Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Friends (1994-2004)

En Sevdiğiniz Friends Karakteri Hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    50
FRİENDS
Friends 1994-2004 yıllarında yayınlanan sitcom türünde bir dizidir. Dizi New York'ta yaşayan 6 arkadaşın başından geçen olayları konu alır. Dizi Marta Kauffman ve David Crane tarafından yazılmıştır.

KARAKTERLER
Tanıtımları aşağıdaki linkten aldım.
https://www.listefilm.com/friends-konusu-karakterleri/

Rachel Green
Rachel, çok hassas yapıya sahiptir ve zengin bir ailenin kızıdır. Dizinin başında istemediği bir evlilikle karşı karşıya olduğunu fark eder ve kaçar. Ailesi ile de bağları kopmuş olan Rachel, New York’ta tek tanıdığı olan Monica’nın yanında yaşamaya başlar. Jennifer Aniston tarafından canlandırılır.

Monica Geller
Courtney Cox tarafından canlandırılan bu rolde Monica, Ross’un kız kardeşidir. Eskiden şişmandır ve bunun alay konusu olması canını sıktığı için zayıflamıştır. Aşçıdır. Başlarda küçük yemek yerlerinde çalışırken, kariyeri ilerler ve büyük restoranlara geçiş yapar. Obsesiflik düzeyinde temizlik takıntısı vardır ve hayatını aşırı plan program içinde yaşar. Sürekli hayatının kötü gidişatta olduğundan yakınır ayrıca çok da hırslı ve kibirli bir karakterdir.

Phoebe Buffay
Bu rolü Lisa Kudrow canlandırmıştır. Oldukça ilginç bir karaktere sahip olan Phoebe, gençliğinde ailesinin yanında olmaması sebebiyle evsiz kalmış ve sokaklarda yaşamıştır. Hayvan hakları savunucusu, vejetaryen, farklı batıl inançlara sahip bu özelliklerinin konuşmalarına da yansıdığı bir kişilik. Gitar çalıp şarkı söyleyerek para kazanmaya başlamış, ardından da bir masör olarak çalışmıştır. ‘Smelly Cat’ adında oldukça konuşulmuş bir şarkısı vardır.

Joey Tribbiani
Joey karakterine hayat veren kişi ise Matt LeBlanc’tir. Joey karakteri diziye sonradan dâhil olmuştur. İtalyan asıllı, fazlasıyla esprili ve oldukça çapkındır. Çapkınlık yaparken ‘How you doin’ repliğini kullanmış ve bu repliği ile bilinen bir karakter olmuştur. Boğazına da oldukça düşkündür Joey. Tek hayali aktör olmaktır fakat ufak çapta işlerde olmuştur. Çok dağınıktır ve maddi olarak pek de iyi düzeye gelememiştir.

Chandler Bing
Matthew Perry, Chandler rolünde her zaman Joey ile birliktedir ve aynı evi paylaşmaktadırlar. Joey’in sorumsuz yapısı sebebiyle birçok sorumluluk onun üzerindedir ev içerisinde. Çok esprili bir karakterdir. Bir şirkette çalışmaktadır. Ama bu şirketin ne üzerine olduğu veya ne olduğunu kimse bilmiyordur. Düzgün bir geliri vardır.

Ross Geller
David Schwimmer’in rol aldığı bu karakter, Monica’nın ağabeyidir. Ailede Monica’dan hep bir adım daha önde olmuştur ve bu hep kız kardeşinin canını sıkmıştır. Ross bir paleontologdur. Üniversitede öğretim görevlisidir. Bu sebeple dizinin bilimci kişiliğidir. Dinozorlara ayrı bir ilgisi vardır.

6 ana karaktr dışında dizide zaman zaman gözüken yan karakterler de vardır

Gunther
Altı arkadaşın sürekli takıldığı Central Perk'te çalışır. Rachel'a aşıktır, Ross'u sevmez. James Michael Tyler canlandırır.

Janice Hosenstein
Chandler'ın ilk bölümlerdeki sevgilisi. Arkadaş ekibini gıcık eden birisidir. Gıcık bir gülüşe sahiptir. Maggie Wheeler canlandırır.

Jack Geller
Ross ve Monica Geller'ın babaları. Elliot Gould canlandırır.

Judy Geller
Ross ve Monica Geller'ın annesidir. Monica'yı beğenmez ve onu sürekli iğneler. Christina Pickles canlandırır.

Carol Willick
Ross Geller'ın eski eşidir. Lezbiyen olduğu için Rossla ayrılmışlardır. Jane Sibbett canlandırır.

Susan Bunch
Carol'un eşidir. Ross ile hiç anlaşamaz. Jessica Hecht canlandırır.

Ursula Buffay
Phoebe'nin ikizidir. Phoebe ile hiç anlaşamazlar. Lisa Kudrow canlandırır. xd

Frank Buffay Jr.
Ursula'nın baba bir kardeşidir. Phoebe onunla babasını ararken tanışmıştır. Kendisinden yaşça büyük bir eşi vardır. Giovanni Ribisi canlandırır

Alice Knight
Franky Buffay Jr.'nın eşidir. Debra Jo Rupp canlandırır.

Estelle Leonard
Joey'in menajeridir. June Gable canlandırır.

Friends Jenerik

Sizin Friends hakkındaki görüşleriniz neler?

Ve Friends'te en sevdiğiniz karakter hangisi?

Eskimeyen, yeniden yeniden seyredilebilen komedi dizisi. Mizah açısından en iyilerinden değil belki fakat en eğlencelilerinden denebilir. Sahip olduğu tüm sezonlarda temposunu genel itibariyle korumasına bakılınca çok başarılı bi dizi olduğu su götürmez. Favorim de Phoebe'dir.

Bana göre efsanedir.

Tek takıldığım nokta gülme efektleri ama onda da yapacak bir şey yok. Bir eleştiri videosunda adamın birisi 10 dakika diziyi eleştirmiş ve videonun 9 dakikası gülme efektleri ile ilgili.

En sevdiğim karakter ilk 4 sezon Chandler, 4-8 Sezon arası Joey, Son iki sezon da Ross karakteri. Dizi de kadın karakterler benim nefretimi çekmeyi başarmıştır.

Monica ilk sezonlarda temizlik ve düzenli bir kadın iken son sezonlarında bu temizlik ve düzen öyle bir hal almıştır ki tatlı olmaktan çıkıp Monicayı sinir bozucu hale sokmuştur.

Rachel ah rachel istemem yan cebime koycu Rachel. Ross'un kendisini yıllardır sevdiğini bile bile ve evde ki ilk günde Ross'un çıkma teklifine rağmen sağda solda erkekler bulup Ross'un karşısına çıkartan, Ross mutlu bir ilişki buldu mu da benden başka kimse ile olamazsın deyip kızları kovan rachel. Kendisi hamile iken manita ayarlayıp bunda sıkıntı görmeyen ama ross tezgahtar kızla flört etmeye başlayınca kıskanıp Ross'a atar gider yapan ekranların büyük kaşarlarındandır.

Phoebe bir türlü ısınamadım bu karaktere. Kendisi hayal aleminde yaşayıp gerçeklerle uyarıldığında kırılan ama başkalarının duygu ve düşüncelerine zerre önem vermeyen birisidir. Kendisi kadar ailesinde sevmezdim. Frank J. En nefret ettiğim karakterdir dizi de. Ayrıca dizi de Joey'in hemen arkasından en çok kişi ile beraber olduğunı bildiğimiz kişidir. Bu karakteri sevdiğim tek bölüm "Heckles Dies" isimli bölümdür.

Bu arada erkek oyuncular da mükemmel değil, sarkastik Chandler özellikle Monica ile evlendikten sonra eski ihtişamını kaybetmeye, Joey başlar da saf bir karakterken sonrasında bir gerizekalı ya dönüşmeye başlamıştı.

Yan karakterlerden Ross, Monica ebeveynleri ve Estelle gerçekten on numara karakterlerdir.

Bana göre efsanedir.

Tek takıldığım nokta gülme efektleri ama onda da yapacak bir şey yok. Bir eleştiri videosunda adamın birisi 10 dakika diziyi eleştirmiş ve videonun 9 dakikası gülme efektleri ile ilgili.

En sevdiğim karakter ilk 4 sezon Chandler, 4-8 Sezon arası Joey, Son iki sezon da Ross karakteri. Dizi de kadın karakterler benim nefretimi çekmeyi başarmıştır.

Monica ilk sezonlarda temizlik ve düzenli bir kadın iken son sezonlarında bu temizlik ve düzen öyle bir hal almıştır ki tatlı olmaktan çıkıp Monicayı sinir bozucu hale sokmuştur.

Rachel ah rachel istemem yan cebime koycu Rachel. Ross'un kendisini yıllardır sevdiğini bile bile ve evde ki ilk günde Ross'un çıkma teklifine rağmen sağda solda erkekler bulup Ross'un karşısına çıkartan, Ross mutlu bir ilişki buldu mu da benden başka kimse ile olamazsın deyip kızları kovan rachel. Kendisi hamile iken manita ayarlayıp bunda sıkıntı görmeyen ama ross tezgahtar kızla flört etmeye başlayınca kıskanıp Ross'a atar gider yapan ekranların büyük kaşarlarındandır.

Phoebe bir türlü ısınamadım bu karaktere. Kendisi hayal aleminde yaşayıp gerçeklerle uyarıldığında kırılan ama başkalarının duygu ve düşüncelerine zerre önem vermeyen birisidir. Kendisi kadar ailesinde sevmezdim. Frank J. En nefret ettiğim karakterdir dizi de. Ayrıca dizi de Joey'in hemen arkasından en çok kişi ile beraber olduğunı bildiğimiz kişidir. Bu karakteri sevdiğim tek bölüm "Heckles Dies" isimli bölümdür.

Bu arada erkek oyuncular da mükemmel değil, sarkastik Chandler özellikle Monica ile evlendikten sonra eski ihtişamını kaybetmeye, Joey başlar da saf bir karakterken sonrasında bir gerizekalı ya dönüşmeye başlamıştı.

Yan karakterlerden Ross, Monica ebeveynleri ve Estelle gerçekten on numara karakterlerdir.
Ross yan karakter mi yahu? :(

Bana göre efsanedir.

Buraya artı bir.
Son sezonlara doğru Ross artık zirve yapmıştı, kendini de aşmıştı. Rachel'ı başından beri hiç sevmedim, arada bir güldürdüğü yerler oldu ama o kadar. HIMYM'da da Robin'i hiç sevmemiştim zaten. Arkadaş grubuna sonradan giren karakterlere ısınamadım bir türlü nedense.
Bunun dışında Joey'in 2 sezonluk kendi dizisi de var, onu da izleyin. Bir Friends etmez ama yine de çerezlik, iş görür.

Buraya artı bir.
Son sezonlara doğru Ross artık zirve yapmıştı, kendini de aşmıştı. Rachel'ı başından beri hiç sevmedim, arada bir güldürdüğü yerler oldu ama o kadar. HIMYM'da da Robin'i hiç sevmemiştim zaten. Arkadaş grubuna sonradan giren karakterlere ısınamadım bir türlü nedense.
Bunun dışında Joey'in 2 sezonluk kendi dizisi de var, onu da izleyin. Bir Friends etmez ama yine de çerezlik, iş görür.
Joey'in Friends'ten sonra yaptıklarını mı anlatıyor yoksa öncesi mi?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık