Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fitness & Vücut Geliştirme Sohbet

Tecrübeli kardeşlerimden "koşu bandı" üzerine yorum alabilir miyim?
Alınmalı mı, alınmamalı mı?
Evde kullanım için uygun mudur?
Pandemi sürecinde evden çalışıyorum, dışarıya da ekmek v.s almak için çıkıyorum bunun haricinde tamamen de paslanmamak için bir koşu bandı iyi olur diye düşündüm ama fikirlere ve önerileri de açığım.
Örnek olarak şu iki ürün arasında kaldım ama tavsiye almak daha iyi tabi ( :
Yorumlarda olumlu görünüyor ama bir bilene danışmakta fayda var ( :
Açık hava koşusu yapan bir insan olduğum için hiç bir zaman koşu bandıyla barışık olamadım. Salondaki en sevmediğim alettir. İlla evde bi aletle kardiyo yapıcam diyosan eliptik ya da bisiklet öneririm. Özellikle eliptik, direnci arttırıp gücü bacak ve kollara eşit aktarabildiğin gibi sadece bacak ya da kollarla da çalıştırabilirsin. Böylece istediğin zaman göğüs sırt ya da bacağa odaklanarak daha kapsamlı bir kardiyo antrenmanı gerçekleştirebilirsin.

Açık hava koşusu yapan bir insan olduğum için hiç bir zaman koşu bandıyla barışık olamadım. Salondaki en sevmediğim alettir. İlla evde bi aletle kardiyo yapıcam diyosan eliptik ya da bisiklet öneririm. Özellikle eliptik, direnci arttırıp gücü bacak ve kollara eşit aktarabildiğin gibi sadece bacak ya da kollarla da çalıştırabilirsin. Böylece istediğin zaman göğüs sırt ya da bacağa odaklanarak daha kapsamlı bir kardiyo antrenmanı gerçekleştirebilirsin.
Peki buna önerebileceğin bir marka model var mı?

Peki buna önerebileceğin bir marka model var mı?
Malesef marka konusunda yardımcı olamam.

Örnek olması açısından şu konseptteki ürünlerden bahsediyorum, bunun oturabileceğimiz modelleri de var, onları denemedim. Bu makinadaki olayı anlatayım, direnci arttırdığında inanılmaz bir şekilde insanı tükenişe götürür, öyle ki bacaklarını hissedemez hale gelirsin. Düşük dirençle başlayıp son üç beş on dakikayı artık ne kadar dayanabilirsen max dirençte kasları hissederek çalışabilirsin. Bu makina ile sırt ve göğüs kordinasyonunu sağlamak için temel-orta seviye fittness deneyiminin olması gerekebilir. Göğüs ve sırtı, hissedip çalıştırabilmek için kolları ve bacağı olabildiğince devre dışı bırakıp göğüsle itiş, sırtla çekiş yapmak gerekir, bunu bütün kullanıcılar başarabilirmi emin değilim, bu yüzden temel orta seviye fitness deneyimi gerekebilir diyorum. Bu başarılabilirse iyi bir tüm vücut egzersizi sağlar kullanıcısına. Bisiklet ve koşu bandında olduğu gibi sadece bacak ve kardiyo odaklı bir makina değil, bu yönünü çok seviyorum.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık