Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Geçmişten Bugüne Portgas D. Ace

Uzun süredir konu açmaya üşeniyordum ama Smoker başlığında sürekli dönen "Rahmetli Ace" kardeşimizin muhabbeti üzerine bir konuda ona açayım dedim. Umarım beğenirsiniz. Devamları da gelir. Bende üşenmem.

Şimdi Öncelikle Ace'in biyografisine bakalım :

Portgas D. Ace

• Yaş : 20 (Öldüğünde) Zaman atlaması sonrası 22 Olacaktı buna aşağılarda değineceğiz.
    Doğum Günü : 1 Ocak. Bana göre yeni çağ açabileceğine yeni çağın o olduğuna dair gönderme. Yılbaşı.
    Boy : 185cm
    Ödül : 550,000,000 :beli:

Bu abimiz öncelikle Manga'da 154. Bölümde Karşımıza Çıkmıştı hemen diyaloglarını görelim :

[/URL][/IMG][/URL][/IMG]

[/URL][/IMG]

[/URL][/IMG]

Anime'de ise 91. Bölümde karşımıza çıkmıştı.
[YOUTUBE]fQVe3wE6eA4[/YOUTUBE]

Çıkma amacı ise Luffy ile buluşmak ve Karasakalı aradığını belirtmek. Tabi biz o zamanlar Ace'in kimdir necidir olduğunu bilmediğimiz için direk kötü düşünmedik değil. Ha birde o gün Kar adası olan Krallıkta Kar yağmamış.

Devamında ise tekrar karşımıza çıkması Alabasta Arc oldu Luffy'i etrafa soruştururken Tayfa gördü ve yorumu :

[/URL][/IMG]

Zoro ise orada : Eski bir Korsan Avcısı olarak o işareti asla unutmam Dedi. Tam devamını getirecekti ki Tashigi görmesiyle Ace hakkında bilgi almamız biraz daha gecikti.

Sonrasında ise Ace Bir lokantada yemek yerken uyuya kalır. İnsanlar öldüğünü düşünür endişelenir. Ama o Klasik "D" Özelliğini taşıdığını belli ederek tekrar uyanır. Uyuya kaldığını söyler. Bunu Garp ve Luffy'de pek çok kez gördük.

[YOUTUBE]A1KjXRLDw4Q[/YOUTUBE]

Oradan rastgele geçen Smoker ise nasıl fark ettiyse direk oraya girer. Mangada ise direk mekan içerisindeki sahne gösterilir. İşte orada Ace'in Tam kimliğini öğreniriz. Portgas D. Ace "Beyazsakal Korsanları 2. Tümen Komutanı" Tabi bunu orada öğrenen herkes şaşırır ve yusuf yusuf olur. Tam birbirlerine girecekken Luffy gelir ve komedi sahnesiyle Vs ertelenir. Soyadında bulunan "D." İle bir yakınlık olduğunu düşünmeye başlarız içimiz biraz rahatlar. Lan bu adam düşman değildir ! diyerekten.

Ace'den saygı Örneği : Tam Luffy diyecekti ki kursağında kaldı.

[/URL][/IMG]

Luffy kaçar Smoker kovalar. Tam Smoker Luffy'e yaklaşacağı sırada ise Ağabeyi küçük kardeşini korumak üzere atlar Ve Mera Mera No Mi meyvesi ile hünerini gösterir ! Tabi 2 Farklı şekilde belirteceğim bunu hem manga hem anime olarak.

Mangadaki Smoker Vs. Ace :

[/URL][/IMG]

Ace : Sen duman olabilirsin. Ama bende Alevim ! Güçlerinin benim karşımda hiç şansı yok ! Diyor.

[/URL][/IMG]

Ace Smoker Ve Denizcilerin karşısında siz gidin ben size yetişirim diyor. Ve karşımıza Gemide luffy ondan bahsederken geliyor. Orada Ace'in Luffy'den 3 yaş büyük olduğunu. Ondan 3 yıl önce denize açıldığından bahsediyor. O zamana kadar luffy'e canavar diyorduk yendiği kişilerden ötürü ama nedense Bizim Luffy Şeytan meyveli halinde bile bir kez dahi olsun Ace'i yenememiş. Canavar abimizin burda farklı bir ligde oynadığını fark ediyoruz. Tabi luffy'de Ace'in meyve yemesine şaşırmış gözüküyor. Küçüklüğünde meyvesiz yenmiş onu. Ace'in buradaki amacını Karasakalı neden aradığını öğreniyoruz.

[/URL][/IMG]

Canavar Abi.

[URL=http://s1135.photobucket.com/user/venomandxneo/media/08-1.jpg.html]

[IMG]http://i1135.photobucket.com/albums/m633/venomandxneo/08-1.jpg[/URL][/IMG]

Bir diğer ufak ayrıntı ise Ace Luffy'e Vivre Kartını Mangada direk gemide veriyor.

[/URL][/IMG]

Animede ise 101. Bölümde çölde yanlarından ayrılırken veriyor. Vivre kartının'da ne işe yaradığını görüyoruz.

Anime'de Gerçekleşen Ace Vs Smoker daha detaylı ve bilgi verici oluyor.

[YOUTUBE]1sWnzZDGrhM[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]MabiEztLUB0[/YOUTUBE]

Diğer bir olay ise Anime'de Luffy direk tayfa ile gemiye gitmiyor onların yanında kaybolup ara sokaklarda kalıyor ve Ace onu orada buluyor. Ace Mangada gemide söylediklerini direk Orada Luffy'e anlatıyor. Beyazsakalın Tanıdığı en büyük korsan olduğunu onlara katılmak isteyip istemediğini soruyor. Luffy'nin cevabı ise belli :) Ace WB'yi Kral yapmak istediğini söylüyor. Luffy ise Tek kral ben olacağım diyor ^^

Bilek Güreşini tutuşuyorlar hemen birbirlerini sınamak için ama durum berabere bitiyor.

Arada geçen ufak muhabbetlerin videosu :

Arada ufak bir filler dövüş oluyor terlemeden atlatıp gemiye dönüyorlar. Burada Luffy'nin aksine Ace'in çok kibar birisi olduğunu görüyor. Luffy'deki dingilliğin çoğu Ace'de yokmuş. Tam sohbet esnasında rahatladıklarını düşünürlerken Baroque Works'ün Milyar filosu karşılarına çıkıyor. Ace orada onları temizleyeceğini belirterek Mera Mera gücü sayesinde çalıştırdığı aracı "Strikerına" Atlıyor.

Milyar Filosuna karşı sadece küçük bit kayıkla yola düşüyor. Zoro Burada :
- Beyazsakal Korsanlarının... 2. Tümen komutanı'nın gerçekte ne kadar güçlü olduğunu bekleyip görelim. Diyor. Ve beklediğin kat kat fazlasını alıyor bana göre. Lakabını hakkı ile veriyor Hiken No Ace ! Ateş yumruğu ile tek seferde 4 yada 5 gemiyi parçalarına ayırıyor. Finish Him çekiyor.

[YOUTUBE]jaMcDeS8C_s[/YOUTUBE]

Buradan itibaren Ace'in bir kez daha ne kadar canavar olduğunu görüyoruz. Animede görmesekte Luffy'e O sahnede :

Diyor. Yani gitmek istediğin Zirve'den önce bana göre Ace'i geçmelisin diyor. Ace Ağabey ise buradan itibaren yanımızda ayrılıyor Animede olduğu gibi belli bir süre Tayfaya Çölde eşlik etmiyor.

Filler - One Piece Komik Sahneler - Ace'in Çöl Macerası

Daha sonraları ise Ace'in bizim tayfa maceralarını yaşarken kendisinin neler yaşadığını Sevgili yazarımız Eiichiro Oda. Manga Kapak hikayelerinde bildiriyor.

Ace'in Büyük Karasakal Arayışı Buradan ulaşabilirsiniz :

Devamında ise Ace Vs Karasakal Oluyor :

Burada çok isteerdik ama malesef Ace ağabey yeniliyor ama yenilgisinin sebebi Kibrinden ötürü bana göre. Birazcıkta sevmediği Babası Roger'ın huylarından ötürü. Çünkü Garp Dadana Roger'ı anlattığında asla kaçmadığından bahsediyor. E tabi kaçmaz diğer bir sebep ise Karasakalın şuan yakalamaya gitmekte olduğu kişinin Kardeşi Luffy olması. Karasakal orada amacının Shicibukai olmak olduğunu ve bunu başarması içinde Hükümete önemli birisini teslim etmek gerektiğini söylüyor. Luffy'de Enies lobby'i yıktıktan sonra gayet uygun bir kişi haline geliyor. Ace ona asla elini süremeyeceğini belirterek Vs'ye giriyor. Küçük bir sürtüşmeyle Vs başlıyor.

Ace Vs Burgess & Auger :

[YOUTUBE]FklPtelT2Ug[/YOUTUBE]

Bu Vs'de Ace'in bir çok tekniğini görüyoruz.

Ace tek bir Hiken ile Tüm karasakal Tayfasını uçuruyor.

Herkesin favori saldırılarından birisi haline gelen Hotarubi

Ve şimdilik bana göre Mera Mera Meyvesinde gördüğümüz Ultimate Teknik

[YOUTUBE]Ceg1Mxz49kA[/YOUTUBE]

Tüm bunlar olmasına rağmen Ace başarılı olamıyor. Vs'leri başlarken Ace hiç ummadığı bir şey ile karşılaşır.
Karasakalın "Kurouzu" Karanlığın yer çekimi ile meyve kullanıcılarının bedenlerine dokandığında onları nötr hale getiriyor ve onlara gerçek bedenlerinde saldırabiliyor. Ace'e uzun zaman sonra birisi gerçek acıyı tattırabiliyor. Sağlam bir tane ace'e geçiriyor onu uzağa fırlatıyor. Vs böyle devam ediyor. Vs içini videodan izleyebilirsiniz. Vs devam ederken ise Auger'in mükemmel bir sözü geliyor :
- Şeytan meyvesi kullanıcılarının her zaman yeteneklerine çok güvendiklerini ve yitirirlerse... epey kırılgan olacaklarını düşünmüşümdür ama... Beyazsakal gemisinin komutanından beklenildiği gibi... temel dövüş yetenekleri de epey korkutucu.

Yani biz falan göremedikte Auger ta adadan okyanus ortasındaki güvercinleri vuran herif orayı görüpte konuşuyor. Aralarında çok sağlam bir Vs geçtiği şüphesiz. İkisi de ölümüne bir dövüş içerisinde. Bölüm sonuna doğru ise gördüğümüz Ace malesef dizleri üstüne çökmüştür Karasakal karşısında ve Karasakal Ona Nakaması olmasını söylemiştir. Ace'in Cevabı İse :

Yukarıdaki gibi olmuştur. Ve bölüm 325. Bölüm biter Portgas D. Ace Grand Line'da Banora adasındaki dövüşünü yenilgiyle bitirir. Ve yakalanır. Tabi biz bunları Thriller Bark bitişinde öğreniyoruz. Ace yakalanmış Karasakal Shicibukai olmuş. Beyazsakala karşı bir savaş başlatılmış !

Acei tekrardan gazetelerden sonra İmpel Down Arc'ta görüyoruz. Garp İmpel Down'a torununu Ziyaret etmeye gitmiştir.

Garp orada eğer İmpel Down'da ölürsen kimse Beyazsakalı durduramaz demiştir. Ve Yonkou'ları kızdırdıklarını belirtmiştir. Burada Garp hayalindeki denizcilerin tam tersi korsan olduklarını belirtiyor. Ve Luffy'e babasından bahsettiğini söylüyor. Tabi bizde aklımızda o zamanlar Ace'in babası Dragon diyorduk. Suçlu olduğu için sevmiyor falan diyorduk ama meğersem öyle değilmiş. Biz bunu Marineford Arc'a kadar öğrenemedik ama ODA yine sağolsun güzel bir ipucu vermiş bizlere. Ace Diyor ki
- Bilip bilmemeniz artık farketmez... Gerçek şu ki, Dünya çapında bir suçlunun... Kanı ikimizinde damarlarında akıyor... Bu şekilde marine olmamız nasıl mümkün olabilir ki ?

Ve Annesinden aldığı Portgas ismine büyük bir borcu oluğunu belirtiyor. Aklına söylediği bildiği tek babası geliyor :

Bu laftan sonra kalkıp Garp gidiyor. Ve Luffy İmpel Down'a giriyor her yeri birbirine katıyor. Amacının Ace olduğu direk belli zaten. Derken sahne Tekrardan Ace Çevriliyor. Orada Denizin Şövayelsi 250.000.000:beli: Ödüllü Jimbei ile birlikte aynı kafeste kaldıkları gösteriliyor. Jimbei Ace'e "Ace-San" Diye hitap ederek ona saygı duyduğunu gösteriyor ve oda orada amacını anlatıyor. Konumuz jimbei değil :) Orada eskiden kalma bir dövüşlerinin olduğunu görüyoruz. Burada Ace'in lafından ötürü Jimbei'nin daha ağır bastığını düşünürdük ta ki ileride görene kadar orayada geleceğiz :) Beyazsakalın bir kez daha ne kadar büyük bir korsan olduğunu görüyoruz. Sadece ismiyle Balıkadam adasının huzur içerisinde kaldığını öğreniyoruz. Jimbei'nin beyazsakala saygısının buradan geldiğini öğreniyoruz. İmpel down'da luffy herşeyi karıştırmaya devam ederken Hancock allem edip kullem edip Ace'in yanına varıyor ve orada Ace'e kardeşinin orada olup onu kurtarmaye geldiğini söylüyor. Tabi ace direk endişeniyor. İdam vakti yaklaştığından ötürü artık İmpel Down'daki Ace'in misafirliği bitiyor ve onu Denizciler almaya geliyor. Ace ufak bir direniş gösteriyor Magellan Ve impel down gardiyanlarına karşı

[YOUTUBE]CLUtJZX9keU[/YOUTUBE]

bunu niye koydum derseniz Kairosekili kelepçeler yorgun bırakır Meyve kullanıcılarını ama ace hala potansiyelini göstermeye devam etmektedir. Oniguma Ace'i Alıp Marineforda götürüyor. İmpel down arc'ta bizim için böyle bitiyor.

Ve işte Savaşa geldik ! Denizcilere Karşı Beyazsakal Korsanları ! Denizciler bu savaş için Marineford halkını tahliye ediyor. Ve sadece bu savaş için 100.000 özel denizci + 3 Amiral + Garp + Sengoku + Shicibukailer toplanıyor. Savaş ne denli büyük ve önemli olduğunu böylece göstermiş oluyor. Sonuçta Beyazsakalın evlatlarına dokunmak yürek ister. Denizcilerde sabah yürek yemiş.

Savaş başlarken çok Epic bir bilgi öğreniyoruz. Meğersem Bizim Portgas D. Ace'in gerçek ismi o değilmiş. Dünyaya Gol D. Ace olarak gelmiş bu gerçeği de Garp kendine saklamış gözüküyor. Sengoku Sahneye çıkıyor gerçeği dünyaya bildiriyor :

Kralın lanetli soyu hala devam ediyormuş Ace ne kadar inkar etsede dünya üzerinde büyük bir yankı uyandırıyor. Burada öğrendiğimiz diğer bir olay ise Beyazsakal Ace'deki potansiyeli görüyor onu yanına alıyor. Bir sonraki neslin Korsanlar Kralı yapmak için ama garibim ace onu yapacağını zannediyor. Beyazsakal onu yanına aldığı için ise kimsede ona dokunamıyor. Ace'in gençliğinde ise Jimbei ile çarpıştığını görüyoruz. Tabi ondan önce Shanks karşılaşması var

Ace'in Shanksla karşılaşması :

Burada Ace en tepeye oynadığını bunun için ilk önce Beyazsakalı yeneceğini belirtiyor ve oradan onu aramaya koyuluyor. Yolda ise Shicibukai Jinbei ile karşılaşıyor. Burada onunla ölümüne 5 günlük bir mücadeleye giriyorlar ve ilk düşen kişi Jinbei oluyor ardından Ace

Derken vs sonrası hemen Beyazsakal geliyor. Meydana iniyor Kralın hakisi ile tayfasını kenara itiyor. Sonra ace ona dalıyor ama sonuçsuz uzun bir vs'den sonra beyazsakal Ace onun oğlu olmasını istediğini söylüyor. Ace reddediyor WB bir darbe daha indirerek onu uyatarak tayfasıyla birlikte gemisine alıyor. Daha sonra Ace kendisine geliyor ve onunla thacth tanışıyor olanları durumu anlatıyor ve ace'e o durum koyuyor. Ace gemilerinde kalmaya devam ediyor ve hergün Beyazsakalı öldürmeyi deniyor başarısız oluyor.

[YOUTUBE]ioP9IwwvUtg[/YOUTUBE]

Her seferinde beyazsakal Ace'i tekliyor. Ve sonunda bir gün Marco ile Ace'in Efsane Repliği oluşuyor.

Ace : Ona neden baba diyorsunuz ?
Marco : Çünkü o bizi evlatlarım diye çağırıyor.

Videosu :

Marco orada ona abi tavsiyesi yapıyor. Ace'de yola geliyor Beyazsakal Tümen komutanlarına katılıyor. Ace'in Meyveyide burada yemeyip daha önceki denize açıldığında bulup yediğini düşünüyoruz. Ace kısa sürede yükseliyor herşeyiyle. Ve boşlukta olan 2. tümen komutanlığı teklifi kabul edip Yeni 2. Tümen komutanı oluyor. Namını dahada yükseltiyor yükseltiyor. Daha sonradan Denizciler ne olduğunu öğreniyor ama geç tabi ki. Her şey güzel giderken bilindik kötü olay oluyor. Karasakal şerefsizlik yapıyor ve ayrılıyor. Ace yine Roger ruhuyla olmaz bu böyle diyor kimseyi dinlemiyor yakalanıyor savaşı başlatıyor. Buraya kadar umarım atlatıdığım bir nokta olmamamıştır olduysa siz tamamlayın 3 saattir yazıyorum :) Sigara paketim bitti :üzgünüm:

Neyse savaş başlıyor. Luffy dahil herkes neyi var neyi yok ortaya koyuyor. Bir şekilde Ace'i kurtarıyorlar.

Ace Kurtulur :

Olaylar devam ediyor hala savaşta ve 2 kardeşin karşısına birden Aokiji çıkıyor. Ace öne atılarak artık sıra bende diyor. Ve o kadar bitkin işkence gördüğü halde Aokijinin saldırısı savuşturuyor ve oradan ayrılarak yollarına devam ediyorlar :

[YOUTUBE]OGu0884-HU4[/YOUTUBE]

Ha tabi birde kardeşlerin mükemmel kombolarını öven sahne var :

Her şey güzel diyoruz ace kurtuldu ahanda derken Akainu iti çıkıyor ortaya ve hop ace'i istediği gibi gaza getiriyor.

Ace Vs Akainu :

Kim yapma etme dediyse de dinlemiyor dalıyor. Ve istemediğimiz sahne ortaya çıkıyor :

Akainu ne kadar sen alevsen ben magmayım bana işlemezsin desede ace dalıyor başarısız oluyor. Kardeşi Luffy'i korurken kendini feda ediyor... Burayı uzun tutmak istemiyorum Videosu :

Bölüm 483 Ace'in Ölümü Ve Son Sözleri

Yiğidimiz sahnelere veda ediyor. Tam gücünü performasını bizlere göstermeden sadece senaryo gereği Luffy'nin önü açılsın diye. Ulan tıkandım emi 30 dakikadır ekrana yazıyorum adamın yine öldüğü aklıma geldi ! Neyse devam edersek. Gerisinde herkes İradesi Luffy'e geçtiği için Babadanda onayı aldığı için Luffy'i koruyor onu kurtarıyor. Shanks falan geliyor. işte bunlar hep senaryo abicim anlayın.

Ace öldü :agla:

Sonrasında çocukluklarına iniyoruz. Orada Ace'in bir kez daha veletken bile kendisinden büyükleri dövdüğünü diz çöktürdüğünü görüyoruz. Yani o yaşta bile Roger olduğunu belli etmiş çocuk daha napsın seri Luffy üzerine kurulu İlla o kral olacak ! Yazım bu kadardır teşekkür ederim okuduğunuz için.

Bendeki Ace potansiyelini anlatmaya gelirsek. Biz bu herifi tam manada görmedik. Okuyanlar gördük diyebilir ama senaryonun izin verdiği kısmını gördük. Yoksa sengoku o kadar büyük laflar etmezdi Ace için. Ölmeseydi malesef Luffy kral falan olamazdı. Rogerın soyu varken imkansızdı bana göre. Haki olayı ise tamamiyle senaryo gereği olan birşeydi vermediler adama birde sen buna haki versen akainuya öyle kolay lokma gitmezdi. Tam anlamıyla biz bu genci görseydik o meyve tekrar ortaya çıkmazdı asıl şimdi Mera Mera'nın gerçek gücü ortaya çıkacak. Diceklerim bu kadar ya işte sizler yorum yapın cevabını öyle vereyim. Teşekkürler.

usta eline sağlık çok güzel yazmışsın ama bana göre ace fanı olduğun için luffyi çok küçümsüyorsun ace yaşasaydı luffy kk olamazdı felan
ace'in babası dünyada ne kadar suçlu ne kadar kötü şöhretli ise luffynin babası da öyle hatta ne kadar güçlü bir aile olduklarını dedesinden görebiliriz, dragon devrimci değilde korsan olsa eminim ki sıradaki kk dragon olurdu belki de roger yerine bile dragon olabilirdi
ace'in luffyden üstün olduğunu kabul ediyorum ama bu ne babasından aldığı özelliklerden ne de meyve gücünden sadece 3 yaş daha büyük olması ve 3 sene daha fazla eğitim alması
en basit örnek 2 sene zaman atlaması oldu üzerine 1 sene daha saydığın zaman karşımıza çıkıcak luffy ölen ace'ten daha güçlü olucaktır

Güzel derlemişsin eline sağlık,

Ace'in tek eksiği hakiydi, aslında sadece Ace'in değil 2 yıl öncesinde serinin genel eksikliğiydi haki, 2 yıl önce çok nadir bir güç olarak gösterildiği için Ace'de olmamasını yadırgamamıştık ama şuan geriye bakınca Ace'in haki kullanamıyor oluşu çok saçma görünüyor, haki dışında gerek meyvesi olsun gerek fiziksel yetenekleri olsun gayet yeterliydi, ölmese zirveye oynayacak sayılı kişilerden biri olacaktı, ama öldü :ühü: ..

güzel bir yazı olmuş ellerine sağlık hiç usanmadan okudum bence de Ace'in meyvesinin gücünü tam görmedik gelecek bölümlere bakıcağız artık Oda ne planlıyorsa yine :)

Güzelde sıkıştığın yerde topu senaryoya atmışsın. Ace şuan ölü olduğu için pek yorum yapılamaz. Çok gösterilmedi. Ama serideki konumuna bakarsak sadece savaş için yaratılan karakter gözüyle bakıyorum. Yoksa Oda karakteri yaratıp potansiyeli yükleyip sonrada Luffy'nin önünü açayım dememiştir.
Seride Roger'ın oğlu, WB tayfasının üyesi, baş karakterin kardeşi rölünde gerekeni yaptı bence. Savaş sebebi oldu.
Potansiyeli çok-az, Luffy'nin önünü açtı-açmadı bunlar sadece kapalı kutu. Kişisel görüşten öteye gitmez.

Eline sağlık bu arada güzel konu. Gece gece sıkılmadan yazmışsın.

luffynin önünde duygusal,saf güc ve deneyimide kattıgımızda asamıyacagı muhtemelen, 4 güc vardı sadece yasayan.monkey d. garp direk torunu.monkey d. dragon direk babası.bunlardan ikisi zaten direk rogerın dengi.biri öz oglu,digeride muhtemelen bu cagdaki dengi,dragon güc olarka olmasa bile sahip olduklarıyla kk kadar etkin bir adam.

yani diger ikiside portgas d. ace ve edward newgatetti,ace wbyi kk yapmak istesede wb istemedigi için zaten olmamıs hepiniz hikayeyi biliyorsunuz.ama aynı wb, d.nin vasiyetini bildigi içinse sengokunun sözleri gercekti.yani kişisel görüs falan degil,yeni cagın tepesine ace kurulacaktı.götü boklular bile haki ögrendi 2 yıl atlamada.houshoku hakisi olan adama, bak dünya degisiyor gel haki ögren deseler ögrenmiyecekmi :D

e.oda acei ve wbyi luffynin yolundan cekti,ustaca kalan wb korsanlarınıda luffynin safına cekti,su an onlar bir destek kart olarak beklemedeler.e.oda ne zaman tasarruf ederse onları yardım olarak kullanıcak.

adamın kurgusu sabit.wb, acei kendini belli eden bir d. oldugu için önemsiyor.çünkü d.nin iradesini, vasiyetini bizzat rogerdan duydu.ama daha büyük süpriz oluyor, ace direk kanından cıkıyor.yani wbnin kararı ne ? yarınlar için bir evlat yetiştirmenin nesi kötü diyor ;)

buradaki hikaye, bizim luffymizi anlattıgı için öne o cıkarıldı.luffynin inancının ve hayallerinin aceten daha büyük oldugu ortaya cıkarıldı.wb, rogerın bekledigi kişinin luffy oldugunu anladı.tüm tayfa onun dipsiz kararlılıgını görüp onu yeni dünyaya göndermek için savastı.

yani bence hersey bariz; acein ve wbnin savas gücü her zaman luffyden fazla olucaktı.luffydeki sey farklı bir maneviyat,mihawk buna herkezi etrafında toplama gücü diyor.yani luffy karakteri ve ruhundaki inancla herkezin yüregini etkiliyor.o yüzden serideki kimsede luffydeki manevi ve ruhani güce ulasamıyacaktı.cünkü rogerın tüm iradesi ona gecmiş belli.düsünün roger can düsmanına oglunu emanet ediyor,adam tıpıs tıpıs bakıyor,çünkü yüreginde,suan bellamyde luffye olanlar gibi hisler var.o hisleri uyanmıyanlarıda zaten ezmiş gecmiş :D

sonuc; bence ace ve luffy eşit potansiyelde karakterlerdi,gelgelelim ace 3 yıl büyük oldugu için luffy onu asla asamazdı,e.oda öldürdü gitti.ha mangaka astırırdı ama sacma olurdu.oda en garantisini secti.çünkü su an bile luffy, acein gücünün gectimi diye hala emin olmaya calısıyoruz,chinjaonun gücünü görüyorsunuz oda 500 üstü korsan,üstelik yaslanmıs,acete 550 milyonluk korsan,aceteki haki miktarı chinjaoyu en az ikiye katlar ama bu adamda haki yok :D böyle sacmalık varmı,e.odanın vermek işine gelmemiş demek daha dogru ve kendide söylüyor marineford aceleye geldi,aceleylen ace ve wbyi gömeyim gerisi gelir demiş:ehe:

vslerine gelince; adamı iki kişi yendi,teach ve akainu,teach acei kıcından terleyerek yendi,hemde eşsiz gücüne ragmen,aynı teach o gücünün üstüne sadece deprem gücü alıp yonko oldu.acei akainu yendi,gördük meyve ters meyve,hadi onu gec akainununda seviyesi ortada.

üstelik kimse kurguyu sallamıyor sanırım. acein yenildigi onu teslim eden ve öldüren iki kişiye dikkat edin,güclerini sallayın... teach ve akainu.serinin iki ana villaini.kim indiricek bunları ? luffy.bunlarla dövüsürken sınırlarını nasıl asıcak ?acein adı gecsin yeter.adam hepsini birbirine baglamıs.

o yüzden ace maldır,ama su an hala acıklanan en yüksek ödüle sahiptir,sadece meyvesini almak için binler dresrosaya akmıstır.houshoku potansiyelini ve kanını almak için ise tüm dünya gelirdi.birini sevmiyorsunuz diye adillikten uzaklasmayın.mal olması dısında, inanaılmaz güclü bir karakterdi ve 2. tümen komutanlıgınında sonuna kadar hakediyordu dedim kactım ;)

eline emegine saglık emre.

Eline sağlık çok güzel bir derleme olmuş. Ölüm sahnesinde yine gözlerim doldu.

Law için konu açmayı düşünüyor musun? :)

Ace kendi yaşının en güçlüsüydü biride çıkıp desin şu adam Ace'nin yaşında ve Ace'yi yenebilirdi diye :artiz:
Çok güzel bir yazı olmuş Venom, Ace bu mangada tanıdığım en Kral 3 karekterden biri. (Wb-Ace-Zoro)

Kral karakter aslında çoğumuz kızgınız ama adam manyak olduğundan öldü , birde çöldeki bedevi misali adama öyle 2 adam denk geldi ki biri şu an yonkou diğeri filo amirali , daha 20'li yaşlarda godomanlara denk geldiği için şanssız bir arkadaş kendisi.
Akainu olduğu müdettçe ona zaten rahat bir yaşam olmayacaktı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık