Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Esinlenilen Karakterler, Sahneler Ve Diğer Her Şey

'Manga Sohbet' forumunda Reiper tarafından 13 Ara 2015 tarihinde açılan konu

1. Reiper Luffy Korsan Kral Olacak Kişidir,...Kızlar Yesin

Reiper (Luffy Korsan Kral Olacak Kişidir,...Kızlar Yesin)
    Mesaj Sayısı 6,408
    Üyelik Tarihi4 Eyl 2010
    Bildiğiniz üzere 2.000 küsür yıllık edebiyat tarihimizde çoğu şey anlatılmış, hayal edilmiş, kurgulanmış, çizilmiş... Böyle olunca senaristlerimiz, çizerlerimiz ve bu işle uğraşan diğer sanatçılarımız kendilerinden önce yazılan, çizilen, söylenen şeylerden esinlenerek üzerine bir şeyler katmak suretiyle yeni şeyler oluşturma gayreti içerisine girmişlerdir. Bu haftaki konumuz da tam olarak bununla ilgili. Orjinal yapımların gün geçtikçe azaldığı sanat yaşamımızda yapılmış, yapılan ve yapılacak olan esinlenmeleri tek bir konuda toplamak amacıyla bu arşiv çalışmasına girişmiş bulunuyoruz. Bu kapsamda;
    1. Esinlenildiğini düşündüğünüz karakterleri, sahneleri, hikâyeleri ve diğer her şeyi bu konu kapsamında resimlerle desteklemek suretiyle paylaşmanızı istiyoruz.
    2. Bu konuda paylaşılan esinlenme örnekleri, ana mesaja eklenerek arşiv çalışması geliştirilecektir.
    Girizgâhtan sonra konumuza başlayabiliriz. İlk olarak nette biraz gezinmek suretiyle bulduğum birkaç esinlenme örneğiyle başlıyorum. :)

Esinlenen : Dark Souls [Oyun]
    Esinlenilen : Berserk
    Esinlenen : Fairy Tail
    Esinlenilen : One Piece
    Esinlenen : Magi
    Esinlenilen : Toriko
    Esinlenen : One Piece
    Esinlenilen : Mekânlar, Sanatçılar, Diğer Serilerden Karakterler, Hikâyeler

Son düzenleme: 13 Ara 2015
  2. Kehribar Üye

Kehribar (Üye)
    Mesaj Sayısı 611
    Üyelik Tarihi12 Ağu 2012
    One Piece in One Piece ten esinlendiği kısım çok sert olmuş :D Her iki arctaki benzer şeytan meyvesi kısmına girmemişler , daha mevzu çıkardı oradan

3. Reiper Luffy Korsan Kral Olacak Kişidir,...Kızlar Yesin

Reiper (Luffy Korsan Kral Olacak Kişidir,...Kızlar Yesin)
    Mesaj Sayısı 6,408
    Üyelik Tarihi4 Eyl 2010
    Konuyu geliştirmek için katkılarınızı bekliyorum işte. :D Siz benzerlikleri bulun resim ekleyip derleme işini ben yaparım. :D

4. Dark King Rayleigh

Dark King (Rayleigh)
    Mesaj Sayısı 2,065
    Üyelik Tarihi13 Şub 2014
    Fairy tail one piece'in çakması harbiden. Ama çizimleri, hatunları falan güzel ve an azından mashima oda kadar tembel değil.

5. kör topal hehühüğ

kör topal (hehühüğ)
    Mesaj Sayısı 1,410
    Üyelik Tarihi28 Tem 2015
    Magi'nin hep orjinal olduğunu düşünmüştüm ama görünüş olarak birini Toriko'dan çalmış :(.

6. Mesaj Sayısı 4,933
    Üyelik Tarihi14 Tem 2009
    FT de bu kadar araklama olduğunu bilmiyordum. Hele o Gajeel harbi Dragondan esinlenilmiş herhalde ..

7. Omg hem Zoro'da hem Erza'da kılıç var.
    Saçma işleri bırakın yav.

8. Raizel Üye

Raizel (Üye)
    Mesaj Sayısı 300
    Üyelik Tarihi12 Şub 2014
    Vay One Piece hep Fairy Tail'dan çalmış.

9. twei caecus

twei (caecus)
    Mesaj Sayısı 7,079
    Üyelik Tarihi21 Mar 2014
    Erza ve Zoro'nun bitirici hareketini çıkarmalısın bence. O bir aksiyon sahnesi. Üçler kuralı falan, çoğu bitirici sahne o şekilde çizilmiştir, çizilecektir de. Aksiyon olmasa bile bi andan yakalanan kareler de benzer olabilir. Ha tabi Mavis'in ve adanın ortaya çıkış sahnesini tenzih ederim. O esinlenmenin ötesi.

(tenzih falan kullandım çok mutluyum. gerçi bi yanlışlık var gibi ama olsun.)

10. kadir †. Keyser Söze

kadir †. (Keyser Söze)
    Mesaj Sayısı 7,274
    Üyelik Tarihi4 Tem 2012

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık