Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Kaç bölüm olacak bilmiyorum. Ama 3. bölüm Kuzey düşer. 4. Bölüm Jon tarafı stratejik olarak geri çekilir büyük zaiyaat vererek. Ve Night King Westeros'a( Cercei'ye) doğru yol alır. 5. Bölüm Night King Westeros'a cehennemi yaşatır. Westeros da düşer. 6. Bölüm buna sahit olan tüm 7 krallık tehditi içlerinde hisseder ve gerekli görüşmeler yapılmaya başlanır. Ortak ittifak olusturulur. 7.bolum hazırlıklar yapılır bazı şeyler konuşulur. 8. Bölümde finali yaparlar.
Kaynağı hatırlamıyorum (baya eskiden duymuştum). night king problemi sezonun ortalarında çözülecek dendi diye hatırlıyorum. Muhtemelen öyle olacak cidden. Sezonun geri kalanı cercei’ye veya jon vs dany’e ayrılır bence.

Üçüncü bölümde en azından savaşı kaybederler bence de. Ama NK’yi öldürüp bitirebilirler üçüncü bölüm sonunda veya dördüncü bölümde. Tüm sezon’u NK’ye harcamaları saçma olur. Jon’un aegon çıkmasının bi anlamı kalmaz.

Viserion’u kullanırsa insanlar yanacağı için diriltemez. Belki insanlara karşı kullanmaz bu yüzden.

Valla bu dediklerini kalmış 4 bölüm süre uzun olmazsa sıkıştıramazlar.
Kaynağı hatırlamıyorum (baya eskiden duymuştum). night king problemi sezonun ortalarında çözülecek dendi diye hatırlıyorum. Muhtemelen öyle olacak cidden. Sezonun geri kalanı cercei’ye veya jon vs dany’e ayrılır bence.

Üçüncü bölümde en azından savaşı kaybederler bence de. Ama NK’yi öldürüp bitirebilirler üçüncü bölüm sonunda veya dördüncü bölümde. Tüm sezon’u NK’ye harcamaları saçma olur. Jon’un aegon çıkmasının bi anlamı kalmaz.

Viserion’u kullanırsa insanlar yanacağı için diriltemez. Belki insanlara karşı kullanmaz bu yüzden.
Tabi ben kendi düşüncemi yazdım ama yukardaki videoyu izledikten sonra ne olacağı artık iyice karmaşıklaştı. Yapan iyi yapmış teori çok iyiydi.

Kaç bölüm olacak bilmiyorum. Ama 3. bölüm Kuzey düşer. 4. Bölüm Jon tarafı stratejik olarak geri çekilir büyük zaiyaat vererek. Ve Night King Westeros'a( Cercei'ye) doğru yol alır. 5. Bölüm Night King Westeros'a cehennemi yaşatır. Westeros da düşer. 6. Bölüm buna sahit olan tüm 7 krallık tehditi içlerinde hisseder ve gerekli görüşmeler yapılmaya başlanır. Ortak ittifak olusturulur. 7.bolum hazırlıklar yapılır bazı şeyler konuşulur. 8. Bölümde finali yaparlar.
Gece Kralının cersei veya westerosla bir işi yok adam Bran in peşinde Kings Landing e neden gitsin ki.
Bence Demir adalara geçebilirler buradan. Orada da Altın Mürettebat falan tek savaşla bitirebilirler.

Gece Kralının cersei veya westerosla bir işi yok adam Bran in peşinde Kings Landing e neden gitsin ki.
Bence Demir adalara geçebilirler buradan. Orada da Altın Mürettebat falan tek savaşla bitirebilirler.
O benim isteğim. Güya tüm dünyayı karanlığa sokacak bir tehdit ortaya çıkıyor ama Westeros buna şahit bile olamadan Kuzey ya da bahsettiğin kişiler tarafından ortadan kaldırılıyor? Bana göre çok yavan olur. Serinin bilmem kaçıncı sezonundan beri kara kış vurgusu var.

O benim isteğim. Güya tüm dünyayı karanlığa sokacak bir tehdit ortaya çıkıyor ama Westeros buna şahit bile olamadan Kuzey ya da bahsettiğin kişiler tarafından ortadan kaldırılıyor? Bana göre çok yavan olur. Serinin bilmem kaçıncı sezonundan beri kara kış vurgusu var.
Bütün westerosu saran bir kış görmeyi bende isterim ama zor gibi duruyor. Jaime geçen sezonun sonunda Kings Landing den ayrılırken sanırım kar yağıyordu. Şimdi ise güneş açmış.
Bu kara kış olayını da hep kuzeylilerden duyduk diye hatırlıyorum guneyliler kışla ilgili hikayeler anlatıyor muydu ki?

O çılgın ateşlerin döşendiğini tyrion biliyordu zaten. Daha önce şehrin güvenliği için yapmadıysa bile stannise karşı kullanmak için toplatmış olabilir.
Bunu geçtim cercei büyük bi çılgın ateş patlattı o şehirde. Deli kralın çılgın ateşi hala duruyor olsa zincirleme tüm şehir gidebilirdi.

Deli kralın “burn them all” deliliğini bran’in yapmış olması uzun zamandır söyleniyor. Ama ben bu teoriden emin değilim. “Hodor” olayı geçmişi ve geleceği çok etkilemedi. Yani bran hodor’un konuşma özelliğini elinden almasaydı da o “hold the door” sahnesi yaşanırdı. Paradoks çıkmazdı ortaya.

Ama deli kral öyle değil. O adamın deli olmadığı bi dünyada tarih çok farklı olurdu. Tüm bu olaylar yine yaşanır mıydı? Bran şuan olduğu kişi olur muydu? Çocuk “jaimie beni itmese hala brandon starrk” olurdum diyor. Deli kralın deli olmadığı bi zamanda bran eğer geçmişe gidemeyecekse o zaman o adam asla delirmezdi.

Tavuk-yumurta ilişkisi olmaz umarım. Bi başlangıç olmalı. Paradox olmamalı. Zaman yolculuğu olan serileri/filmleri bozuyor bence bu. Mantıksız bişey.

Sanırım burada bölümü beğenen ikinci kişiyimdir anca.
Ve her şeyini beğendim. Karakterlerin bir araya gelişi, aralarındaki diyaloglar, ölüme hazırlık vs vs.
Ghost'u gördük. Niye kimse ses etmiyor. Bir ben mi özlemişim onu? :rolleyes:
Bence olması gereken bir bölümde. O rezil ilk bölüm yerine bu bölüm ilk olsa gayet de güzel giderdi hani.
Saçma yerler de vardı belki ama yine de genel itibariyle beğendim.

Mesela Jaime'nin yargılama olayında, Danerys'in Jon'a dönüp "Kuzey'in Koruyucusu'nun da fikrini almak isterim." lafından sonra Jon'un tipi paha biçilemezdi. Attığım kahkaha evde yankılandı.
Gelin-görümce kavgasında ateş hattında kalan damat profili.
Ve iyi kotardı da. :hhh:

Davos'un yüzü yanık küçük cesur kızla sahnesi de çok duygulandırdı. Bu adam bu hikayenin sonunda ölmesin de bir çocuğa babalık yaptığı mutlu sonda izleyek onu be. Çok mu şey istiyorum? :ühü:

Koçum Tormund. Aşkına nasıl sahip çıkıyor. Brienna'dan azıcık yüz bulabilse şimdiye ikinci çocuk diye kızı ikna etmeye çalışıyor olurdu da Brienna'nın gözü Jaime'den başka bir şey görmüyor ki.
Ve Tormund bir bakışta da tanıyor rakibini. :good:
Adam rakibini püskürtme derdinde siz anlamadınız onu.:mincika:

Gri solucan ve yavuklusuna baktıkça koca hikayedeki en masum ve güzel aşkın onların aşkı olduğunu hissediyorum. Bu iş yaş oğlum, kızla niye sözleşiyon? :oops:

Sam'in kahramanlıklarını dinlerken nedense en büyük kahramanlığı Hisar'dan hatırı sayılır sayıda kitap çalmış olduğu gerçeği göründü bana. Neden acep? :oleyo2:

Lyanna Mormont diyorum. Başka bir şey diyemiyorum. Jon, Danerys, Gece Kralı çekilin be aradan. Demir tahtın demir sahibi var ortada, bu neyin kavgası?

Ve son olarak Danerys'in yeğenine aşık olduğu gerçeğini öğrendiğinde umursadığı tek şeyin taht olması.
Hani bir Targeryen olmasından sebep böyle bir şeyi garip karşılamayacağını biliyordum da hiç umursamadı ya :fool:

Gelecek bölümlerle ilgili bir çok şey tartışılabilir tabi ama ilk bölüm Danaerys&Jon, ikinci bölüm Gendry&Arya sahnelerinden sonra benim asıl merak ettiğim 3. Bölüm kimle kimin cilveleşmesini görecez?
Brienna&Jaime?
Yazık be Tormund'a. :üzgünüm:

Yeni gördüm bunu adam senaryoyu çalmış resmen.
O adamın daha önceden 8. sezon sızıntı(gerçekliği tartışılır bir ara popüler olmuştu hatırlarsın) diye bölümleri yorumladığı videolarda vardı. Bulabilirsem atayım buraya editleyip.

Aynı kişi değilmiş. İlk bölümü tekrar izledim. Büyük oranda tutturma falan var ama işte ara ara tutmayan yerlerde var. Belki de dizinin senaristleri sonradan değiştirmiş olabilir gibi geldi. Kafana yatarsa yandan devam edebilirsin bölümlere.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık