Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Son İzlediğiniz Anime

Sengoku Basara

Öncelikle karolla'ya teşekkürlerimi sunarım :respect: Dün yorumunu görmüştüm ama izlememiştim şimdi bir bakayım dedim müthiş bir anime ile çıktı karşıma :D Daha 3.bölümdeyim çok fena sardı.Bu arada Date Masamune nam-ı diğer "Tek Gözlü Ejder" çok kral adamdır sırf onun için izlenir bu anime :alkis:

Not : nef-i sen deneme bile hiç senlik değil bu anime :artiz:
benim şu an itibariyle 1. ve 2. sezon ve film bitti kaçıncı bölümdesin @red:artiz:

Claymore

Eğer sizde benim gibi kılıçlara ve yaratıklara meraklıysanız, izlemenizi tavsiye ederim.

Toplamda 26 bölüm sürdü. Ve neredeyse her bölümü ayrı güzel, ayrı heyecanlıydı. Her bölümün sonunda insan ister istemez "acaba sonraki bölümde ne olacak?" diye kendi kendine soruyor. Son 3 bölümü filler olmasına ramen çok güzel bir son oldu.
Hatta Code Geass'dan sonra beğendiğim en iyi son buydu. :good:

Claymore: İşin aslında Claymore diye bir organizasyon yoktur. Ancak kendilerine isim vermemiş ve amacı para karşılığında insanları yomalardan korumak olan bir organizasyon mevcut. Bu organizasyonun yarı insan, yarı yoma olan savaşçılarına halk arasında Claymore deniliyor. (Bide gümüş gözlü cadı deniliyordu heralde ama çok kullanılmıyor.)
  • Bu savaşçılar organizasyon tarafından bir insan ile yomanın birleştirilmesiyle üretilir.
  • 47 tane Claymore vardır. Ve hepsi farklı yerlere dağıtılmıştır. Organizasyona göre 1 numara en güçlüsü, 47 numara en güçsüzüdür. Ancak animede düşük numaralıların bile diğerlerinden güçlü olduğunu görüyoruz.
    47 Claymoredan en fazla 30 tanesi gösterildi animede.

Neden Erkek Claymore yok?
Aslında bu organizasyonun ilk zamanlarında fazlasıyla Erkek Claymore vardı. Ancak erkeklerin aşırı güç hırsına sahip olması onların çok daha çabuk seviyeye yaklaşmasına neden oldu. Ve seviyeye ulaştıklarında Uyanmış Yaratık olmanın vermiş olduğu zevki tattıktan sonra (bu zevk hikayeye göre neredeyse cinsel zevke yakın bir seviyededir) artık bu zevki bırakmak istemediler. Bu nedenle organizasyon artık erkek claymore üretmeme kararı aldı.

Yoma: Bu animedeki yaratıklardır. Ve insan bağırsağıyla beslenirler. İlk bölümlerde birçok farklı kılıkta görebiliyoruz. Ancak daha sonra basit yomalara verilen önem azalıyor.

Yoki: Yoma enerjisi, yoki olarak adlandırılır.

Obur Yiyen: Diğer adıyla Uyanmış Yaratıklar. Bunlar Claymore'ların uyanarak yoma haline dönüşmüş halleridir.

Claymore'ların dönüşüm aşamaları:
10% Dönüşüm: Gözleri gümüş renginden altın rengine döner.
30% Dönüşüm: Yüz şekli bozulmaya başlar.
50% Dönüşüm: Tüm vücut bozulmaya başlar.
80% Dönüşüm: Tekrar insana dönebilmesi için en son sınıra ulaşır.
100% Dönüşüm: Tamamen uyanır.
Animenin son 3 bölümü mangada yok. Animede kalınan yer mangada 60. sayıya denk geliyor. Oradan devam edebilirsiniz. (Bende oradan devam edeceğim.)

Benim bu animedeki en sevdiğim karakter Teresa'dır. (Bana göre adam gibi adamdır. Teresa.)

Bu animeyi forumdan bir arkadaşın tavsiyesiyle izledim. Ona da buradan teşekkür ederim güzel bir animeydi. Sanırım mangasını bitirdikten sonra bunun da incelemesini yapabilirim.

[İKAZ]Puanlama: 9/10 puan veriyorum. 1 puanı da çocukla ilgili bir sahne vardı, o yüzden kırıyorum.[/İKAZ]

Nurarihyon No Mago

Seri hakkında; Rikuo Nura, Nura youkai klanının başı olan dedesiyle birlikte yaşayan, dörtte üçü insan, dörtte biri şeytan olan bir şeytandır. Klanın başına geçecek olan kişi Rikuo'dur, fakat o şeytani tarafını sevmemektedir. Hem klanın başına geçmek istememektedir, hem de başkası onun başa geçmesini engellemek için çeşitli oyunlar hazırlamaktadır.

Kişisel görüş; Seriyi epey zamandır pc'de bekletiyordum ki, bu pazar tatil günüm olması sebebi ile öğlen başladım ve akşam 10'a kadar 1. sezonu bitirdim. Tek üzüldüğüm taraf böyle güzide bir seriyi pc'imde bu kadar zaman bekletip, izlememedir. Önümüzdeki pazar da inş. 2. sezonu bi solukta izlerim :oleyo2: Seri hiç sıkmadan ilerliyor, yer yer karakterler olsun, yer yer müzikleri olsun gerçekten de güzel bir seri. Canınızı sıkabilecek bir tek şey var. O da; tüm olayları sezonun son bölümünde çözme meselesi... :)

Nurarihyon No Mago

Seri hakkında; Rikuo Nura, Nura youkai klanının başı olan dedesiyle birlikte yaşayan, dörtte üçü insan, dörtte biri şeytan olan bir şeytandır. Klanın başına geçecek olan kişi Rikuo'dur, fakat o şeytani tarafını sevmemektedir. Hem klanın başına geçmek istememektedir, hem de başkası onun başa geçmesini engellemek için çeşitli oyunlar hazırlamaktadır.

Kişisel görüş; Seriyi epey zamandır pc'de bekletiyordum ki, bu pazar tatil günüm olması sebebi ile öğlen başladım ve akşam 10'a kadar 1. sezonu bitirdim. Tek üzüldüğüm taraf böyle güzide bir seriyi pc'imde bu kadar zaman bekletip, izlememedir. Önümüzdeki pazar da inş. 2. sezonu bi solukta izlerim :oleyo2: Seri hiç sıkmadan ilerliyor, yer yer karakterler olsun, yer yer müzikleri olsun gerçekten de güzel bir seri. Canınızı sıkabilecek bir tek şey var. O da; tüm olayları sezonun son bölümünde çözme meselesi... :)
ilk sezonu beğendiysen 2.ye bayılırsın.Ben ilk sezonu beğenmemiştim ve 2.sezonda ufak bir şok yaşamıştım.İlk sezondaki o çocuksu hava uçup gidiyor ,hele ana karakterin dedesinin geçmişini gösteriyor 1-2 bölüm ki bayağı şahaneydi o bölümler

ilk sezonu beğendiysen 2.ye bayılırsın.Ben ilk sezonu beğenmemiştim ve 2.sezonda ufak bir şok yaşamıştım.İlk sezondaki o çocuksu hava uçup gidiyor ,hele ana karakterin dedesinin geçmişini gösteriyor 1-2 bölüm ki bayağı şahaneydi o bölümler
Zaten iş dede de, Kürşat :D Adam, psikopatlığın insan formu. Buradan sonrası SPOİLER!!!!!
Zaten 1. sezonun sonunda diğer kişiliği ile arasındaki zincirleri kırması gerçekten de 2. sezon için büyük umutlarla bakmamı sağlıyor :D

Zaten iş dede de, Kürşat :D Adam, psikopatlığın insan formu. Buradan sonrası SPOİLER!!!!!
Zaten 1. sezonun sonunda diğer kişiliği ile arasındaki zincirleri kırması gerçekten de 2. sezon için büyük umutlarla bakmamı sağlıyor :D
Mangasından devam etmenizi tavsiye ederim. Rikuo'nun babasının hayatı falan da anlatılıyor ve çizimleri olsun konusu olsun gayet tadımlık bir seri.

Adam gençken tam bir karizma abidesi,bir izle de sonra tekrar konuşuruz .Şimdi ne desem spoiler olur:D

Mangasından devam etmenizi tavsiye ederim. Rikuo'nun babasının hayatı falan da anlatılıyor ve çizimleri olsun konusu olsun gayet tadımlık bir seri.
Animede Rikuo nun peder çok ezik gösteriliyor be arkadaş,hani zaten çok az geçiyor ama geçtiği sahnelerde de özellikle dedenin gençliği gördükten sonra çok sönük kalıyor.Narutoda kunaiyle ölen ninjalar gibi:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık