Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Yararlı Hasır Şapka

En Faydalı Hasır Şapka?

• Kullanılan toplam oy
    122
Öncelikle tayfadaki herkesi severim. O yüzden bu konuda tarafsız olacağıma inanıyorum. Öncelikle tayfaya en az yararı olanları saymak lazım. Bundan önce de tayfada can kurtarma olaylarını hesaba katmıyorum. Çünkü neredeyse herkes Luffy'yi kurtarmıştır. Bence en az faydası dokunan Robindir. Kitap okumak dışında tayfaya genel anlamda pek bir katkısı yok.
Luffy ile Zoro da aynı şekilde. Zoro'nun bir amacı var. Kendine yararlı bir kişi. Sabah akşam kendini eğitir kalan saatlerde uyur. Savaşma gücünü azımsamıyorum. Ama tayfaya bunun dışında çok da yararı yok. Luffy de Zoro gibi. Gemide sorun çıkarmaktan başka bir işe yaramıyor.
Choppar da doktor olması dışında pek bir yararı yok. Hatta doktor olduğu halde zehirlenen Luffy'ye ilaç bulamamıştır. Usopp ile Franky bana eşit gibi geliyor. Biri Nami için silah icat etmiş. Diğeri gemiyi silahlarla doldurmuş. Ama Franky nedense bir tık daha başarılı gibi.
Geriye 4 kişi kaldı.
Sanji, Jinbei, Brook ve Nami.
Nami'nin rotacılığı ve tayfayı bir arada tutması, kavgaları önlemesi çok harika.
Brook aslında bu anketin gizli liderlerinden. Evvela hepsi Triller Barkta sıkıntıya düşerken onlara yol gösteren, müzik yapıp tayfayı neşelendirmesiyle, suyun üstünde koşup tayfaya zaman kazandırmasıyla, ponegriflerin kopyalarını çıkarmasıyla, daha Zoro ve Luffy Big Momla görüşmeden Big Momla savaşmasıyla, Carmel Ana'nın fotosunu kırmasıyla, Zeusu alıp Namiye getirmesiyle mükemmel bir aday.
Jinbei daha çok tayfayı, Luffy'yi ve gemiyi kurtarmakla ön plana çıkıyor. Bu adam tayfaya daha erken katılsaymış çok daha fazlasını yapardı. Ama son zamanlarda katılıp bu kadar şey yapması bile harika bir durum.
Sanji hakkında zaten konuşulacak pek birşey yok. Adam ankette @Yubashiri-sama'nın itirazlarına rağmen almış başını gitmiş. Benim sıram şu şekilde.
Sanji>Brook>Nami>Jinbei>Frany>Usopp> Choppar>Luffy>Zoro>Robin

Luffy, Zoro, Jinbei, Sanji caydırıcılık konusunda en yararlıları.

Gemi idaresinde ve rotacılıkta Nami ve Jinbei en yararlıları.

Mühendislik ve tamiratta Usopp ve Franky en yararlıları.

Tayfanın tok karınla dolaşmasını sağlayan Sanji en yararlı.

Hastalıkları ve yaraları tedavi eden Chopper en yararlı.

Tayfanın keyfini yerine getiren Brook eğlence anlamında en yararlıları.

Bilgi ve destekleyici becerileri ile Robin en yararlıları.

Herkesin bir yararı var. Belli açılarda bir tanesi üstün gözüküyor belli açılardan bir tanesi.

Her türlü luffy dur Zoro kendisi enies lobby de diyor zaten sadece luffy ile takılarak nerelere geldim tüm tayfayı toplamıştır hepsine büyük faydalar sağladı Tayfada hiç bir zaman üzülme olmaması luffy sayesindedir açık ve net ikinci kişi copper

Tayfaya resmi olarak dahil olduğu noktadan itibaren değil de öncesinde yaptıklarını da göz önünde bulunduracaksak Jinbe derim ben. Luffy'nin hayatını defalarca kurtardı ve bunu genelde diğer tayfa üyelerinin onun yerinde olsa çaresiz kalacağı durumlarda yaptı.

Arlong Parkta Arlong'un sağ kolunu kes kaptanı serbest bırak. Alabastada Bir savaş lordunu mal et adeta dalga geç. Alabastada Crocodile asıl yenen kişi Sanjidir bana göre neyse... Sonra Barque Worksteki En güçlü üçüncü ismi kes. Skypia Arcta Nami ve Usopp'u Enelin elinden kurtar. Sonra gemisine zarar ver. 4 rahibinden birini alt et. Enies Lobbyde Usoppu kurtar Cp9 gemisine gizlice sız o kadar askeri güç ve Cipher Pol askerinin arasından vagonları eksilte eksilte ilerle neredeyse tek başına Robini kurtacak kadar sağlam iş çıkar. Cp9'nın en güçlü üçüncü adamını alt et. Dressrosa da Doflamingo'nun elinden bir süreliğine tayfayı kurtar. Serinin en büyük gurmesi Charlotte Linlin'i yaptığın pastayla hayran bırak. Momonosuke'yi iki tane komutanın arasından çekip al. İşinin ehli aşçılık rolüyle tayfayı doyuruyor. Zoro sadece savaş gücüyken Sanji'nin ekstra meziyetleri de var. Zoro 2 adamı Sanji 3 adamı kesiyor Sanji ekstra olarak arc bosslarının başına bela oluyor. Sanji Hasır Şapka Korsanlarının Joker kartıdır. Usopp'ta iyi çardır işlevseldir ama Sanjiye oy atmayı fanlığa bağlamak çok talihsiz bir yorum olmuş.
Knk o dediğin adam yine sapıklığına yenik düşüp black Maria dan dayak yiyecek ;)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık