Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Fisher Tiger †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • İmkansızı başarmış, çok cesur bir adam.

    Kullanılan: 44 71.0%
  • Kan naklini kabul etmeliydi, yanlış yaptı.

    Kullanılan: 18 29.0%

  • Kullanılan toplam oy
    62

Fisher Tiger
(Fisshā Taigā), izmarit balığı türünden bir balıkadamdı ve Güneş Korsanları'nı kuran kişiydi.

Tiger, Koala isminde eskiden köle olan küçük bir kız çocuğunu memleketine götürmüş, çocuğun tekrardan köle yapılacağından korkan ada halkı Tiger'ı ihbar etmiştir. Adaya Tiger'dan önce gelen Denizci askerleri ona pusu kurmuş, yoğun çapraz ateşin ortasında kalan Tiger, vurularak öldürülmüştür.

Görünümü

İzmarit balığı türünden bir balıkadam olan Tiger, yuvarlak gözlere, pembe bir ten rengine, basık bir burna, dolgun ve geniş dudaklara, siyah renkle gür sakala ve uzun favorilere, uzun, kıvırcık ve siyah renkte saçlara ve sırtında mensup olduğu türe ait bir yüzgece sahipti. Ortalamanın çok üzerinde bir boyu vardı. Boy bakımından 3.01 santimlik boya sahip olan Jinbe, Tiger'dan kısaydı. Kaslı ve iri gövdesine nazaran, bacakları ince ve uzundu. Tayfasına özgü olan güneş dövmesi ise, göğsünün ortasındaydı.

Maceracı olduğu dönemlerde açık renk bir bandana takardı. Üzerinde ağzı açık bir su aygırı olan ve üzerinde "Frog? No - Hippo" yazan koyu mavi renkte bir tişört giyerdi. Altında koyu renk pantolonu, ayaklarında da basit sandaletler vardı. Ayrıca sırtında içinde bir sürü ıvır zıvır olan bir sırt çantası taşırdı.


Güneş Korsanları'nın kaptanı olduğu zamanlar, giyim tarzını da değiştirmişti. Bandanası askeri kamuflajı andırıyordu. Üzerine kolsuz, önü açık ve çizgili bir gömlek giyerdi. Gömleği önceden tıpkı bandanası gibi kamuflaj desenliydi. Koyu renkli pantolonu ve basit sandaletleri aynıydı. En dikkat çeken kıyafet değişimi ise, sırtında pelerin gibi duran kaptan paltosuydu. Paltonun arkasında Güneş Korsanları'nın simgesi bulunuyordu.

Gençliğinde dudakları bu kadar dolgun değildi, sakalı yoktu. Saçları son halinden daha kısaydı ve düz görünüyordu. Üzerine basit, beyaz renkte bir atlet giyerdi.


Kişiliği

Boa Hancock'un anlattıklarına göre Tiger, umursamaz ve çok acımasız bir adamdı. Ona göre Tiger, köle yapılan balıkadamları serbest bırakırken karşısına çıkanları öldürmüş, ardından da tüm şehri yakmıştır. Fakat Hancock, Tiger'ı tanımadığı için böyle bir izlenime kapılmıştır. Normalde Tiger son derece uysal ve merhametli bir adamdı. Anlamsız şiddete karşı çıkardı. Hatta Jinbe ve Arlong'a insanları öldürmemelerini emretmiştir. Son derece idealist bir adamdı. Özgürlüğü ve özgürleştirmeyi Güneş Korsanları'nın temel prensibi olarak belirlemiştir. Bu yüzden Arlong'un kana susamış davranışlarından dolayı Kraliçe Otohime'nin tüm Güneş Korsanları'nı aynı tip adamlar olarak görme ihtimalinden çekinmiştir.

Tiger, Mariejois'e saldırmadan önce hali, son derece cana yakın ve sempatikti. Bir macera dönüşünde yakın arkadaşları olan Arlong ve Jinbe'yi kardeşleri gibi sevip, kucaklamıştı. Saldırıdan sonra ise daha ciddi bir adam olmuştur. Yine de arkadaşlarına karşı yakın davranmış, ancak arada hep bir mesafe bırakmıştır.

Otohime, insanlar ile balıkadamların bir arada yaşaması gerektiğine inanırken, Tiger bunun tam tersini düşünüyordu. İnsanlardan nefret etmesine rağmen (Hancock'un izlenimine göre) köleleri serbest bırakırken ayrımcılık yapmamış, kutsal şehirdeki her bir köleye özgürlüğünü geri vermiştir. Ayrıca insanlardan intikam alınmasının gereksiz olduğuna, bunun daha fazla nefrete sebep olacağına inanıyordu. İnsanlara karşı uysal biri olduğu, kölelikten kaçan bir insan türüne ait bir kızı kabul etmesi, onun sırtındaki köle işaretini kendi korsan tayfasının simgesi ile değiştirmesi ve uzun yollar aşıp kızı ailesine teslim etmesinden anlaşılabilir. Koala ailesi ile yeniden buluştuğunda Tiger ona gülümsemiş, ancak kasaba halkının kendisine attığı bakışlardan dolayı suratı yeniden asılmıştır. Bu olay bir kahraman, bir köle, bir maceracı ve bir korsan kaptanının yaptığı son şey olmuştur. Ada halkı Tiger'a ihanet etmiş ve onu Denizciler'e teslim etmiştir.

Tiger'ın kişiliğinin karanlık bir tarafı da vardı. O bu yanına "iblisler" diyordu. Tayfası onun böyle biri durumu olduğundan habersizdi. Ancak yine de ölmeden hemen önce tüm gerçekleri tayfasına anlatmıştır; yakalanıp, Dünya Asilleri tarafından köle yapıldığını ve insanların "deliliğini" gördüğünü söylemiştir. Bu yüzden de onlardan nefret etmiştir. Buna rağmen Otohime'nin düşüncesini desteklemiş, hatta ona köstek olduğu için pişman olmuştur. İnsanları sevmeyi denemiş, ancak Koala'nın memleketinde olan insanların yaptığı şeyden sonra ne kadar uğraşırsa uğraşsın bir insanı sevemeyeceğini anlamıştır. Bu sebepten ötürü insan kanını kabul etmeyerek bir nevi kendi ölümüne yol açmıştır. Son sözlerinde tayfasından Güneş Korsanları'nın yaşadığı trajediyi kimseye anlatmamasını ve insanlardan nefret etmemelerini istemiştir.

Yetenek ve Güçleri

Tiger, balıkadamlar arasında efsanevi bir adam olarak görülür. Onu bu statüye taşıyan olay; Red Line'da okyanus yüzeyinden 10.000 metre yukarıda olan Mariejois'a çıplak elleriyle tırmanıp, Kutsal Şehre tek başına saldırmasıdır. Sonuçlarından çekinmeden Dünya Asilleri ve onların korumalarına saldırmış, şehirde tutulan tüm köleleri kurtarmış ve ardından Dünya Hükümeti'nin başkenti olan Mariejois'u yakmıştır. Bu olaydan sonra şimdiye dek Grand Line'da üzerindeki balıkadamlardan oluşan en büyük korsan tayfası olan Güneş Korsanları'nı kurmuştur. Mariejois'a yaptığı saldırı ve Güneş Korsanları'nın kaptanı olması, 230.000.000 Belly gibi yüksek bir açılış ödülüne sahip olmasına neden olmuştur. Gençliğinde tüm Balıkadam Bölgesi'ni yönetmiş, animede Jinbe (daha çocukken Balıkadam Karatesi'nde siyah kuşak sahibiydi) ve Arlong'u yenmiştir.

Tiger, bu efsanevi statüsüne kavuşmadan önce de balıkadamlar arasında ünlü bir maceracı olarak nam yapmıştır. Balıkadam Adası sakinleri, Tiger'ın başından geçen maceraları dinlemiş ve ona büyük saygı duymuşlardır. Tiger maceralarının birinde yakalanarak köle yapılmış, bir şekilde kaçmayı başardıktan sonra diğer köleleri arkada bırakmaya içi el vermeyince geri dönüp tek başına şehre saldırarak, bütün köleleri kurtarmıştır.

Bir balıkadam olarak doğan Tiger, normal bir insandan karada on kat, suda ise 20 kat daha güçlüdüydü. Arlong ve Jinbe gibi güçlü adamların kaptanı olması, onlardan daha güçlü olduğunu kanıtlamaktadır. Bir Denizci Tuğ-Amirali olan (X Drake'in eski rütbesi) Kadar'ı yüzüne attığı tek bir tekme ile yenmiştir.

Bunlara ek olarak inanılmaz bir dayanıklılığa ve direnç gücüne sahipti. Çapraz ateş altına kalıp, defalarca vurulmasına rağmen kan kaybından ölmüştür. Hatta vurulduktan sonra kendisini pusuya düşüren Denizci askerlerine saldırabilmiştir.

Kuru toprakta bile çok yüksek bir hıza sahipti. Ağır yaralı halde iken bir Denizci askerlerine saldırmış, askerler daha tepki bile veremeden aldıkları darbelerden dolayı metrelerce geriye uçmuşlardır.

SilahlarıTiger, Mariejois'a çok sayıda silahla saldırmıştır. Saldırı sırasındaki görüntüsünde, bir elinde dev bir kılıç, diğer elinde ise bir tabanca bulunuyordu. Ayrıca sol kalçasının üzerinde iki tane katana ve sırtında bir bazuka vardı.

Tiger, son derece iyi korunan Mariejois şehrinin savunmasını bu silahlar yardımıyla aşabilmiş ve köleleri serbest bırakabilmiştir.

Ek Bilgiler

- Tiger'ın kan grubu, son derece ender bulunan bir gruptur. Öldüğü zaman Güneş Korsanları'ndaki kimsede aynı grup kan yoktu.

- Çin'de, kaplanlar daima ejderhaların en dişli rakipleri olmuştur. Tiger (Tiger, kaplan demektir) Dünya Asilleri'nin (Dünya Asilleri için Kutsal Ejderler tanımı da kullanılır) vatanına saldırmıştır. Kaplan ve ejderhanın arasındaki ebedi savaşı simgeleyen bu olay, Kutsal Ejderler'in zarar görüp, Tiger'ın ölümü ile dengenin hep süreceğine işaret etmiştir.

- Tiger şimdiye dek seride gösterilen en yüksek açılış ödülüne sahiptir.

- Tiger'ın Mariejois'a yaptığı saldırının görüntüsünde, o an kaçmakta olan Hancock ve kardeşleri görülmektedir. Aşağıda görebilirsiniz;Künye

Adı: Fisher Tiger
Okunuşu: Fisshā Taigā
İngilizce Adı: Fisher Tiger
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 521, Anime 415
Bağlantıları: Güneş Korsanları (Eski), Balıkadam Bölgesi (Eski)
Unvanları: Maceracı (Eski), Korsan (Eski), Kaptan (Eski), Balıkadam Bölgesi Lideri (Eski), Köle (Eski)
Yaşadığı Yer: Balıkadam Bölgesi (Eski)
Lakapları: Maceracı (Jap. Bōkenka, İng. The Adventurer), Kölelerin Kahramanı (Jap. Dorei Kaihō no Eiyū, İng. Hero of Slaves)
Durumu: Ölü
Doğum Günü: 5 Kasım
Eski Ödülü: 230.000.000 Belly

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Fisher_Tiger
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: korsanfan.com
 
Son düzenleme:
Ellerine sağlık abi Kaplan köpek B. Olduğu nerde geçti ben hatırlamıyorum :)
+ Yüz ifadesi bana neden bilmiyorum hep Hachi'yi hatırlatıyor yada banamı öyle geliyor ne
++ Jimbei nasıl oluyorda Sunny'nin 2. Kaptanı oluyor ve + Schibukai oluyor burda acayip bir hata var
Sonuçta Sunny korsanları Dünya hükümetine ( Marine ve Kusal Marias bilemney :) Unutum ismini ) Onlara düşman

+++++++++ Spoiler :) Kesin diyorum Balık adam adasında ya bu adamı yada çok iyi tanıyan bir adamla bir arc izliyicez :)

Çokmu uzun oldu :oleyo2:
 
C

cicer_

Mangadan Fisher Tiger

Animeden biraz düzenlediğim

Kaplan köpekbalığı..
Kaplan?!
Teşekkürler Smoker..
 
Bu adamda kesin King haki vardır abi :D

Red Line çıplak elle tırmanmak ( Yaklaşık olarak bence Sütlü yola kadar gelmek gibi ( Belki daha bile uzun ola bilir )

Bu adamı tuttum :)
 
M

Monkey D Garp

Bu adam gibi deli ganlısını görmedim ben bir daha gelmez one piece böylesi xD Elerine saglık smoker pek bilgi vermemiş olsalarda adamın hakkında gene bunlarda yeterli
 
Teşekkürler arkadaşlar. Tek başına Mariejois'a saldırması ve dağıtması bile ne kadar güçlü biri olduğunu anlamaya yetiyor.
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık