Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Favori Japonca Sözler

Merhaba korsan-fan okuyucuları!

Bu konuda animede izlediğiniz ve Japonca deyiş biçimlerinin kulağınıza hoş geldiği ayrıca anlamlarının da hoşunuza gittiği Japonca sözleri yazmanızı istiyorum.

Yukarıda ki fotoğraflar Japonca deyiş biçimlerine göre değil, konuyu zenginleştirmek için koyduğum fotoğraflardır.

Herhalde ilk örneği ben verirsem daha anlaşılır olacaktır.

Crocodile'ın Impel Down'da Luffy ile ilk karşılaştığında ona söylediği söz;

"Hisashi buridana, Mugiwaraaa!
"Görüşmeyeli uzun zaman oldu, hasır şapka!"

Bu konuşmada ki Sir. Crocodile'ın özellikel ses tonu ve Japoncası gerçekten tüylerimi diken diken ediyor.
Ben bunu video ile desteklemek istiyorum dileyen de ekleyebilir.

[video=youtube;DQWIK55WmGU]https://www.youtube.com/watch?v=DQWIK55WmGU[/video]

Bu şekilde Japonca ve Türkçe'sini yazmanızı isteyeceğim. Pek tabii ki İngilizce'sini de yazabilirsiniz.

Edit: Konu doğru yere taşınmıştır. Acacia tarafından.

İika, Simon. Wasuren na. Omae wa shinjiro. Omae ga shinjiro ore demo nai. Orega shinjiro ore demonai. Omae ga shinjiru... OMAE WO SHINJIRU! -Kamina

Ne kadar düzgündür bilemem.

Sugoi.

Luffy'nin söyleyişi değişik geliyor kulağa.

Bir de Japonca bir anlamı yok sanırım. Lambo'nun "alala " deyişi kulağa hoş geliyor.

Luffy'nin Hordy'e sadece bir korsanlar kralı olabilir. Şeklindeki cümlesi de etkileticiydi

Whitebeard - "Wan Pīsu Wa Jitsuzai Suru! = One Piece, Gerçekten var.

Blackbeard - "Aitsura no iu "shin jidai" tte no wa kuso da. Kaizoku ga yume o miru jidai ga owaru tte...!!? Ee!!? Oi!!!! Zehahahahahahaha!!! ... Hito no yume wa!!! Owaranee!!!!" = Korsanların ve hayallerinin çağı bitti mi!?....ee!? Oi!!! Zehahahahahahaha! ! .. İnsanların hayali, bitmez!!! Gibi bir şey diyor, bu kadar çevirebildim. Devamında şu ünlü lafıda geliyor. "Bir Erkeğin Hayali, Asla Ölmez"

Shanks - " Ore wa Shanks, kaizoku da " = Ben Şanksı, korsanım. ( Yassop'a söylüyordu, kayık ile tayfa ararken )

Whitebeard-Kooooozzzzzzzooooooooooooooooooo
Nami-Çottomate tarzı bir şey diyordu bir dakikaydı sanırım anlamı.Çok tatlı geliyordu kulağa.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık