Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Enel vs. Amazon Lily

rocker_tr

- Amiraller şeytan meyvesinin gücü sayesinde orada değil. Adamlar haki kullanıcı logia ve hakileri bir arada nasıl bir güç olduğunu siz tahmin edin artık. Ayrıca çok güçlü ve çok iyide dövüşçüler. Ayrıca Onların da üstü Garp var. Haki kullanıcısı ve şeytan meyvesi kullanmaması nedeniyle büyük ihtimal şeytan meyvesi kullanıcısı değil. Vurdum duymaz halleri olmasayda Senoku'nun yerinde bile olabilirdi.
- Luffy; Enel'i power up yapmadan önce yendi. Gear 2 ve Gear 3 yoktu. Kuja adasında hakiye karşıda Luffy normal haliyle hiç bir şey yapamadı. Ne haki savunmasını geçebildi, ne de saldırıları isabet etti. Gear 2 ye geçince haki savunmasını geçebilecek güçte vurdu, ne yapacağını bilseler bile hızı sayesinde hasar verebildi. Şimdi Gear 2, Gear 3 ve Haki'si olmadan yendiği Enel ile Gear kullanarak anca yenebildiği haki kullanıcısı karşılaştırıyorsunuz. Logia kullanıcılarına haki ile vurulabiliyor. Enel'e kimsenin bir şey yapamıyor olması ona dokunamamaları ama bu adadaki kadınlar haki kullanıcısı. Özellikle Hancok'un yanında giden tayfaların çoğunun Enel ile teke tek kapışabilir bence. Tayfaya katılmamış olanlar adadakiler gruplar halinde rahatlıkla kapışır ama teke tekte yenilen çok olabilir. Ama içlerinden teke tekte kapışabilecek güçte kişilerde çok çıkacaktır.

Bunu güçlerini tartışamıyacağınız CP9 ile karşılaştırsanız. Haki kullanıcısı olmaması ve Yıldırım'a karşı anti meyve kullanan olmaması nedeniyle onlardan kimsenin alamayacağını tahmin ediyorum. (Sekreter kadının şeytan meyvesi sabunumsu bir şeydi belki onun nasıl bir tepki verir bilemiyeceğim)

Bence kral hakisi olmayan çoğu kişi ölür.

Kral hakisiyle Enel'in bayılacağını tahmin etmiyorum. Marco; Shanks'ın gemiye geldiği zaman iradesi zayıf olanlar uzaklaşsın diyordu. Enel'in iradesi oldukça güçlüdür. Zayıf kişiler gibi direk paspas olacağını sanmıyorum.

Conisin babasının ölmeme sebebi toprağın elektirği emmesi olabilirmi??
el thorla gelen sok dalgasının hepsini normalde toprak sogurmaz.aslında hepimiz o adam ölmedi diye enelin güclerini alaya alıyoruz ama.e.oda orda herkezi gercek kamiye dua ettirip,sonrada herkezi ama herkezi yasatarak ilahi adalet bu izlenimi olusturdu.yani gercek kami yasamalarını sagladı hesabı güttü bence.yoksa conisin babasının o saldırıdan kurtulması mümkün degil.sanji hatta usopp bile ölmeyebilir tamam ama o adam atomlarına dek yanmalıydı.

Kimseye özel olarak gönderme yapmıyorum ama cidden çok garip yorumlar gelmiş,
Bazı yorumlar espri amaçlı atılmış, Margaret bile Enel'i yener, ampul yaparlar falan, burada sorun yok da ciddi ciddi Margaret gibi 5 kişi toplansa Enel'i yenerler yada Hancock'un tayfasından herhangi bir kişi Enel'le bire bir kapışır tarzı mesaj atanlarda var, insaf diyorum..

Genel olarak Enel'in dikkatsizliğine gönderme yapılmış, doğrudur, Enel üzerine gelen oktan kaçmaz ve muhtemelen ilk birkaç ok isabet eder Enel'e, Enel öldü öldü, ilk anda ölmezse olayın farkına vardıktan sonra Enel'i bir daha boş yakalayamazlar, ve istedikleri kadar hakileri olsun elektriği savuşturamazlar..

Bazı yorumlar espri amaçlı atılmış, Margaret bile Enel'i yener, ampul yaparlar falan, burada sorun yok da ciddi ciddi Margaret gibi 5 kişi toplansa Enel'i yenerler yada Hancock'un tayfasından herhangi bir kişi Enel'le bire bir kapışır tarzı mesaj atanlarda var, insaf diyorum..
2 hamlede Smoker gibi adama üstünlük kuran Hancock'ın Enel tarafından kolayca hatta 3saniyede yenileceğini söyleyenlerde var ?
Onlarda bi uç nokta yorumlarıdır dediklerin gibi,
dediklerinde haklılık payın var Eneli ezenler yok değil ancak karşı yorumlarıda değerlendirmen gerekli,
sadece Enel açısından bakman yanlış.

Genel olarak Enel'in dikkatsizliğine gönderme yapılmış, doğrudur, Enel üzerine gelen oktan kaçmaz ve muhtemelen ilk birkaç ok isabet eder Enel'e, Enel öldü öldü, ilk anda ölmezse olayın farkına vardıktan sonra Enel'i bir daha boş yakalayamazlar, ve istedikleri kadar hakileri olsun elektriği savuşturamazlar..
adamı alaya almak hakkımız ama kızma :D kamakiriyi,sana 5 dakika veriyorum,beni kes,böl parcala,suda kaynat istedigini yap diyen bir adam.hancocku görüp aynısını dese. sence degil dk 5 saniye dayanabilirmi ? adamın gücüne hayranım ama ,dogası öyle.üstelik yiyecegi oklar sıradan oklar degil,haki dolu,saldırı gücü cok fazla,ayrıca yaralandıktan sonra logia formuna dönsede yaraları aynı kalıcak,sagı solu kanarken tüm adadakileri nasıl haklıcak ? ada denizle cevrili oldugu için gidecegi yerde sınırlı bir yere basması lazım.tek kenbunshoku kullanıcısıda o olmıyacak.yani enel tamamda,kuja ona ters.aklı varsa kujadan ve teachten uzak durur.

2 hamlede Smoker gibi adama üstünlük kuran Hancock'ın Enel tarafından kolayca hatta 3saniyede yenileceğini söyleyenlerde var ?
Onlarda bi uç nokta yorumlarıdır dediklerin gibi,
dediklerinde haklılık payın var Eneli ezenler yok değil ancak karşı yorumlarıda değerlendirmen gerekli,
sadece Enel açısından bakman yanlış.
Haklısın biraz tek taraflı bir yorumdu, dediğin gibi diğer yönde abartanlar da yok değil..

adamı alaya almak hakkımız ama kızma :D kamakiriyi,sana 5 dakika veriyorum,beni kes,böl parcala,suda kaynat istedigini yap diyen bir adam.hancocku görüp aynısını dese. sence degil dk 5 saniye dayanabilirmi ? adamın gücüne hayranım ama ,dogası öyle.üstelik yiyecegi oklar sıradan oklar degil,haki dolu,saldırı gücü cok fazla,ayrıca yaralandıktan sonra logia formuna dönsede yaraları aynı kalıcak,sagı solu kanarken tüm adadakileri nasıl haklıcak ? ada denizle cevrili oldugu için gidecegi yerde sınırlı bir yere basması lazım.tek kenbunshoku kullanıcısıda o olmıyacak.yani enel tamamda,kuja ona ters.aklı varsa kujadan ve teachten uzak durur.
Alaya alanlara kızmadım ki :), sadece aşırı abartı(ciddi olarak) mesaj atanlara tepki gösterdim..

Enel'in oldukça dayanıklı olduğunu düşünüyorum, Luffy'nin elinde tonlarca altın olduğu halde vurduğu yumruğa rağmen kalkıp sizden sıkıldım dedi ve aya gitti adam. Kuja adasına inse ilk olarak Hancock ile karşılaşmaz ve ilk karşılaştığı kişiler Enel'e 2-3 ok sallarlar. Enel içinden geçip gitsin diye beklerken yaralanır fakat ölmez. Daha sonra dağın tepesine çıkıp el thor sallasa kujalılar pert olur diye düşünüyorum. Şu ana kadar hiçbir kujalıda kenbunshoku haki görmedik. Enel havayu kullanarak istediği yere ışınlanabiliyor. Nerde olduğunu bulamazlar ve yukarıdan inen yıldırımları da karşılayamazlar. Ben Enel alır diye düşünüyorum. :D
hangi el thor,pagayayı bile öldüremeyen el thormu ? yaralı haliylen,bunları yapıcak hemde.benim gördügüm yaralandıktan saniyeler sonra mantrasını kontrolünü yitirdi.egerki birde 2 ok delse allah bilir nasıl sacmalar kimbilir.yumruk yemeklen, vucudunun, haki dolu ve kayaları parcalayan bir-iki ok tarafından delinmesi arasında büyük fark var.ve en önemlisi boa sandersoniada kenbunshoku haki var :)

bugün bana muhalefet ediyorsun paso :D

Abi Enel'in El Thor'u öldürmez, süründürür. :D El Thor veya en basit bir Enel'in yıldırımını yedikten sonra derhal ayağa kalkan bir karakter yok. En az 2-3 bölüm sonra ayağa kalkabildiler. Dediğim gibi ben Enel'in dayanıklı olduğunu düşünüyorum, Luffy'nin son yumruğu ile de b.hakili okun kıyaslanamayacağını düşünüyorum. Okun delici olması Enel'in temkinli olması için iyi bir vasıta olacaktır, derhal yeteneğinin etkisiz olduğunu anlayacak ve uzaklaşmak isteyecektir. Adam ışınlanıyor diyorum yaralıyken yapamaz diyorsun :D Sandersonia'da kenbunshoku olması da bir şeyi değiştirmez ki. El THor gelirken millet kaçın mı diyecek :D

Muhalefet değil de buna muhabbet diyelim :D
Yalnız Mahir bu konuda haklı:DEnel in meyvesi öldürmüyor ama vurdumu 2-3 bölüm yatırıyor .Bundan öte Luffy ye yenildikten sonra kibri değişmemiş olsa dahi daha temkinli olacağını düşünüyorum

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık