Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Gecko Moria

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 59 41.8%
  • Sevmem

Kullanılan: 82 58.2%

• Kullanılan toplam oy
    141
Bunun yerine Croco'da aptal cesareti vardı Moriah da Kaiodo henüz çömken savaştı bu ikisi zayıf halkaydı hükümetin basiretsizliğiydi denmesi daha makul olur. Hani ne bileyim aksi takdirde bu tiplerin 2y öncesi Luffy'e yenilmesi çok saçma olur. Evet Oda büyük bir ihtimalle bu konuyu sıvadı, baştq güç dengesi olarak düşündüğü mevzular serinin şuanki halinden farklıydı. Ama yapacak bir şey yok durum böyle zaman geri alınamaz. İki yıl önceki Luffy zaferlerini hiç olmamış gibi kabul etmektense böyle bir yola gidilmesi daha makul olur.
Ya da 2 Yıl önceki Luffyi çöp görmemek

Yoo zayıf halka değillerdi o dönemleri çok güçlü çıkacak.Sonra niye torbaya döndüler orası yazarın kendi işine geldiği için.Lordların hepsi yeni dünya ayarı takılsa luffy ilk yarıda lord yüzü göremezdi.

Yani bence bu çok mantıklı olmaz. Çünkü Moriah da Croco da yaşlanmış insanlar değiller. Bunun yanı sıra ikisi de epey hırslı tipler. Dolayısıyla sonradan güç kaybetmeleri anlamsız olacaktır

@Tiksav Lee

Ama öyleydi. O robotlarla olan mücadele de gösterdi Oda. Hadi onu geçtim şu Hakim bitti muhabbetini hepimiz biliyoruz. Adam hakisi olmadan savamıyor. İki sene önce de haki falan hak getireydi.

Az önceki mesajımda da belirttiğim üzere bu bilinçli bir tercih değil. Ama bundan sonrasında ds sıvayacaksa böyle sıvasın bence.

Bu arada Moriahın aşırı güç kaybettiği baya bariz ya
Moriah aslında biraz balına kaybetti.

Önce Luffy'i gölgesiyle savaştırdı, kendisi yan gelip yatarken Luffy terlemekten sırılsıklam oldu. Bu arada kendisi bizzat dövüşe dahil olmadı bile.

Sonra Oarsla bizim tayfaya daldı, ama Luffy gölge alarak bir anda güçlendi ve Oars'ı falan da dövdü.

Sonra Luffy'nin 1000 gölge almasına sinirlenen Moriah sen 1000 alırsan ben 10000 alırım dedi ama bünye kaldırmadı ve akabinde Luffy kum torbasına çevirdi.

Moriah dövüşü tamamen kendine çok güvendiğinden ve hırsından kaybetti. Luffy"nin en bala galibiyeti diye bir başlık vardı(ya da ona benzer) geçen benzerini orada da yazdım.

Burası 100'e 1000 değil miydi ?
1000 mi 100 tam hatırlayamadım ama doğrudur. Yani basitçe ukalalık yüzünden yenildi herif. Öyle her şeyini ortaya koyup da yenilgi almadı.

Bu arada bir ek bilgi vereyim(gerçi benden önce illa bu durumu söyleyenler olmuştur)

Moriah'ın Jimbei'den tek yemesi animeci uydurmasyonu.

Moria kendini salmiş, adam uyumaktan, yemekten başka bir şey yapmiyordu. Şuan biraz da olsa değişmiş gibiydi ama bu sefer de Teach musallat oldu adama. Aslında baya iyi biri arkadaşlarına önem veren bir tip. Arkadaşlarını kaybedince baya travma yaşamış. Şimdi bir arkadaşını daha kaybetti şuan kendisine ne olduğu da belli değil. Bir şekilde BB'nin mekandan çıkabilirse "Arkadaşlik" mevzusuyla beraber Luffy'e bağlanabilir Teach savaşı öncesi.

Yani bence bu çok mantıklı olmaz. Çünkü Moriah da Croco da yaşlanmış insanlar değiller. Bunun yanı sıra ikisi de epey hırslı tipler. Dolayısıyla sonradan güç kaybetmeleri anlamsız olacaktır

@Tiksav Lee

Ama öyleydi. O robotlarla olan mücadele de gösterdi Oda. Hadi onu geçtim şu Hakim bitti muhabbetini hepimiz biliyoruz. Adam hakisi olmadan savamıyor. İki sene önce de haki falan hak getireydi.

Az önceki mesajımda da belirttiğim üzere bu bilinçli bir tercih değil. Ama bundan sonrasında ds sıvayacaksa böyle sıvasın bence.
Croc WB ile karşılaşıncaya kadar Mangaka'nın sözleriyle "Denizlerde Luffy gibi hızlıca yükselen" bir korsan. belki de o zaman ki en potansiyelli süpernova olarak gözüküyordu. Mangaka'nın "Luffy gibiydi" demesi de buna örnek. Zaten denizciler bunun farkina varip hemen Shichibukai yapmak istiyorlar adamı. Fakat Croc bununla yetinmeyip WB'ye kadar yürüyor. Onun nasıl bir yaratık olduğunu görünce de yenilgisiyle birlikte biraz hayal kırıklığına uğruyor. Sonuçta adamın hayali KK olmak.

Yani MF de gördüğümüz Croc sadece işin başlangıç kısmıydı. Bu adam hapishanden kaçabilecekken bile kaçmayip oturuyordu. Sonra ID'ye geldi orada bile "Dış dünyaya ilgim kalmadı" diyordu ta ki "WB savaşa girecek" diyene kadar. Ondan sonra adam savaşa geldi ve çok farklı bir seviye gösterdi önce ki duruma göre.

Ondan önce Croc zaten buydu yani bazılarının dediği gibi "Impeldown da güçlendi" olayı alakasiz kaliyor. Sengoku denilen adam bile WB'ye karşı bir şeyler bekliyor Croc'dan.

Tüm bunların yanında MF de WB olayiyla beraber "Yaralarımı iyileştirdim" diyor.
Yani bu adam WB ile tekrar karşılaşıncaya kadar bir tarafı hep eksikti. Ne zaman onun Mf de geçmişe nazaran zayıf halini gördü o zaman değişmeye başladı. Kendi adamı olan Squard'dan kılıç yeyince onun ile bir bağı olmayan kişiler gülerken Croc "Kendinden utanmalisin, ben böyle güçsüz bir adama mı yenilmişim" diye tepki veriyor. Oysa normalde Croc'un sevinmesi lazim WB falan yaralanip, ölünce. Oysa adam öldüğünde üzülüyor.

Yani demem o ki öncesinde gördüğümüz Croc yaraliydi kendi değimiyle, MF de gördüğümüz ve daha sonrasinda göreceğimiz ise Mangaka'nin "Luffy gibiydi" diye bahsettiği Croc olacak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık