Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Filler Şeytan Meyveleri

Logia Türleri

Toro Toro no Mi
Toro Toro no Mi Logia türü bir Şeytan Meyvesi'dir. Bu Şeytan Meyvesi kullacısını bilinmeyen bir sıvıya dönüştürür. Bu meyve çok sık şekilde su meyvesi sanılmaktadır. Toro Toro no Mi su değil bilinmeyen bir sıvıya aittir. İngilizce'si Liquid Liquid Fruit, Türkçe'si ise Sıvı Sıvı Meyvesi'dir. Honey Queen tarafından yenilmiştir.

Güçleri ve Zayıflıkları
Bu meyve Logia sınıfında olmasına rağmen çok güçlü değildir. Diğer Logia türlerinin aksine Honey Quenn elemente dünüştüğünde tüm parçalarını geri toplamak zorundadır. Toro Toro no Mi kullanıcısına sınırsız miktarda element üretme imkanı vermiyormuş gibi görünmektedir. Nami, Honey Quenn'i kolayca yakalayıp bir şişenin içine doldurmuştur. Şişenin içine girdikden sonra Queen'in çıkamadığı görülmüştür. Her ne kadar şişe kıpırdasada Quenn'in eski haline dönebilmesi için kütlesini arttırması gerekmektedir. Ancak şişenin içinde boşluk olmadığından şişenin içinde kalmıştır. Nami işini garantiye alıp şişenin ağzını mühürlemiştir. Honey Queen'in hala o şişenin içinde olduğunu sanılmaktadır.
Bu meyvenin kullanıcısına sağladığı başka bir handikapta elbiseleri dönüştürmeye imkan vermemesidir. Bu yüzden kullanıcı dönüşüm yapıp eski haline döndüğünde çıplak kalır. Bunun dışında standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Nami tarafından yenilmiştir.

Kullanımı
Toro Toro no Mi normal bir Logia'ya göre daha aşağı sınıfta bir meyvedir. Honey Quenn gücünü sadece Sanji'ye karşı kullanmıştır. Ayrıca kendini taşımak için borular kullanmak zorundadır. Bu kızda salak mıdır nedir? Lan bu meyveyi yiyeceğime hiç yemem daha iyi. Faydadan çok zararı var.

Ek Bilgiler
- Meyvenin bir Logia'dan daha aşağı sınıfta olmasının nedenleri :
1. Kolayca yakalanabilir olması
2. Açıkta olan bir savunma sorunu olması
3. Meyvenin sınırsız sıvı üretimine olanak tanımamasıdır.
- Bu meyvenin kullanıcısı dönüştüğünde çıplak kalmaktadır.
- Ame Ame no Mi gibi element olmayan Logia sınıfı bir meyvedir.
- Honey Queen bilinen tek kadın Logia kullanıcısıdır.

Ame Ame no Mi
Ame Ame no Mi element gücü vermeyen bir Logia türü Şeytan Meyvesi'dir. Bu meyve kullanıcı şeker şurubuna dönüşebilir ve bunu kontrol edebilir. Bu meyve Logia türleri içerisinde benzersizdir. Çünkü hem sıvı hemde katı şekiller yaratabilmektedir. İngilizce'si Candy Candy Fruit, Türkçe'si ise Şeker Şeker Meyvesi'dir. General Gasparde tarafından yenilmiştir.

Güçleri ve Zayıflıkları
Bu meyve kullanıcısına şeker şurubuna dönüşme gücü verir. Kullanıcıya yapılacak herhangi bir saldırı kişi tarafında tutulabilir. Yani bir yumruk attığınızda elinizi içinde tutup çıkarmanıza izin vermez. Çünkü şeker şurubu yapışkan bir özelliktedir. Ayrıca kullanıcı şurubunu katılaştırıp keskin nesnelere çevirebilir. Meyve her ne kadar şeker şurubu olsada tadı güzel değildir. Çünkü Luffy Gasparde'nin bir kısmını yediğinde geri çıkarmak zorunda kalmıştır.
Bazı Logialar'da olduğu gibi bu meyveye de dokunabilmenin bir yolu vardır : Un. Kullanıcı unla yapılan bir saldırıyla karşılaşırsa şurup yapışkanlık özelliğini kaybeder ve darbe almaya başlar. Ayrıca Gasparde meyvenin güçlerine tam olarak hakim değildir. Çünkü Luffy Gasparde'ye geminin direğini sapladığında canı yanmıştır. Bunun dışında standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Monkey D. Luffy tarafında yenilmiştir.

Kullanımı
Gasparde meyvesini genelde savaşmak için kullanmıştır. Meyvesi yapışkan bir özellikte olduğundan gelen saldırıları tutar. Bedeninin keskin nesnelere çevirip delici silahlar yapabilir. Ayrıca Luffy'nin lastik vücudu gibi kendini esnetip uzatabilir.

Ek Bilgiler
- Diğer Logia kullanıcıları sadece kendi elementinin özelliği ile sınırlıyken Gasparde hem sıvı hem de katı takılabilir.
- Ame Ame no Mi, tıpkı Toro Toro no Mi gibi element olmayan bir Logia türüdür.

Basa Basa no Mi
Basa Basa no Mi Logia türü bir meyvedir. Bu meyve kullanıcısına kağıt üretme ve kağıt parçalarını kontrol etme gücü verir. İngilizce'si Paper Paper Fruit, Türkçe'si ise Kağıt Kağıt Meyvesi'dir. Simon tarafından yenilmiştir.

Güçleri ve Zayıflıkları
Simon'un gösterdiği şekilde meyve kağıt üretimine ve kağıtla ilgili saldırılar yapmaya imkan sağlar. Meyve Logia türü olduğu için kullanıcı sınırsız miktarda kağıt üretebilir. Basa Basa no Mi One Piece'in oyunu için yaratılmış bir meyvedir. Böylece herkesin gönlü olmuş oldu. Sormaya gerek kalmadı.
Bu meyvenin en zayıf yönü ateşe dayanıksız olmasıdır. Kağıt yanıcı bir madde olduğundan ateş gücü olan biri bu meyvenin kullanıcısını yenebilir. Bunun dışında standart zayıflıklara sahiptir.

Paramecia Türleri

Goe Goe no Mi[/B]
Goe Goe no Mi Paramecia türü bir meyvedir. Bu meyve kullanıcısına sesle oluşmuş enerji ışınları atabilme gücü verir. İngilizce'si Voice Voice Fruit, Türkçe'si ise Ses Ses Meyvesi'dir. El Drago tarafından yenilmiştir.

Güçleri ve Zayıflıkları
Bu meyvenin temel gücü inanılmaz güçlü ve yokedici ses ışınları üretmeye olanak sağlamasıdır. Ancak bu ışınlar geri yansıtılabilir.
Geri yansıtmanın dışında standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Monkey D. Luffy tarafından yenilmiştir.

Kullanımı
El Drago genelde hedeflerini yok etmek için ses ışınlarını kullanır. El Drago'nun ses patlamaları yangınlara yol açar. Patlamanın gücüne bağlı olarak yoketme alanı değişir.

Ek Bilgiler
- Bu Şeytan Meyvesi'nin gücü Dragon Ball serisinde bazı karakterlerin kullandığı Mouth Energy Waves'a benzer.
- Meyvenin gücü tıpkı Scratchmen Apoo'nun ki gibi ses ile alakalıdır.

Kama Kama no Mi
Kama Kama no Mi Paramecia türü bir meyvedir. Bu meyve kullanıcısına uzun tırnaklar vasıtasıyla hava bıçakları yapma gücü verir. İngilizce'si Sickle Sickle Fruit, Türkçe'si ise Orak Orak Meyvesi'dir. Erik the Whirlwind tarafından yenilmiştir.

Güçleri ve Zayıflıkları
Bu meyvenin gücü hava ile keskin bıçaklar yapma, bu keskin bıçaklarla uzun menzilli saldılar yapma ve kullanıcının tırnakları ile yakın mesafede delici saldırılar yapmasıdır.
Bilinen bir zayıflığı yoktur standart meyve zayıflıkları dışında. Bu meyvenin kullanıcısı Nami tarafından öldürülmüştür.

Kullanımı
Erik'in gücü CP9'un Rokushiki tekniklerinden Rankyaku'ya benzemektedir. Ancak Erik'in bir filler karakter olması nedeniyle ne kadar güçlü olduğu bilinmemektedir. Ayrıca Erik'in gücü Şeytan Meyvesi'nden, Rokushiki ise Süper-İnsan Gücü'nden gelmektedir. Luffy' Erik'in saldırılarını kolaylıkla durdurmayı başarmıştır.

Saldırıları
- Kama Kama no Tsumujikaze
Kama Kama no Tsumujikaze
- Kamaitachi Midareuchi
Kamaitachi Midareuchi

Ek Bilgiler
- Meyvenin adı Kama Kama no Mi olduğu için söylenişi ''okama''ya benzemektedir. Bu yüzden Erik'in gay olduğu sanılmaktadır.

Hiso Hiso no Mi
Hiso Hiso no Mi Paramecia türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene hayvanların içinden geçenleri okuma ve hayvanlarla konuşma gücü verir. İngilizce'si Whisper Whisper Fruit, Türkçe'si ise Fısıltı Fısıltı Meyvesi'dir. Apis tarafından yenilmiştir. Meyvesinin gücü nedeniyle Apis, Amiral Nelson tarafından kaçırılmıştır. Daha sonra Denizciler'den kaçan Apis Hasır Şapka Korsanları'nın gemisine sığınmıştır. Apis o an geminin üzerinde duran martılardan sert bir rüzgarın geleceğini öğrenmiş ve bu sayede Hasır Şapka Korsanları'nı Denizciler'in takibinden kurtarmıştır.

Güçleri ve Zayıflıkları
Meyvenin tek gücü hayvanlarla konuşmaya olanak sağlamasıdır. Bu meyve kullanıcıya hayvanları kontrol etme gücü vermez. Kısacası hiç bir işe yaramayan bir meyve işte.
Standart zayıflıklara sahiptir.

Kullanımı
Apis gücünü dostlarını ve hayvanları korumak için kullanmıştır.

Kachi Kachi no Mi
Kachi Kachi no Mi Paramecia türü bir meyvedir. Bu meyve kullanıcısının vücudunu ısıtır ve sertleşterir. İngilizce'si yok valla kusura bakmayın. Bear King tarafından yenilmiştir.

Güçleri ve Zayıflıkları
Bu meyve kullanıcısının vücudunu ısıtıp sertleştirdiği için savunma açısından oldukça avantajlı bir meyvedir. Ancak King Cannon gibi aşırı güçlü saldırılar kullanıcıya işler. Vücut ısısı kullanıcı bir bakıma dokunulmaz yapar ve rakibini yakarak zarar verir.
Standart meyve zayıflıkları dışında bilinen bir zayıflığı yoktur. Bu meyvenin kullanıcısı Monkey D. Luffy tarafından yenilmiştir.

Kullanımı
Bear King genelde gücünü savunmasını arttırmak için kullanmıştır. Kendini sertleştirdiği zaman yaptığı saldırıların gücüde sertleşmektedir. Ayrıca vücut ısısını yükselterek rakibini yakar.

Saldırıları
- Hot Boiling Special

Ek Bilgiler
- Kachi Kachi no Mi tek meyvede iki güç veren tek meyvedir. Bilindiği kadarıyla.

Nemu Nemu no Mi
Nemu Nemu no Mi Paramecia türü bir meyvedir. Meyve yiyene herkesi uyutma ve hafızasını silme gücü vermiştir. İngilizce'si Sleep Sleep Fruit, Türkçe'si ise Uyku Uyku Meyvesi'dir. Noko tarafından yenilmiştir.

Güçleri ve Zayıflıkları
Meyvenin tek gücü rakibi hipnoz ederek uyutmasıdır. Noko bir denizatı kullanarak gücüne güç katmış ve uyuttuğu kişilerin anılarını çalmıştır. Noko bu gücüyle neredeyse Hasır Şapka Korsanları'nı yenmiştir.
Standart zayıflıklar dışında bilinen bir zayıflığı yoktur.

Atsu Atsu no Mi
Atsu Atsu no Mi Paramecia türü bir meyvedir. Bu meyve kullanıcısına büyük bir ısı kontrol etme yeteneği verir. İngilizce'si Heat Heat Fruit, Türkçe'si ise Isı Isı Meyvesi'dir. Don Achino tarafından yenilmiştir.

Güçleri ve Zayıflıkları
Meyvenin en büyük gücü kişiye çok büyük miktarda ısı üretme imkanı tanımasıdır. Bu meyvenin kullanıcısı sahip olduğu ısıyla dokunduğu herşeyi eritebilir. Kullanıcı kendi ısısını arttırdığından dokunulmaz olmaktadır. Ayrıca yine ısısı sayesinde daha yıpratıcı saldırılar yapabilir. Bu meyvenin kullanıcısı çok çok yüksek ısılarda kalabilir. Don bir kış adasında kalmasına rağmen buzun altındaki lavların içinde yüzmektedir.
Isının artması birazda kullanıcının psikolojik durumuna bağlıdır. Eğer kullanıcı sakinse vücut ısısı normal seviyelerdedir. Ancak kullanıcı herhangi bir şekilde sinirlenirse ısısı çok çabuk yükselir ve bilinçsizce etrafında ki herşeyi eritebilir. Ayrıca kullanıcının ısısının çok artması civardaki volkanlarıda uyandırabilir. Standart zayıflıklar dışında bilinen bir zayıflığı yoktur. Bu meyvenin kullanıcısı Monkey D. Luffy tarafından yenilmiştir.

Kullanımı
Meyvenin verdiği güçler Don Achino tarafından çok çeşitli işlerde kullanılmıştır. Hyoukaidou'da kurduğu Lovely Land Don sayesinde ısınmaktadır. Çünkü Hyoukaidou bir kış adasıdır ve çok soğuktur. Don'un vücudu sıcak olduğu için çıplak gezer ve yine sıcaklığından dolayı buz üzerinde kayarak ilerlemektedir.
Mücadele sırasında Don çeşitli şekilde meyve güçlerini kullanır. Temelde kendini savunmak için vücudunu ısıtır. Saldırmak içinse ellerini ısıtır ve rakibini eritir. Diğer takniklerde değişik derecelerde ki ısı saldırılarıdır. Ayrıca Don ısı topları yapıp rakibine fırlatabilir ve burnundan çıkardığı buhar ile uçabilir.

Saldırıları
- Slippery Slippery
- Atsu Geshō
- Atsuage
- Steam Iron
- Netsuryou Up
- Atsuyaki Tamago

Atsuyaki Tamago
- Atsu Atsu no Gatling
- Atsutto Odoroku Hana Jet
- Net Tire
- Atsu Atsu Head
- Steam Iron, 10,000 Degree Press
- Atsu Atsu no Net Surfing

Atsu Atsu no Net Surfing

Mini Mini no Mi
Mini Mini no Mi Paramecia türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene kendini orjinalinden daha küçük boyutlara indirme gücü verir. İngilizce'si Small Small Fruit, Türkçe'si ise Küçük Küçük Meyvesi'dir. Bruce tarafından yenilmiştir.

Güçleri ve Zayıflıkları
Meyvenin tek gücü kullanıcının isteğine göre boyutunu küçültmesine imkan vermesidir.
Standart zayıflıklar dışında bilinen bir zayıflığı yoktur.

Kullanımı
Bir dev olan Bruce meyvesinin gücünü insan ya da daha küçük yaratıklarla etkileşime kolay girmek için kullanır.

Noko Noko no Mi
Noko Noko no Mi Paramecia türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene zehirli mantar sporlarını kontrol etme gücü verir. İngilizce'si Mushroom Mushroom Fruit, Türkçe'si ise Mantar Mantar Meyvesi'dir. Wapol'un büyük kardeşi Musshuru tarafından yenilmiştir.

Güçleri ve Zayıflıkları
Meyvenin en büyük gücü kullanıcıya ölümcül sporlar üretme imkanı vermesidir. Musshuru'dan çıkan sporlar çok zehirlidir. Temas halinde derhal panzehir alınmazsa ölüm kaçınılmazdır. Her ne kadar bu sporlar çok tehlikeli olsada, karşıdan gelen bir spor bulutu küçük bir patlamayla dağıtılabilir. Meyvenin en büyük zayıflığı ateştir. Sporlar yanıcı oldukları için devamlı gelen bir kaynaktan yakıldığında ateş direk kullanıcıya ulaşır ve yakar. Meyvenin spor taşıma limiti 10 yıldır. Yani kullanıcı her 10 yılda bir sporları bırakmak zorundadır. Böyle bir durum bilinen hiç bir şeytan meyvesinde yoktur. Bunun dışında standart zayıflıklara sahiptir.

Kullanımı
Musshuru meyvenin güçlerini savaşmak için kullanmıştır. Basit olarak sporlarla rakibini zehirleyip safdışı eder. Ancak Musshuru'nun aşırı güçlü fiziksel özelliği meyvesinin gücünede yansımış yeni teknikler ortaya çıkmıştır. Örneğin sporlardan kendi kopyalarını yapabilir ve bunları rakibiyle dövüştürebilir. Sporların gönderim şekli bulut tipindedir. Ancak Musshuru'nun yeni teknikleriyle bu sporlar patlama şeklinde ya da mermi şeklinde de gönderilebilir.

Saldırıları
- Spin Drill
- Shade Dance
- Roukou Stinging
- Ran Hypha
- Snow Spore
- Fatal Bomb
- Musshuru Wapol Cannon

Musshuru Wapol Cannon

Ek Bilgiler
- Bu meyve normallerine göre farklıdır. Kullanıcı 10 yılda bir sporlarını çıkarmak zorundadır.
- Noko Noko no Mi, Doku Doku no Mi ile benzerlikler göstersede sporların yanıcı olması iki meyveyi birbirinden ayırır.

Hak sahibi

Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page
Çeviren : Smoker
Yayınlayan : www.korsanfan.com
Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com
 
Oda öldü mangayı başkası çıkartıyor anlaşılan:flaugh: 2 meyve birden yemiş :p:D:D

Eline sağlık zevkle okudum bu upuzun yazıyı:)
Şu hafızalarını kaybettikleri fillerdede meyve gücü mevcutmuş demek :confused:,meyvenin nasıl işlediğini pek anlamasamda öğrenmemiz iyi oldu.Sağolasın varolasın.:flaugh:
 
kama kama meyvesi favorimm..okama muhabbeti baya güldürmüştüü..
bruce kim olduğunu bende hatırlayamadımm..
eline sağlık smokerr..
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık