Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Yaman Silahşör

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisindeki En İyi Silahşor?

• Kullanılan toplam oy
    76
Selamlar. Aramızda pek çok Buz ve Ateşin Şarkısı serisi seveni var. (Game of Thrones) Böyle bir konu açılmalı diye düşündüm.

Peki sizce evrendeki en iyi silahşor, savaşçı kimdir?

Karakterleri elbette kısaca elimden geldiğince tanıtacağım.

Oy Hakkınız 2. Eksikler olursa söyleyin eklemeye çalışırım.

Arthur Dayne

Namı diğer Şafağın Kılıcı, Kral Muhafızlarının şövalyesi. Deli Kral'ın muhafızı. Acımasız Haydut Gülümseyen Şövalyeyi teke tek bir dövüşte öldürecek kadar mahir kılıç yeteneklerine sahiptir. Ve evrende gelmiş geçmiş en büyük kılıç üstatlarından biri olarak kabul edilir. Prens Rhaegar Targaryen ile sıkı bir dosttur. Robert isyanı sırasında Howland Reed'in kılıcıyla sırtına yediği bir darbe ile öldürülmüştür. Kışyarı lordu büyük insan Lord Eddard Stark, onun kendisinin gördüğü en iyi şövalye olduğunu söylemiştir.

"Ben Savaşmayı Beyaz Boğa'dan ve Cesur Barristan'dan öğrendim. Sör Arthur Dayne'den öğrendim, sağ eliyle işerken, sol eliyle beşinizi birden öldürebilirdi."

Sör Jaime Lannister, Sör Barristan Selmy ve Eddard Stark gibi isimler onun kahramanlığına övgüler yağdırır.

Rhaegar Targaryen - Son Ejderha-

Son Ejderha olarak da bilinen, Kral II. Aerys'in veliaht oğlu. Prens Rhaegar, iyi huylu, sanat sever ve cesur bir adam olarak bilinir. Ama Kral Robert Baratheon kendisini tecavüzcü olarak tanımlar. Robert İsyanı olarak bilinen olayların başlama sebebi bir noktada Rhaegar'ın Ned Stark'ın kız kardeşi Lyanna'ya olan aşkıdır. Şafağın Kılıcı olarak bilinen Arthur Dayne'i Harrenhal mızrak turnuvasında yenecek, Üç Dişli Mızrak'da Robert Baratheon ile başa baş dövüşecek kadar cengaverdir.

Sör Jorah Mormont kendisinden şöyle bahseder;

"Rhaegar Kahramanca savaştı, Rhaegar asilce savaştı. Rhaegar onuruyla savaştı. Ve Rhaegar öldü."

Cesur Barristan - Zirve-

Kral II. Aerys ve Kral Robert Baratheon'un, Kraliçe Daenerys Targaryen'ın Muhafızı. Kitapta POV karakterlerden biri. Barristan'ın kılıç yetenekleri eşsiz olarak görülür. Arthur Dayne ile sık sık kıyaslanacak kadar iyi bir silahşordur. Cersei Lannister emekli olması gerektiğini öne sürdüğünde buna karşı çıkmış, hizmetini Daenerys Targaryen'a sunmuştur.

Kral Robert Baratheon, yaşlı şövalye kendisine yaralı halde getirildiğinde ve Roose Bolton boğazını kesmek istediğinde, "Bir adamı sırf sadık olduğu için öldürmeyeceğim," diyerek affetmiştir.
Yani buradan Barristan'ın düşmanlarının gözünde bile saygın bir adam olduğunu anlayabiliriz.

________

Gülümseyen Şövalye

Kral II. Aerys döneminin en ünlü haydutlarından biri. Kral Ormanı Kardeşliğinin bir üyesi. Delinin teki olarak bilinir.

Sör Jaime Lannister, namı diğer Kral Katili on beşli yaşlarındayken kendisiyle kısa bir dövüş attıktan sonra şövalyeliğe layık görülmüştür. Kendisine rakip Gregor Clegane'i görürdü ve Myce Tyrell'in kuzeni Victor Tyrell'i öldürmüştü. Sör Arthur Dayne ile 1v1'de kapışacak kadar yetenekli bir kılıç ustasıdır.

Gülümseyen Şövalye, Arthur Dayne ile yaptığı teke tek bir dövüşte öldürülür.

Robert Baratheon -Gençliği-

Kral Robert Baratheon, gençliğinde şüphesiz durdurulamaz bir adamdı. Kılıç yetenekleri Arthur Dayne'e rakip olan Rhaegar Targaryen'ı 1v1'de baltasıyla katletmişti. Kral II. Aerys'i tahtından etti ve yeni hanedan Baratheon'lara geçti. Zeki biri olarak bilinmese de, dillere destan bir savaşçıydı. Gençliğinde uzun boylu, cüsseli bir delikanlıydı. Serinin ana karakterlerinden Ned Eddard Stark ile kardeş gibi büyüdü ve Lord Jon Arryn'ı babası olarak gördü.

Robert, karısı Cersei Lannister'ın entrikalarıyla sarhoş edilip, bir domuz tarafından yaralanarak öldürüldü ve büyük savaş patlak verdi. Yerine oğlu olarak bildiği Joffrey Baratheon geçti ve kardeş gibi büyüdüğü Ned Stark idam edildi.

Kral Katili, Sör Jaime -Zirve-

Lannister hanedanından Jaime, namı diğer Kral Katili.

"Ben Savaşmayı Beyaz Boğa'dan ve Cesur Barristan'dan öğrendim. Sör Arthur Dayne'den öğrendim, sağ eliyle işerken, sol eliyle beşinizi birden öldürebilirdi."

Kral II. Aerys, Kral Robert Baratheon ve Kral Joffrey'in muhafızıydı.
Cesur Dostlar - Kanlı Oyuncular- olarak bilinen haydut çetesi tarafından eli kesilmeden öncesinde diyardaki en iyi şövalyelerden biri olarak bilinirdi. Kılıç yeteneklerine o kadar güvenirdi ki, esir düştüğünde Robb Stark'a bu işi teke tek halletmeyi teklif etmişti.

Kral Katili, karakter olarak büyük ikilemler yaşayan bir adam. Lakabı sebebiyle özellikle Ned Stark tarafından onursuz bir adam olarak görülür. Ned Stark'ın oğlu Bran'ı uçurumdan atan, kız kardeşiyle yatan ahlaksız bir adam olsa da kardeşi İblis'e küçüklüğünde kucak açmış, Brienne'yi Cesur Dostların tecavüzünden kurtarmıştır. Özetle Sör Jaime enteresan bir adamdır. Ama kılıç yetenekleri kesinlikle muhteşem.

Cregan Stark

Cregan Stark, Buz ve Ateşin Şarkısı evrenindeki en iyi savaşçılardan biridir. Kral III. Aegon döneminde El olarak görev yapmış bir Kışyarı Lordu'dur. Pren Aemon ile dövüşmüş ve rakibinden "Daha önce hiç bu kadar iyi kılıç kullanan birisiyle dövüşmedim," övgüsünü almıştır.

Aemon Targaryen

Prens Aemon, namı diğer Ejderha Şövalyesi, Buz ve Ateşin Şarkısı Evrenindeki efsanevi savaşçılardan biri olarak bilinir. Öyle ki gelmiş geçmiş en asil şövalye olarak bilinir. Kılıç yeteneği eşsiz olarak tanımlanır. Aemon, Kara Kız Kardeş isimli bir kılıç kullanır. Bu kılıç aynı zamanda atası Visenya Targaryen tarafından kullanılmıştır.

Cregan Stark ile başa baş dövüşebilmiştir.

Kara Ejder, Daemon Blackfyre

Namı diğer Kara ejder, Kral IV. Aegon'un gayrimeşru oğlu. Kral IV Aegon Targaryen ölmeden önce tüm gayrimeşru çocuklarını meşrulaştırır. Bunun üzerine Daemon başlarda isyan etmesede sonradan Blackfyre hanedanını kurar. Blackfyre isyanı olarak bilinen olayların odağındaki adamdır. Kılıçtaki maharetleri rakipsiz olarak bilinir.

Khal Drogo

Savaşçı halk Dothrakilerin Kudretli, yenilmez Khal'ı. Daenerys Targaryen'ın kocası. Khal Bharbo'nun oğlu, Yenilmezliğinin simgesi, uzattığı saçları ve örgüleridir. Epeyce uzun boylu, cüsseli bir adamdır. Dothrak denizi üzerindeki en büyük orduyu kurmuştur ve hiç kimseye yenilmemiştir. Daenerys Targaryen'a olan aşkından Westeros'u feth etmeye yeltenir. Ancak bu olamadan ölür. Yalvaran Kral olarak bilinen kayın biraderi Viserys Targaryen'ı öldürür.

Oberyn Martell

Namı diğer Kızıl Yılan, Dorne Prensi. Kız kardeşi Elia Martell'e olan sevgisi sebebiyle uzun yıllar ağabeyi Doran Martell ile kız kardeşinin çocuğu Prens Aegon'ı besledi ve büyümesinde ön ayak oldu. Oberyn, Tywin Lannister ve Gregor Clegane'e olan kinini şöyle anlatır;

"Tanrılar merhametli. Eğer aksi olsaydı tanrılar ağabeyimi değil beni ilk çocuk yapardı."

Elia Martell'in intikamını almak için Kral Konseyine girdi ve Kral Joffrey öldürüldükten sonra şüphelilerden biri olan Tyrion Lannister adına dövüşmek için Sör Gregor'a kafa tuttu. Yürüyen Dağ olarak bilinen Gregor Clegane ile savaşacak kadar iyi bir mızrak kullanıcısı. Ancak bu onu Dağ'ı öldürmeden önce kafatasının parçalanmasından alıkoyamadı.

Sör Gregor Clegane

Namı Diğer Yürüyen Dağ, Clegane hanedanının başı ve Lord Tywin Lannister'a hizmet eden bir şövalye. Diyarda zalimliğinin eşi benzeri yoktur. Öyle ki küçük kardeşi Sandor Clegane'ı sırf oyuncağıyla oynadı diye yüzünü yanan sobaya sokmuştur. Şövalye olmasına rağmen pek çok köyü sırf yolunun üzerinde diye yağmalamıştır. Adamları da kendi kadar zalimdir. Prenses Elia'yı önce tecavüz edip sonra öldürmüştür. Ölümü ise Elia'nın erkek kardeşi Prens Oberyn Martell tarafından olmuştur, ancak ölmeden önce rakibinin kafasını parçalamıştır.​

Son düzenleme:
Bir turnava olsa Arthur kazanır ama gerçek bir savaşta sağlam bir motivasyonla Robert rakip tanımaz :cool:

Listedeki bütün isimler mükemmel savaşçılar. Seçim yapmak cok zor. Duygusal düşünerek en çok sevdiklerime oy verdim: Daemon Blackfyre ve Arthur Dayne.
Ankette olmayan ama aklima gelen iki isim daha var:
1.Prens Daemon Targaryen. Blackfyre'in büyük dedesi. Ejderhalarin dansinda en çok korkulan kişiydi.
2. Maekar Targaryen. Galiba çekiç benzeri bir alet kullaniyordu. Baya güçlü olduğu betimlenmisti.

Listedeki bütün isimler mükemmel savaşçılar. Seçim yapmak cok zor. Duygusal düşünerek en çok sevdiklerime oy verdim: Daemon Blackfyre ve Arthur Dayne.
Ankette olmayan ama aklima gelen iki isim daha var:
1.Prens Daemon Targaryen. Blackfyre'in büyük dedesi. Ejderhalarin dansinda en çok korkulan kişiydi.
2. Maekar Targaryen. Galiba çekiç benzeri bir alet kullaniyordu. Baya güçlü olduğu betimlenmisti.
Öneri için teşekkürler, ekledim.

Ben ilk oy kullanan kişiydim :(
Hayır, Reis'ten oyumu çekmem zaten Arthur domine edecek anketi :artiz:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Gerçek savaşlara bakın arkadaşlar oy verirken, Robert'in her girdiği savaşta teke tek komutan ayıklayıp indirmişliği vardır :mincika:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık