkanlık haline gelmişti mesela, koymuyordu. Eğleniyorduk hatta böyle bir suçun kurbanıyken (uluslararası yasalarca çalışma/dinlenme periyotlarına ve overwork limitlerine uymamak bildiğin düpedüz suç). Paranı alıyorsun, çeneni kapatıyorsun hesabı işliyor gemide. Şerefsizlikten başka bişey değil de işte buna alet olmak, mecbur gibi bişeysin.

Bayram yok, seyran yok, cumartesi pazar yok, onlar koymuyor. Belki 2, belki 3 gün uyumadan çalışıyorsun, o da koymuyor. Ailenle sevdiklerince aylarca, belki 8-10 ay görüşemiyorsun, o da koymuyor. Kelleyi koltuğa alıp yüksek riskli ortamda 60-70 saat blok çalışma yapmak da koymuyor. Birbirine canını emanet ettiğin iş arkadaşların, tayfandan birinin başına bişey geliyor, unutup geçiyorsun işine bakıyorsun o da koymuyor.
Ama 1 kere kendin sakatlandığın zaman kafanda her şey bitiyor işte.
Emeklilik olarak yıpranma payı tarzı birşeyiniz var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık