Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En iyi Batman Arkham Oyunu

En iyisi?

• Asylum

Kullanılan: 2 12.5%
  • City

Kullanılan: 8 50.0%
  • Origins

Kullanılan: 1 6.3%
  • Knight

Kullanılan: 2 12.5%
  • Hepsi en iyisidir

Kullanılan: 3 18.8%

• Kullanılan toplam oy
    16
Evet arkadaşlar bugün Batman: Arkham serisi oyunları hakkında bir konu açmak istedim, kendim çok sevdiğim bir seridir sizce en iyi Batman oyunu hangisi?

1 - Batman: Arkham Asylum

Batman: Arkham Asylum, Batman Arkham Serisi'nin ilk oyunudur, 2009'da piyasaya sürülmüştür. Oyun Joker'in Arkham hapisanesinden kaçıp kendine Gotham Şehri'ni ele geçirmek için ordu kurma çabasını konu alır. Seride Joker The Dark Knight'taki rolünden çok farklıdır. Dark Knight'taki Joker silah kulllanmaz ama Arkham serisinde Joker silah kullanır. Arkham serisindeki bu Joker oldukça delidir ve kötü biri olduğu çok bellidir. Oyun pek fazla ilgi çekmiştir ve kullanıcılar tarafından beğenilmiştir. İnceleme siteleri tarafından çok iyi notlar almıştır.

2 - Batman: Arkham City

Batman: Arkham City, 18 Ekim 2011 yapımlı Rocksteady Studios tarafından geliştirilen Aksiyon Macera türünde Video oyunu. DC Comics'in süper kahramanı Batman: Arkham Asylum'un devamı niteliğinde bir oyun.Oyun PlayStation 3, Xbox 360 ve Microsoft Windows. İçin Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından piyasaya sürüldü 2009 Spike Video Oyunu Ödülleri sırasında resmen ilan edilmiş ve konsollar için piyasaya sürülmüştür. Oyun Kuzey Amerika'da 18 Kasım 2011 tarihinde piyasaya çıkmış Microsoft Windows sürümü ise 22 Kasım 2011 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

3 - Batman: Arkham Origins

Batman: Arkham Origins 2013 yapımlı aksiyon-macera oyunudur. WB Games Montreal tarafından geliştirilmiş, Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından piyasaya sürülmüştür. Oyun, DC karakteri Batman'i merkez alır. Batman: Arkham City'nin devamıdır ve Batman: Arkham serisinin 3. oyunudur. Corey May, Ryan Galletta ve Dooma Wendschuh tarafından yazılan oyunun ana hikayesi 2009'da çıkan Batman: Arkham Asylum'dan 5 yıl önce geçer ve daha genç ve az yıpranmış Batman'i baz alır. Onun başına suç lordu Black Mask tarafından ödül konulduğunda, dünyadaki en iyi 8 suikastçiyi Noel Arefesinde kendisine çeker. Batman polis tarafından aranırken ve Joker ve Anarky gibi kaosun avantajını kullanıp kendi çirkin çıkarlarını başlatan diğer kötü-adamlarla yüzleşirken, Black Mask'ı adalete teslim etmelidir.

4 - Batman: Arkham Knight

Batman: Arkham Knight, Rocksteady Studios tarafından geliştirilen ve Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından 2015'te yayımlanan aksiyon-macera video oyunudur. Video oyunu DC Comics'in Batman adlı süper kahramanını konu almaktadır. Video oyununun senaryosu Sefton Hill, Ian Ball ve Martin Lancaster tarafından yazılmıştır. Batman: Arkham video oyunu serisinin dördüncü ana video oyunudur. Seride 2013 video oyunu Batman: Arkham Origins'ten sonra gelmektedir. Video oyunu, Batman: Arkham City'nin devamı niteliğindedir ve bu oyunda konu alan olayların dokuz ay sonrasında Gotham City'de geçmektedir. Batman: Arkham Knight'ta ana olarak Scarecrow'un Gotham'ı ele geçirmeye çalışması konu almaktadır. Scarecrow insanları zehirli bir gaz sayesinde Gotham sakinlerini zehirleyip kendi askerlerine çevirmektedir. Batman, Scacecrow ile mücadele ederken birde kendisine Arkham Knight diyen kişiyle mücadele etmek zorundadır.
Oyunun sonlarına doğru Arkham Knight'ın eski Robin olduğunu öğreniyoruz.

Arkham Knight tüm dünyada 23 Haziran 2015'te PlayStation 4, Xbox One ve Microsoft Windows için piyasaya sürülmüştür. Video oyunu çıkışında Ekim 2015 itibarıyla 5 milyon birim satışına ulaşarak 2015'in ve Arkham serisinin en hızlı satan video oyunu olmuştur. Batman: Arkham Knight, En İyi Oyun ve En İyi Aksiyon-Macera da dahil olmak üzere çeşitli ödüller almıştır. Çıkışından önce ve sonra birçok 2015'in en iyi video oyunları listelerinde yer almıştır. Oyunun çıkışından sonra hikâye bazlı görevler, mücadele haritaları, Batman ve müttefikleri için kaplamalar, farklı tarihsel Batmobile tasarımları ve yarış pistleri içeren indirebilir içerikler yayımlanmıştır. 2016'da oyunun tüm indirilebilir içeriklerinin de bulunduğu bir Game of the Year sürümü piyasaya sürülmüştür. 2019'da Rocksteady tarafından geliştirilen üç video oyununu içeren Batman: Arkham Collection'a dahil edilmiştir.

Not: Origins'i kendim çevirdim diğerlerini Türkçe kaynaklardan alıp kendi bilgilerimle karıştırdım.

City en iyisidir. Tamda Knight oynamaktaydım ve bir tank bossu yüzünden oyunu bırakmak üzereydim. Knight olmadığı kesin gözümde.

City en iyisidir. Tamda Knight oynamaktaydım ve bir tank bossu yüzünden oyunu bırakmak üzereydim. Knight olmadığı kesin gözümde.
Bence çok rage olmuştum vaktinde. Bu araçları patlatması tam zulüm.

Lego oyunlarını yapan Traveller's Tales, Telltale Games interaktif animasyon film tadında oyunlar yapan firma.
Anladım teşekkürler, Lego oyunlarını da oynadım vaktinde onlar da güzel.

Bence çok rage olmuştum vaktinde. Bu araçları patlatması tam zulüm.
Cloudbuster tank mıydı. Şu 6 tane kobra tankından sonra ortaya çıkan arkham knightın kullandığı . Saçma derecede zor olmuş ve geçebileceğimi düşünmüyorum. Oyun çok kolay bir oyundu. Bu kısmı geçmek için easy ye aldım yine fayda yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık