Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Sağlam Örgüt/Organizasyon? - Bleach-OP-HxH-Naruto-

Hangisi?

• Genei Ryodan - Chrollo Lucifer

• Akatsuki - Pain - Tobi

• Sternritter - Yhwach

• Espada - Aizen Sousuke

• Donanma Amiralleri(Eski Üçlü)

• Devrim Ordusu - Monkey D. Dragon

• Shichibukai

• Kimera Kral ve Muhafızları - Meruem

• Ses 5'lisi - Orochimaru

• Baraque Works - Sir Crocodile

• Gotei 13 - Hakuba'nın isteği

• Takım 0 -

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Yine bir konu ile karşınızdayım. Bu seferki konumuz dört büyük shounen serideki (Bleach-One Piece-Naruto-Hunter x Hunter.) en sağlam, en iyi işlenmiş organizasyon/örgüt.

İster karakterlerin tasarımına göre, ister amaçlarına göre, ister güçlerine göre. Nasıl yorumlayacağınız size kalmış.

Sternritter

Liderleri Yhwach

Sternritter'ler, Yhwach önderliğindeki bir Quincy ordusudur. Yıllar boyunca Soul Society'e saldırmak için doğru zamanı beklemişlerdir. Önderleri Yhwach, hepsinin gücünü içine alabilmektedir.

Espada

Liderleri Aizen Sousuke.
Anikileri Ichimaru Gin.

Espada, eski Gotei 13 kaptanı Aizen Sousuke'nin, Urahara Kisuke'nin yarattığı Hougyoku'yu kullanarak oluşturduğu bir Arrancar örgütüdür. Hemen hemen hepsi Gotei 13 kaptanlarıyla savaşabilecek kadar güçlüdür.

Hebi

Liderleri Uchiha Sasuke.

Hebi Takımı, Indra'nın varisi Uchiha Sasuke tarafından kurulmuş, amacı Uchiha Itachi'yi ortadan kaldırmak olan bir örgüttür. Faaliyetlerine bakıldığında, Gokage toplantısını basmış ve Kageler ile birebir dövüşmüşlerdir.

Amiraller

Liderleri; Hepsi eşit.
Bağlılık; Dünya Hükümeti

Zaman atlamasından önceki üçlüyü baz alıyoruz. Zaten böyle olmasa tefe koyar yorumcular büyük ihtimal beni.

Amiraller, Dünya Hükümetinin en büyük savaş gücü olarak bilinirler. Her biri, denizlerin hakimi Yonkou'lar ile dövüşebilecek kadar güçlüdür. Amiraller dünyanın her yerinde büyük bir korku ve saygıyla karşılanır. En azılı, en acımasız korsanlar bile bir amiralin sadece adını duymasıyla bile korkuya kapılır.

Shichibukai

Liderleri yok. Hepsi eşit pozisyonda.

Bağlılık; Dünya Hükümeti

Zaman atlaması öncesi ya da sonrası, size kalmış.

Shichibukai'ler, dünya hükümeti çatısının altında çalışan büyük ve ünlü korsanlardır. Hükümete bağlı oldukları taktirde denizciler onlara elleşmez. Genelde çoğu hükümete bağlı olmalarına rağmen arka alanda pis işler yapmaya devam eden tiplerdir. Örnek olarak, Crocodile ve Doflamingo verilebilir.

Karınca Kral ve Muhafızları

Liderleri Meruem

Meruem, Kral özellikleri ve gücüyle dünyaya gelmiş ve doğum işlemi bittikten sonra annesini öldürmüştür. Pitou, Youpi ve Pouf olmak üzere üç muhafızı vardır. En güçlü Avcı Netero bir muhafızı gördükten sonra, "O şey benden güçlü sanırım." demiştir. Muhafızların her biri krallarına gönülden bağlıdır.

Akatsuki
Liderleri Pain, Tobi.

Akatsuki cübbesinin üzerindeki kırmızı bulutlar, büyük ulusların Yağmur Köyüne yağdırdığı kanı temsil etmektedir. Yahiko, Konan, Nagato önderliğinde kurulan orijinal Akatsuki, olabildiğince legal yollardan, zararsız bir biçimde dünyaya barışı getirmeyi hedeflemiştir ve başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Efsanevi shinobi Hanzou liderlerinden Yahiko'yu öldürür(İntihar etmesine sebebiyet verir.) ve Nagato'nun kırılma süreci başlar. Tobi'nin akıl hocalığında tekrardan kurulan Akatsuki, her biri S rank- Kage Level ninjalardan oluşan bijuu avlayan bir örgüttür. Üyelerin çoğu farklı tellerden çalsa da, liderlerin amacı dünyayı değişime sürüklemektir. Madara'nın düşlediği Tsuki no Me planıyla, sanal bir gerçeklik yaratıp, insanların çarpık duygularının olmadığı temiz bir dünya yaratma projeleri vardır.

Genei Ryodan

Liderleri Chrollo Lucifer

Genei Ryodan, Örümcekler olarak da bilinen bir terör örgütüdür. Liderleri Chrollo Lucifer'dır. Her biri nen kullanımında usta ve güçlü avcılardır. Yalnız Hisoka'nın katılış amacı diğerlerinden farklı olarak Chrollo ile dövüşmektir.

Üyeler birbirine sadık ve bağlıdır, öyle ki Chrollo Kurapika Uvogin'i öldürdükten sonra onun için bir ağıt yakmış, tüm şehri kana bulamıştır.

Kakumei Gun - Devrim Ordusu

Liderleri Monkey D. Dragon
Genel Kurmay Başkanı Sabo

Devrim ordusunun lideri, "Dünyanın en çok aranan adamı." olarak bilinen, Kahraman Garp'ın evladı Monkey D. Dragon'dur. Okamalar köleler gibi toplum tarafından ezilmişleri bünyesinde barındırırlar. Örgütün genel kurmay başkanı Sabo'dur.

Ses Köyü 5'lisi
Liderleri Orochimaru

Ses 5'lisi, Orochimaru'ya hizmet eden jonin sınıfı ninjalardan oluşur. Her birinde Orochimaru'nun lanetli mührü vardır.

Baraque Works

Liderleri Sir Crocodile

Baraque Works, Sir Crocodile'ın antik silah Pluton'u ele geçirmek için kurduğu bir örgüttür. Örgüt Arabasta'da bir iç savaş patlatmış, Kralı indirmenin eşiğine getirmiş, fakat planları Mugiwara korsanları tarafından engellenmiştir. Liderleri Crocodile ve en güçlü ajan Daz Bones, şu an Yeni Dünya'da at sürmektedir.

Son düzenleme:
Güzel konular açıyorsun Hiluluk .Buna şimdilik Naruto Shipuuden'in başlarında olsam da Akatsuki diyorum. İlgimi baya çekti.

En sağlamı için biraz düşünmek gerek ama en dandikleri için ses köyü 5lisi, hebi ve devrim ordusu kapışır benim için.

Güzel konu eline sağlık.:sapkali:

Yalnız amiraller pek olmamış buraya neden koydun ki onlar zaten denizciler içindeki rütbeliler ayrı bir oluşum değil bu adamlar.

Sternritter aslında en etkileyici olacak potansiyelde sağlam bir yapılanma ama mangaka işleyemedi ve sayıca çok olduklarından üstünkörü geçti.

Onun dışında Espada diyorum her bir üyenin hakkı verilmiştir hepsi özenle hazırlanmış isimler ve işlenme deniyorsa da diğer seçeneğim de Akatsuki.Örümceklerin açıkçası yeterli işlendiğini düşünmüyorum henüz.Sadece Kurapika ile olmaz o iş.O yüzden Akatsuki diyorum onları seçeceğime.

Güzel konu eline sağlık.:sapkali:

Yalnız amiraller pek olmamış buraya neden koydun ki onlar zaten denizciler içindeki rütbeliler ayrı bir oluşum değil bu adamlar.

Sternritter aslında en etkileyici olacak potansiyelde sağlam bir yapılanma ama mangaka işleyemedi ve sayıca çok olduklarından üstünkörü geçti.

Onun dışında Espada diyorum her bir üyenin hakkı verilmiştir ve işlenme deniyorsa da Akatsuki.Örümceklerin açıkçası yeterli işlendiğini düşünmüyorum henüz.Sadece Kurapika ile olmaz o iş.
Amiraller bence de olmamış evet. Ancak ana karakter ve tayfasının devamlı karşılarında bulundukları/düşmanı sayıldıkları için ekledim.

Bleach hakkında bilgim yok, o yüzden onları geçiyorum.

Shiciler tam anlamıyla bir organizasyon sayılır mı, emin değilim. Ben organizasyondan ortak bir amaç ve hareket beklerim.

Amiraller bir örgüt olarak görmüyorum. Çünkü örgüt dediğimiz şey biraz da var olan düzene karşı oluşturulmuş daha küçük ve etkili birlik gibi bir şey benim gözümde. Örgüt üyeleri arasında resmi olmasa bile bir bağlılık söz konusu olmalı. Amirallerde ise üyeler arasından ziyade üst makama bir bağlılık söz konusu. O yüzden amiral konusu biraz kafamı kurcalıyor.

Gelelim özete, listedekilerden en çok ön plana çıkanlar Akatsuki, Genei Ryodan ve Devrim Ordusu.

Akatsuki, serinin başında ve ortasındaki amacına bağlı kalsaydı çok sağlam bir örgüt olmuş olurdu. Serinin sonralarından önceye kadar amaçları gayet mantıklı olan bir oluşumdu ve okuyucuya verdiği hava da çok güzeldi. Ama seri sonunca batırdılar resmen.

Genei Raydon'u çok hatırlamasam da sağlam bir örgüt olarak hatırlıyorum. Ama galiba seri ortalarında piyasaya çıkmışlardı. Bende oluşan algı ''seri içinde ortaya çıkan ve akabinde miadını doldurup harcanan'' örgüt algısı gibi bir şeydi. Son durumlarını bilemiyorum.

Devrim Ordusu, amacı kabul edilebilir ve hareketleri de amaçlarına uyuyor şimdilik. Fakat seri sonundaki hallerini düşünürsek sanki kendi amaçlarını gerçekleştirmeden Luffy müttefiki olacaklar gibi bir durum söz konusu. Sanki Dragon, Luffy için ortamı hazırlıyor gibi bir algı oluştu bende. Yine de önlerinde daha uzun yol olduğu için ve gelecekteki durumları belli olmadığı için ben bahsimi bunlara yatırıyorum.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık