Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Son İzlediğiniz Anime

Mushishi şimdi bitti.
Önermiyorum kimseye.
Ama günahını da almayalım şimdi, konu olarak da, müzik görüntü olarak da herşey güzel aslında.
Ama benlik değilmiş demek ki, önermiyorum tekrardan.
Ben beğenmiştim. Atmosferi olsun, müzikleri olsun. Demek ki zevk çok farklı birşey. Ben distopik hikayeleri çok severim. Antin kuntin sevgi börtü böcek yerine böyle kasvetli, ağır atmosferi olan, insanı içine çekip merdaneli çamaşır makinesinde yoğururmuş gibi altüst eden (birçoğuna sıkıcı gelir böyle türler) beyni çorbaya çeviren filmleri severim. Mushishi de bende farklı bir duygu uyandırmıştı. Sevdim onu.

Üst üste aynı tür izlemeyi sevmiyorum. Film bile izleyemem üst üste aynı tür.
Şimdilik başka bişeyler bakıcam o yüzden, spor falan olabilir.
Yine de kayıtlı dursun mesajın, teşekkürler öneriler için !
Çıldırttı zaten beni kalpsiz Misaki. Sinirliyim hala :mincika:
Ben pek sevmem Kaicho. Saydıklarım favorilerim ama Nana biraz kafayı yedirtebilir.sjdjsjkfkf
Spor olarak ben de pek bir şey izlemedim ama o aynı tür izleyememe olayı bende de var. Ne tarz bir şey istiyorsun; uzun-kısa? Buluruz belki bir şeyler sana.

Funduska

Samurai Champloo şuanda da Darling in the franxx izliyorum güncel olarak.

Samurai Champloo için izlenimlerim:

-Muhteşem bir kurguya sahip,akıcı ve sıkmıyor.
-Müzikleri sizi kendine çekiyor,ara ara açıp dinliyorsunuz.
-Göndermeleri çok güzel.(ör/Derebeylerinin zulümleri,japon kızların genelevlere satılması,hristiyanlara yapılan zulümler,runinlerin uğradığı baskılar vs.)
-Karakterlerin işlenişi ve geçmişleri çok iyi şekilde yansıtılmış.
-Değişik bir şekilde hiphop animeyle uyum sağlamış.
-Wallpaper yapmalık güzeller güzeli çizimler ve sahneler.

Benim için tek kötü yanı 25 bölüm olması,keşke 500 bölüm olsa dedirmiştir.

Üst üste aynı tür izlemeyi sevmiyorum. Film bile izleyemem üst üste aynı tür.
Şimdilik başka bişeyler bakıcam o yüzden, spor falan olabilir.
Yine de kayıtlı dursun mesajın, teşekkürler öneriler için !
Çıldırttı zaten beni kalpsiz Misaki. Sinirliyim hala :mincika:
Her işini kendi halletmeye çalışması ve başına iş açmasından(kendine pek acımaması) benim de sinir olduğum olmuştu epeyce. Bi de iki ana karakterinde neredeyse her şeyi becerebilmesiyle seri biraz ütopik duruyordu.

Kitaptan sonra izlemen için önereyim bi kaç spor serisi.

Henüz sonunu izlemesem de sadece spor değil büyük bir mücadele içeren inatçı, korkusuz hatta yer yer düşüncesiz ana karakteriyle 13 bölümlük Megalo Box.

İlk 2 sezonu güzel olup sonra işi fazlasıyla fantastiğe bağlayan bisiklet yarışı animesi Yowamushi Pedal, 4. sezonu hala devam ediyor. 2. sezondan sonra izlememek doğru bir tercih olur.

Az daha farklı ve sanatsal takılmak istersen harika bir dans animesi olan Ballroom e Youkoso, ana karakter başlarda vur kafasına al ekmeğini modunda olsa da yeni parnetiyle epey gelişen ve hırçınlaşan biri, seri ilerledikçe karakterleri daha da bi sevmeye başlıyorsun, dans sahneleri de gerçekten ilgi çekicidir.

Seri içerisinde bile spor sayılmama muhabbeti geçen, oturarak oynandığından az aksiyon varmış gibi duran ama işin hız ve psikolojik yönü oldukça ağır basan Chihayafuru, diğer serilere kıyasla içerisinde daha fazla romantizm barındıran bir seri, gerçi pek ilerleme kaydedildiği söylenemez :/

En son izlediğim anime Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho. Makoto Shinkai'nin serisi olduğundan beklentim çoktu ama işte yapım yılını da göz önünde bulundurmak gerekiyormuş. Sonuçta Shinkai'nin ilk uzun metrajlı yapımı olduğundan diğer filmlerle kıyaslandığında epey eksik yönü var.

Kurguyu karmaşıklaştırmak adına var olan durum hakkında ara ara bilgi verilip parçaları toparlaman gerekiyor, anlaşılmayı zorlaştıran bir tercih. Karakterlerin bu melankolikliği nerden geliyor, ani fikir değişimlerinin sebebi gibi açıklanmayan çok şey var. Zaman atlamaları olsa da karakterlerin büyüyüp olgunlaştığı yok, karakter gelişimi sıfır. Hikayede açıklanmayan, geçiştirilen çok fazla kısım var, en basitinden hikayenin ana objesi olan kuleyi yapabilen fizikçi nasıl ve neden yapmış ve bunu nasıl kızla bağdaştırabilmiş gibi. Bu gibi önemli sorulara yanıt bile aranmıyor neredeyse. Kule yıkıldı ve ne oldu? Uzar gider bu liste~

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık