Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Hızlı Kişi

Kizaru

Kizaru Logia türü Pika Pika no mi (parıltı,ışık) meyvesi yemiş 3 denizci amiralinden biridir. Meyvesinin bilinen bir zayıflığı yoktur. Normal fiziksel darbeler vücudunun içerisinden geçer. Haki veya kairouseki kullanmadan vücuduna dokunabilmek, zarar verebilmek mümkün değildir. Değişik tarzda bir saldırıyla ortadan ikiye ayrılsa bile haki kullanılmadığı için vücudu ışık demetleri halinde tekrar birleşebilir. Genellikle hareketli düşmanlarını yakalamak için yata no kagami (Ayna) tekniğini kullanır. Sabit rakiplerinin hemen yanı başına onlar ne olduğunu anlayamadan ışık hızında ışınlanabilir. Meyve gücüyle kendisine bir ışın kılıcı yapabilir. Lazer şeklinde ışınlar atabilir ve gücünü kullanarak rakibine ışık okları saplaması mümkündür. Her meyve kullanıcısında olduğu gibi kendiside denizde yüzemez. Ayağıyla attığı bir ışın oku 27. korunun büyük ağacını yerle bir etmiştir.

Enel

Enel Goro Goro Meyvesi'nin güçlerine sahiptir. Bu meyve ona yıldırıma hükmetme gücü vermiştir. Bu bir çok kültürdeki Tanrı'ların gücüdür. Gemisi sayesinde bütün adayı yok edebileceği gösterilmiştir. Çeşitli transformlara girebilir.Altınının içinden geçebilir ve metallere şekil verebilir. Ayrıca hiç bir Logia'da olmayan bir özelliğe sahiptir. Öldükten sonra kalbini yeniden çalıştırabilir. Nefes almak zorunda değildir. Atmosfer dışında da yaşayabilir. Meyvesi'nin bilinen bir zayıflığı yoktur. Sadece Luffy gibi yalıtkan madde gücü olan düşmanlar onun için tehlikelidir.

Rayleigh

Gol D. Roger'ın sağ kolu ve geminin yardımcı kaptanıdır. Kendisi "Kara Kral" ünvanıylada anılır bilindiği üzere Haki kullnıcısıdır.

Luffy

Kuma

Kuma Hasır Şapka Korsanları'nı yenilgiye uğratan birkaç kişiden biridir, ve bunu iki kez yapmıştır. Fakat tayfa her iki seferde de zayıftı ve başka bir dövüşü kaldıramayacak durumdaydı.

Shanks

Shanks'in hiç bir dövüşü gösterilmemiştir ama buna rağmen Şahingözle günlük düellolar yapması onun çok iyi bir kılıç ustası olduğunu gösterir.Yonkou olması,Haki kullanıcısı olması özellikle Kral Hakisi,Beyaz Sakalın hakili saldırısını durdurması ve Marineford savaşını bitirmesi çok saygı duyulan ve güçlü biri olduğunu gösterir.

Mihawk

Hiçbir karakterin hız konusunda bariz bir farkla birinci olduğunu düşünmüyorum, zaten öyle bir karakter olsaydı yenilmez olurdu herhalde. Oyumu Kizaru'ya attım.

Edit: Bir de bir zamanlar Lucky Roo hakkında dönen bir geyik vardı dünyanın en hızlısı olduğuna dair. İpucu olarak da seride ilk adam öldüren kişi olması gösteriliyordu.

Shujin

Garp'ı da ekleseydin ankete oyumu direk ona verirdim.Adam marineford savaşında Marcoya nasıl bir hızla saldırdıysa Sengoku yanında mal gibi bakakaldıydı. Kimse anlayamamıştı o anki saldırıyı.
[video=youtube;oDwNGzu0oAQ]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=oDwNGzu0oAQ[/video]
Ödüller açıklanmadan öncesinde de Franky ile Sanjinin arasından geçip Luffynin kafasına vurmuştu.Burada da kimse onu fark edememişti.
[video=youtube;rT-5MX6C3VM]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=rT-5MX6C3VM[/video]

Enel, Kizaru ve Kuma dışındakilerin bir numarası yok zaten bu ankette, Kuma'nın yeteneği de esasında Enel'in yer değiştirmesinin sınırlı versiyonu gibi bir şey, onuda çıkarabiliriz, geriye kalır Enel vs Kizaru,

Kizaru shabondy'de usoop ve brook'u ve aynı şekilde apoo'yu kovalarken kendine ışıktan yol çizmek gibi gereksiz bir hareket yapıyordu, ama buna tezat olarak drake'e attığı tekmede ve savaşta luffy'nin önüne geçerken anlık bir yer değiştirme yapmış gibi göründü, bunun yanı sıra ışık hızında tekme atabiliyor ama ışık hızında kılıç kullanamıyor, gibi başka bir çelişki daha var, bunları göz önüne alınca kizaru'nun hızı hakkında kesin bir şey söylemek pek mümkün değil,

Enel'in yeteneği ise hızdan ziyade yer değiştirme yeteneği (en azından biz o kadarını gördük), algı alanı içinde istediği bölgeye anlık olarak gidebiliyor,

Luck Roo mitine ise katılmıyorum, bildiğim kadarıyla o mitin ortaya çıkma sebebi Roo'nun bir anda haydutun arkasında belirmesi idi, belirli bir süre bu tür başka bir hareket görülmemesi o fikri yaratmıştı ama savaşta wb ve shanks'ten de benzer ortaya çıkışlar gördük o yüzden ben bunu oda'nın daha etkili bir his brakmak için yaptığı bir durum olduğunu düşünüyorum, en iyi ihtimalle soru hızında hareket etmiştir kimse ne olduğunu anlamamıştır,

Enel ve Kizaru arasında bir seçim yapacaksak, Enel'in yer değiştirme olayı daha hızlı gibi görünüyor..

Kizaru'nun en hızlısı olması lazım ama seride gerçek manada ışık hızıyla hareket etmiyor. Ama sonuçta Rayleigh kendisiyle hız yönünden aşık atabildiğine göre ona da hızlı demekte bir sakınca yok.
Kuma bizim tayfayı uçururken bir oraya bir buraya ışınlanıyor gibi hareket ediyordu. Meyvesinden mi kendisinden mi bilmem ama Kuma'nın durumu biraz kafamı karıştırıyor.
Enel yıldırım gibi maşallah, Luffy'de g2 var, Shanks ilk bölümde suya atılan Luffy'nin yanına çok hızlı bir şekilde gelmekle birlikte Marineford'a geldiğinde de hızıyla herkesi şaşırtmıştı. Artık gemiyi mi sırtladı bilmiyorum ama bu adamda da hızla ilgili bir şeyler var.

Eğer listede olsaydı oyum kesinlikte Lucky Roo'ya giderdi. Her ne kadar daha ne özelliği olduğunu bilmesek de onun dünyanın en hızlı kişisi olması kilolarıyla çok güzel zıtlık teşkil edeceğinden bence tam Oda'lık bir iş olurdu. Ayrıca vahşi batının en hızlı silah çeken kovboyu Red Kit yani Lucky Luke ile olan isim benzerliği de ayrıca dikkate değer.

Enel ile Kizaru'yu anlarım da diğer karakterleri hız olarak nesini düşündün de koydun?
Luffy gruptaki elemanlar içerisinde her yönden zayıf birisi mesela (Kuma'nın Pacifista olayı biraz karıştırıyor durumu)
Mihawk hala kapalı kutu, nesini gördükte hızını ölçeceğiz.
Shanks'ta kapalı kutu daha yediği naneleri görmedik.
Rayleigh, Roger'ın sağ kolu diye mi değerlendireceğiz?

Hız diyeceksen söylenen bir mitle birlikte Lucky Roo, Enel ve Kizaru'yu kapıştırabilirsin...
Kizaru'nun olduğu yerde de hız dendimi ondan başkası zorlama olur (şahsen).
Bu video yu izlersen neden onu yazdığımıda anlarsın.
[video=youtube;yYQXHCz1GQ0]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=yYQXHCz1GQ0[/video]

Hepsi için bir video gönderiyim

shanks

[video=youtube;iTIPBIpaMIk]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=iTIPBIpaMIk[/video]

kuma

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=p8GlfmvUGTY

luffy

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=7KjnJquI9Ow
rayleight
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=lqk0XuJ6oi8

Kizaru, Enel ve Kuma gibi karakterleri hız açısından değerlendirmemek gerek. Adamlar ışınlanıyorlar ötesi var mı. Işınlanma kavramını hız üzerinden değerlendirmek mantıksız olur bence.

Ben yinede oyumu alttaki sahnede Kizaru'nun, Drake'e karşı yaptığı saldırı yüzünden Kizaru'ya veriyorum.

[YOUTUBE]n-iw6Yclxjs[/YOUTUBE]

Valla kardeşim kusura bakma ama komiksin. Videoda o sahneyi görünce aydınlanmamız mı gerekiyordu?
Seride bu tip hallerde bulunan tonlarca adam var hangi birini koyacaksın???
Law neden yok Shabondy'de PX'in saldırısından kaçarken oldukça hızlı görünüyordu.
En çöp adamlar bile bu tip hızlı hareketlerde bulunmuşlardır.
Mesela Soru kullanan Denizciler ve CP9 üyeleri; Soru'da oldukça iyi noktalara gelmişleri var. Bunları da koy hızlılar arasına.

En Hızlı Kişi verdiğin kişiler arasında "Kizaru ve Enel" dışındakiler olamaz...
Bu bir anket ben şıkları verdim siz seçtiniz eğer law diyorsanız yoruma law en hızlısı yazarsınız olur biter .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık