Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Sevdiğiniz Serinin, En Sevmediğiniz Yönü?

Konuda sormak istediğim şey kısaca şu, en sevdiğiniz seri(ya da seriler) deki sevmediğiniz, sizi gıcık eden, bazen çileden çıkaran yönleri neler?

Naruto:

1- Her şeyin tek bir soya, Hagoromo ve ailesine bağlanması, bu kadar karakter çeşitliliği ve olay olan çok potansiyelli bir seride gıcık etti beni, hatta kanser etti. Reenkarnasyon olayına hiç girmiyorum.

2-Part 2 ile beraber her şeyin Naruto-Sasuke üzerine kurulu olması, Konoha 11'inin adeta çöpe atılması. Neji'ler, Lee'ler, Kiba'lar... Nice potansiyel telef oldu.

3- Sen yaklaşık 500 bölüm tüm savaşları ince eleyip sık doku-diğer battle tabanlı serilere nazaran, HxH filan istisna tabii- ama tüm ağır başların olduğu arc'ı patlatma alanına çevir. Biz bu seriyi karakterlerin dövüşlerde zekasını kullanmasıyla, planlar yapmalarıyla sevmiştik. War Arc'a bakıyorsun anasını satayım, biri ülkeyi havalandırıyor, öbürü şehri yok ediyor, teki ay boyutu meteor kaldırıyor.

One Piece

1- Arc sürelerinin uzunluğundan dem vurmayacağım, sadece neden içini bu kadar boş dolduruyor onu merak ediyorum. Nedeni ticari, ancak hiç mi yorulmuyorsun be adam bu kadar detay kasarken?

2- Çok iyi duygu vermesine rağmen, bazı şeylerin gözümüze aşırı sokulması rahatsız ediyor. Misal ben, Luffy'nin Tama'ya Ace'in ölümünü anlatmaya çalışırken ki yüz ifadesi ve tavrını, ağzı açık salya sümük ağladığı sahnelere tercih ediyorum.

Siz de nedenlerinizi yazabilirsiniz.

Naruto
1)Gai en sevdiğim karakterlerden biri olmasına rağmen gücünü abartı bulurum. Konaha diğer ülkelere karşı savaşa girseydi ortaya Gai'yi sürmeleri yeterdi. Fiziksel bir darbede değil bir sekizo ile 3. Raikage'yi bile atomlarına ayırır.
2)Serinin ilk zamanlarında güç dengeleri çok iyiydi. Abartı değil, limitler belli ve taktik ön plandayken zamanla bunların hepsi kötüye gitti.

One Piece
1)Etkileyici karakterler var ancak kağıt. Empati kuramıyorum.

Bleach
1)Sığ bir dünyası vardı ama yeterliydi ne var ki anlatmayı beceremedi.

naruto; Naruto
katekyo hitman reborn; ryohei ve gokudera
Gintama; ara sıra olan ciddiyet
One piece; Yavaşlık
Slam dunk; Kusursuz

Naruto;
-İlk bölümlerde gayet mantıklı olan güç dengeleri seri ilerledikçe saçmalamıştı.
-Animesi ile ilgili tek kelime fillerlar..... Bir süre sonra fillerların bile kendi içinde fillerları çıktı.Sasuke nin konahadan ayrıldığı zamanlar izlemeyi bırakmıştım animede sadece son savaşı nasıl yapmışlar diye merak edip izlemiştim yıllar sonra.
One piece;
-Serinin ana teması korsanlar olmasına rağmen serideki tek korsan denilebilecek adamın Teach olması.
-Ana karakterimiz olan Luffy'nin iq seviyesinin kara lahananın iq su ile aynı olması
-Seride kimsenin umrunda olmayan saçma sapan karakterler hakkında sayfalarca şey çizilmesine rağmen Shanks,Mihawk,Rayleigh,Roger gibi karakterler hakkında koca bir sıfır olması.
-Üsttekiyle aynı ama demem gerek bazı sayılarda o kadar boş o kadar gereksiz şeylere odaklanılıyorki sayı 16 sayfaysa geçerek 2 sayfasını okuyorum.Yanlış anlaşılmasın ya bu haftaki sayıda hiç aksiyon yoktu boş sayı diyen tayfadan değilim olaya şöyle bakıyorum şimdi oda oturup şu sayfayı çizmiş bu sayfayı mangadan çıkarsak konu bütünlüğü adına ne gibi bir kayıp yaşarız hiç e niye çiziyorsun bunu...
-Ve en önemlisi nerdeyse 2 haftada bir hatta son zamanlarda her sayının sonunda yazan BREAK yazısı.Bazen diyorum bu adam sevmiyor bu seriyi çizmeyi birisi silah zoruyla çizdiriyor zorla çizdiği içinde fırsat buldukça yapıştırıyor BREAK yazısını.Bu seri aylık bir seridir ayda bir sayı yayınlanacaktır de takipçilerde rahatlasın sende.
-En sevdiğim serinin ne çok sevmediğim yanı varmış.
Edit: bleach,bersek,fma ve birçok seriyi de parça parça takip ettim hepsinde sıkıntılar vardı ama hatasız kusursuz diyebileceğim seri çocukluk aşkım olan SLAM DUNK tır.

Naruto
- Sakura, Ino, Hinata, Tenten
- Ilk baslarda acimasiz bi seriydi. Chunin sinavi bile sayko Gaara vardi. O Gaara'yi iyi biri yaptilar. O kotu.
- Sadece Saske ve Nardo olarak ilerledi. Bi dovuse mudahil olmadigi zaman yok.
- Gai, Madara sonrasi ölse daha iyiydi. Hayata dondurme mantiksizdi.
- Boruto cikarttilar. Tamamen mantiksiz.
- Madara olayi tamamen fiyasko. Son Boss olmaliydi.

One Piece

- Fazla mükemmel olması

Tower of God
- Rachel, Rachel, Rachel
- Favorim olarak gordugum Androssi'yi nakliyeci muammelesi yapilmasi :(

Son düzenleme:
One Piece
Karakterlerine kıyamaması ve onları geliştirmemesi. Mesela Luffy o kadar olay yaşadıktan sonra aynı şekilde dönüş yapınca şaşırmıştık. Kıyamama durumu da bilindik, karakterlerini öldürmemek, harcamamak uğruna aşırı zorlaması.

Shingeki no Kyojin
Ana karakteri Fma'daki gibi seriye nazaran düşük kalite kalıyor. Ama yine de içi dolu, bir misyonu var ve bu güzel yansıtılıyor. Hatta karakter gelişimi de yine güzel yansıtıldı. O yüzden pek bir eksi bile değil.

Mangadaki karakterlerin çizimlerini beğenmedim. Animenin yeni sezonunu beklemeye sabredemeyeceğimi düşünüp mangaya bakayım dedim. Ama o sevdiğim karakterlerin yüz çizimlerini görünce biraz hayal kırıklığına uğradım :) Animesinin de olağanüstü kalitesinden dolayı oradan takibe devam etmeye karar verdim. Anca bunu bulabildim sevmediğim yönüne.

One Piece: Bazen çok uzatıyor be.

Shaman King: Final ve son bir iki power-up aceleye geldi. Gerçi bunun asıl sebebi yazar ile Jump arasında yaşanan anlaşmazlıklar ama olsun. Onun dışında her yönüyle beğenimi kazanmış bir seri.

Hunter x Hunter: Mangaka güncel arkı fazla uzatıyor. Benim sevdiğim Hunter x Hunter bu değil. Sürekli ara verip yılda 10 bölüm çıkarıyorsan böyle detaylı ve yoğun ilgi isteyen bir kurgunun içine sokmayacaksın okurları. Ben her yıl sen geri döndüğünde bu karmaşık olay örgüsünü hatırlamak için tüm arkı yeniden okumak zorunda mıyım?

Naruto: Şu anda pek hatırlamıyorum seriyi ama herhalde beni en çok rahatsız eden.. Ana karakterin mızmız haliydi üstüne bilmem yüz bin kere aynı teknik adı altında isimlerini hep rasengan yapmasıydı herhalde.. Tam hatırlayamadığım için bir şey yazamayacağım.

Bleach: Ana karakterin daha hiç bir şey bilmeden off ben neyim ne oldum deyip millete tek atmasıydı herhalde. :D Ulqiora için hala ağlıyorum mesela :(

Hunter x Hunter: Animesi aşırı güzel, izlettiriyor. Hatta Opdan bile daha çok zevk aldığım bir seriydi. Ama mangası okunmuyor arkadaş, sürekli diyalog diyalog konudan saptım artık. Ne oluyor kıvamına geldim. Üstüne bir de utanmadan baya uzun ara veriyor.Karakter ve güç olarak daha oturaklı bir evreni olduğunu düşünüyorum.

Shingeki No Kyojin: Evren olarak benim gözümde mükemmel bir evren yaratmış mangaka ama neden o ana karakter öyle abi serinin başından beri kanser etti. En sevdiğim yanı da adam öldürüyor ya şu şurada köşe de dursun bir kaç arc sonra çıkarırım demiyor. Güzel güzel elimde kalan son seri :D

Op: Hem uzatıyor, hem işine gelmeyen şeyleri sıvıyor. Ama kahretsin ki adam yapıyor. Karakterler onların derinliği felan derken okuyoruz abi? Tahmin edemiyoruz da en çok ona tavım zaten..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık