Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Esinlenilen Karakterler, Sahneler ve Diğer Her Şey

Bildiğiniz üzere 2.000 küsür yıllık edebiyat tarihimizde çoğu şey anlatılmış, hayal edilmiş, kurgulanmış, çizilmiş... Böyle olunca senaristlerimiz, çizerlerimiz ve bu işle uğraşan diğer sanatçılarımız kendilerinden önce yazılan, çizilen, söylenen şeylerden esinlenerek üzerine bir şeyler katmak suretiyle yeni şeyler oluşturma gayreti içerisine girmişlerdir. Bu haftaki konumuz da tam olarak bununla ilgili. Orjinal yapımların gün geçtikçe azaldığı sanat yaşamımızda yapılmış, yapılan ve yapılacak olan esinlenmeleri tek bir konuda toplamak amacıyla bu arşiv çalışmasına girişmiş bulunuyoruz. Bu kapsamda;
  1. Esinlenildiğini düşündüğünüz karakterleri, sahneleri, hikâyeleri ve diğer her şeyi bu konu kapsamında resimlerle desteklemek suretiyle paylaşmanızı istiyoruz.
  2. Bu konuda paylaşılan esinlenme örnekleri, ana mesaja eklenerek arşiv çalışması geliştirilecektir.
Girizgâhtan sonra konumuza başlayabiliriz. İlk olarak nette biraz gezinmek suretiyle bulduğum birkaç esinlenme örneğiyle başlıyorum. :)

Esinlenen : Dark Souls [Oyun]
Esinlenilen : Berserk
Esinlenen : Fairy Tail
Esinlenilen : One Piece
Esinlenen : Magi
Esinlenilen : Toriko
Esinlenen : One Piece
Esinlenilen : Mekânlar, Sanatçılar, Diğer Serilerden Karakterler, Hikâyeler

Son düzenleme:
One Piece in One Piece ten esinlendiği kısım çok sert olmuş :D Her iki arctaki benzer şeytan meyvesi kısmına girmemişler , daha mevzu çıkardı oradan

One Piece in One Piece ten esinlendiği kısım çok sert olmuş :D Her iki arctaki benzer şeytan meyvesi kısmına girmemişler , daha mevzu çıkardı oradan
Konuyu geliştirmek için katkılarınızı bekliyorum işte. :D Siz benzerlikleri bulun resim ekleyip derleme işini ben yaparım. :D

Fairy tail one piece'in çakması harbiden. Ama çizimleri, hatunları falan güzel ve an azından mashima oda kadar tembel değil.

kör topal

Magi'nin hep orjinal olduğunu düşünmüştüm ama görünüş olarak birini Toriko'dan çalmış :(.

Roronoa Zoro

Omg hem Zoro'da hem Erza'da kılıç var.
Saçma işleri bırakın yav.

Erza ve Zoro'nun bitirici hareketini çıkarmalısın bence. O bir aksiyon sahnesi. Üçler kuralı falan, çoğu bitirici sahne o şekilde çizilmiştir, çizilecektir de. Aksiyon olmasa bile bi andan yakalanan kareler de benzer olabilir. Ha tabi Mavis'in ve adanın ortaya çıkış sahnesini tenzih ederim. O esinlenmenin ötesi.

(tenzih falan kullandım çok mutluyum. gerçi bi yanlışlık var gibi ama olsun.)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık