Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Geçmişten Bugüne Smoker

Coby,Usopp ve Tashigi başta olmak üzere bütün ağlak karakterlerin ölmesini istiyorum.Ölmeseler bile yükselmesinler ezik ezik takılsınlar.Hele hele Coby Smoker'ı geçip geleceğin Garp'ı falan olursa Oda'ya en temiz duygularımla söverim.

Ace'de sadece h.haki vardı onu da bir kere kullandı. Onun dışında diğer haki türlerini kullandığı hiçbir sahne yok. Korsan kralın oğlu olucaksın, D.'nin iradesine sahip olacaksın, h.haki uyandıracaksın ama hiçbir haki türünü geliştirememiş birisine potansiyeli en yüksek 2. kişi diyene bir taraflarımla gülerim ben :D Coby, Sakazuki'nin karşısına çıktı da ne oldu? Cesaretle bir iş yaptı sadece. Luffy'de cesaret edip 3 amiralin karşısına dikildi. Sonuç? Sümüklü birinin Smoker gibi küçüklüğünden beri denizci olan birisini geçmesi hayalden de öte. Ayrıca futbol gibi düşünüyorum. Nedense hala bir Pele,Maradona, Zidane çıkmadı. O kadar genç oyuncu var ama hala bunlar gibisi yok. Demek ki tek eksik tecrübe değilmiş ;)
Senin korkak dediğin adamın yaptığını söylüyorum ''sonuç?''diyorsun.Coby amiral ayarı falan demedim ben zaten.Cesaretinden bahsettim.Bir sonuç olmasına gerek yok.Ne bekliyordun anlamadım.
Futbol örneğinle benim dediğim arasında nasıl bir bağ kurdun anlamadım.Maradona 30 yaşında futbola başlayıp 40 yaşında bırakıp dünyanın en iyilerinden olsaydı sana hak verirdim.Yaşla alakası yok derdim.Ancak futbolda 32'den sonra futbolcular biraz daha form kaybı yaşarlar.33 yaşındaki adama kimse gelişime açık bir futbolcu, bu futbolcuyu transfer edelim demez.Futbol bir kenara One Piece'de de yaşlılık çok önemli bir faktör.Senle böyle yaşlılık-gençlik tartışması yapacaksak hiç yapmayalım daha iyi.
acede gözlem haki falan yoktu. hiç bir zaman da uyandırmadı zırh hakiyi de yanında haki ustaları olmasına rağmen uyandıramamış birisi için mutlaka uyandırırdı demek ne kadar doğrudur? adam uyandırdığı kral hakiyi bile kullanamıyor :D sen yeni haki uyandıracak diyorsun. acei ace yapan meyvesidir. acein başka bir potansiyeli yok. adam meyvesine odaklanmış hakiye değil.
Ben Ace için mutlaka haki uyandırırdı demedim ki .Bir kere Ace kelimesini kullandım.Ondada Cobynin potansiyelinin Ace kadar olamayacağını savundum.:)

Sengoku dedi ya, kesin bu adam orada ölmüyeydi KK olacaktı doğru ben bunu düşünemedim :( Meyvesi nedeniyle güçlü bir adaydı. Bu onun KK olacağı anlamına gelmez. Akainu'ya 2 saldırı ile yenildi. Aokiji'yi bana göre zaten dövemez. Diğer yonkoular? BB'yi de yenemedi. Hakiyi kaç yıldır WB'nin yanında olmasına rağmen uyandıramadı.
Çarpıtma şimdi lafı siz dediniz ne potansiyeli al bende diyorum ki potansiyeli olduğunu serinin yazarı bizzat kendisi söyletiyor.Ben burda sizin varsaymlarınızı mı dikkate alacağım mangada gördüğüm kanıtları mı? Öyle yada böyle potansiyeli var dedirtmiş oda.

@Kırolla :( Doğru Oda deği sen biliyorsun.Okuduğunu anla lütfen."Eğer biz senin uzun süre serbest gezmene izin verirsek Yeni Korsan Çağının tepesinde yer alman için gerekli gücü elde edeceğini biliyorduk" Bu laftan ne anladın sen? Haa bir de öyle bir düşünce almış götürmüş ki.Ace sanki tek başına Kk olacak.Roger tek başına Kk olmuş gibi.Elbettki tayfa ile olacak Luffy tek başına mı Kk olacak? Ace eğer ölmeseydi arkasında Wb mi olacaktı?.Ölmüş gitmiş olacaktı Wb. Tayfa da buna en büyük örnek.Nasıl Roger'ın Rayleigh'i varsa.Luffy Zoro'su Sanji'si varsa.Ace de yaşasaydı tayfası sayesinde bu konuma aday olurdu.

Ve idda ediyorum seride potansiyeli en yüksek karekterlerdendir.

T.Law,
Ace'nin potansiyelinin Luffy'den yüksek olduğu açıklanmadı sanıyorum. Birde galiba Ace Luffy'den 3 sene önce denize açılmıştı. Şuanda da Luffy denize açılalı 2.5 sene falan olmuştur en fazla. Şuanda Luffy'nin Ace seviyesine eriştiğini kabul etmeyen yok denecek kadar az. Tabiki bu arc sonu ödülleriyle netleşir. Ace'nin 3 yılda geldiği noktaya Luffy 2.5 yılda geldi. Şimdi eğitim aldı gibi bişey deme. Nasıl Luffy eğitimle birşeyler öğrendiyse Ace'te savaşarak ögrendi. Yani işin özü Luffy'nin potansiyeli Ace'ten fazladır ama aradaki güç farkı tamamen kapanmayacak derece fark azdır. Yani 10 Luffy'se, 9.5 Ace'tir.

Sevgili forum arkadaşlarım. Konu Smoker, Eysü değil. Geçmişten Bugüne Ace Konusunu açtığımda fikirlerinizi orada daha rahat belirtebilirsiniz. Lütfen burada sadece Smoker ile olan düşüncelerinizi belirtin. Kirletmeyelim konuyu.

Ace için tek denilecek şey Luffy için harcanan önü açılsın diye ölen birisidir. WB krallar kralı yapardı yoksa onu. Tamam yorum atmayın Ace konusun bekleyin. :byee:

arkadaşım WB kimi desteklerse o kişiyi KK yapamaz m ? bal gibi de yapar. Ace kendi tayfası ile KK olamazdı. ki olamadığı için WBye katıldı. Çünkü yenildi WBye. Bu kadar basit. Asıl sen ne yazdığını bilmiyorsun. ACe kendi tayfası ile sittine sene kk olacak potansiyelde değildi. Kendi tayfası eziklerle doluydu. Luffynin tayfası öyle mi ? Acein hangi adamı ileride rayleigh olabilecekti? Ama biz bugün zoro-rayleigh diyoruz. Luffynin tayfası geliştikçe luffyi kk yapar. daha ne yazdığının farkında değilsin.
Şuanda seride kimse kimseyi korsanlar kralı yapabilecek seviyede değil.Linlin,Shanks,Teach,Kaido ve diğer korsan tayfaları.Hiçbiri.Korsanlar kralı olmayı ne sanıyorsunuz anlamadım.Güçle olacak birşey olsaydı Roger ''Sana Raftel'e nasıl gidileceğini söyleyeyim mi Beyazsakal?'' dermiydi?.Güçle olsa dahi Wb kimseyi korsanlar kralı yapamaz.O güce sahip adam marineford'da Ace'i kurtarırdı.Marineford'da da başabaş bir savaş olmadı.Ezici bir şekilde denizciler üstün geldi.En büyük kozlarlardan olan shichibukailer hem 5 kişi çıktılar hemde savaşı hiç takmadılar.Şuanda seride kimse kimseyi hooop ben seni korsanlar kralı yapacağım diyipte korsanlar kralı yapamaz.

Edit;Konuyu baltalıyoruz.Bana daha mesaj atacaksan özelden atabilirsin.

ace konusuna girmiyecegim bu serideki en büyük iki potansiyel ace ve luffydir.bu bir gercektir.aradaki 3 yas farkından dolayı luffy, acei hiçbir zaman asamıyacagı için e.oda öldürdü oldu bitti.

smokera gelince vede cobye,seri sonumu olur,yoksa manga bittikten sonra, e.oda genel tarih içindemi anlatır bilemem ama, coby smokerı gecicek.yazın bir kenara.bu hem teori hem iddaa ;) üstelik amiral olucak, buda iddaa,teori degil,kesin bilgi.çünkü coby söyledi,luffynin konusma baloncuklarını dolduran,bakınız kendi düsüncesiyle dolduran... e.oda onayladı.yani mangaka ne derse o olur ;)

ace konusuna girmiyecegim bu serideki en büyük iki potansiyel ace ve luffydir.bu bir gercektir.aradaki 3 yas farkından dolayı luffy, acei hiçbir zaman asamıyacagı için e.oda öldürdü oldu bitti.

smokera gelince vede cobye,seri sonumu olur,yoksa manga bittikten sonra, e.oda genel tarih içindemi anlatır bilemem ama, coby smokerı gecicek.yazın bir kenara.bu hem teori hem iddaa ;) üstelik amiral olucak, buda iddaa,teori degil,kesin bilgi.çünkü coby söyledi,luffynin konusma baloncuklarını dolduran,bakınız kendi düsüncesiyle dolduran... e.oda onayladı.yani mangaka ne derse o olur ;)
yuruuuuuu beeeeeeeeeee :) senın soyledıklerını dıkkatle takıp edıorm olmazsa soracam :) smoker ve senın :) sorcam derken sormam da hayal kırıklıgı :p

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık