Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

En güçlü Logia?

'Anketler' forumunda alpos37 tarafından 4 Haz 2012 tarihinde açılan konu

 1. alpos37 Üye

  alpos37 (Üye)
  Mesaj Sayısı 292
  Üyelik Tarihi18 Oca 2012
  Merhaba arkadaşlar :)
  Hemen konuya geçeyim. Seride günümüze kadar bir sürü Logia tipi meyve kullanıcısı gördük. Hepsi de önemli yerlerdeydiler. Ya bir amiral ya üst düzey bir korsan peki hangisi en güçlü?

  1_Yami Yami No Mi

  [​IMG]

  Karasakal Yami Yami Meyvesini yemiştir. Bu meyve ona yerçekimi ve karanlığa hükmetme gücü vermiştir. Teach karanlığın gücünü kullanarak koca bir kasabayı ezip yok etmiştir. Yerçekimi gücü ise herşeyi çekebilir. Karanlık darbeyi de çektiğinden logia türü olsa bile darbe alır. Aldığı darbeler normalden iki kat daha fazla acı verir. Fakat Karasakal'ın inanılmaz dayanıklılığı meyvenin verdiği bu açığı kapatmaktadır.
  Yine de bu meyve diğer meyvelere göre çok farklı bir güç verdiği için yemeye değerdir. Meyvenin ikinci gücü Şeytan Meyvesi kullanıcıları için çok korkunçtur. Karasakal fiziksel olarak dokunduğu kişilerin gücünü iptal eder ve Logia türleride dahil bütün meyve kullanıcılarına vurabilir. Ayrıca Karasakal meyvesinin en güçlü meyve olduğunu söylüyor. Tabi ben buna katılmıyorum :)

  2_Moku Moku no Mi
  [​IMG]
  Bu meyveyi yiyen kişi dumana dönüşebilir.
  Her meyvedeki gibi bu meyveyi yiyen kişi de yüzemez. Gerçekten potansiyeli olduğunu düşündüğüm bir meyve şu an için gerçekten uzun uzadıya bir vssini görmesekte beklentilerim yüksek bu meyveden :)

  3_Mera Mera no Mi
  [​IMG]
  Portgas D.Ace'in yediği ateş kullanmayı sağlayan logia türü bir şeytan meyvesidir.Standart meyve zayıflıkları mevcuttur, aynı zamanda Crocodile gibi suya karşı bir zayıflığı vardır. Beklentilerimin yüksek olduğu bir meyveydi. Ama lav ateşi yakar gibi bir hiyerarşi düzeni sonucunda kullanıcısını yitirdik. Seni özleyeceğiz Ace :(

  4_Suna Suna no Mi
  [​IMG]
  Bu meyveyi yiyen kişi kuma dönüşebilir.
  Meyveyi yiyen kişi yüzemez. Suya karşı zayıflığı vardır çünkü ıslak olduğunda kuma dönüşemez. Gerçekten güçlü saldrıları var. Ve insandaki suyun tamamını çekmeside savaşlarda çok yararlı bir özellik.

  5-Goro Goro no Mi
  [​IMG]
  Öncelikle söyleyeyim kendisi favorimdir :)
  Goro Goro no Mi, kullanıcısına elektriğe hükmetme yetkisi veren bir meyvedir. Skypiea Island'da görülen "God Enel" tarafından yenmiştir.Goro Goro no Mi, çok güçlü ve repertuarı çok geniş bir meyvedir.Meyveyi yemiş olan Enel'den örnek verirsek, kullanıcısı ölürse kullanıcısının kalbinden şoklar yaratarak yeniden hayata dönmesini sağlar.(Viper, Enel'i öldürdüğünde Enel böylece hayata geri dönmüştür.)İnsanların seslerinde elektrik dalgalarından onların duyulabilmesini sağlar ki Enel, Mantra'sını da kullanarak bütün Skypiea'yı duyabilir, ters işler yapanları cezalandırır, bu onu gerçekten bir Tanrı gibi gösterir.Ayrıca kullanıcısının yıldırım hızında hareket etmesini sağlar.Meyve, sahibinin bütün vücudunu elektriğe dönüştürebilir ve bu sayede kullanıcı fiziksel darbelerden(Haki, Kairoseki hariç) hasar almaz.Bilinen meyve zayıflıkları dışında Goro Goro no Mi, bir yalıtkan olan lastiğe zaafiyet gösterir.(Enel'in 200 milyon volt'luk yıldırım darbelerinin Luffy'ye işlememesi gibi)Ayrıca lastik tarafından yapılan saldırılarda vücudu da hasar alabilmektedir.Luffy bu sayede zor da olsa Enel'i yenmiştir.
  Çok güçlü biri hatta yanlış hatırlıyorsam k bakmayın. Mavi denize inse ödülü 500 milyonun üstünde olur diye bir SBS de okumuştum. Büyük bir talihsizlik sonucu antisi olan Luffye karşı ufak farkla kaybetmiştir.

  6_Hie Hie no Mi
  [​IMG]
  Bu meyveyi yiyen kişi dokunduğu şeyleri buza dönüştürebilir.
  Her meyve de olduğu gibi bu meyveyi yiyen kişi yüzemez ama Aokiji'nin suyun üstünde bisiklet sürdüğü görülmüştür ve suyu da buza dönüştürebilir o yüzden bir zayıflığı yok denebilir.

  7_Pika Pika no Mi
  [​IMG]
  Pika Pika no Mi üç amiralden Kizaru tarafından yenilmiştir.Kullancısını ışığa dönüştürme ve ışık üretme gücü verir.Aynı zamanda Kizaru meyvesi sayesinde ışık hızında hareket etme özelliği kazanmıştır.
  Normal vuruşlar ona etki etmez ama haki ile zarar verilebilir.

  8_Magu Magu no Mi
  [​IMG]

  Şu anda filo amirali olan Akainu tarafından yenmiştir. Magma meyvesidir. O kadar sıcaktır ki. Ateş meyvesi yemiş Ace bile yakmıştır.

  Meyveler bunlar daha başka logialarda gördük. Ama onların pek kaideye alınacak güçleri olmadığımı düşündüğümden almadım. Sonuçları alalım bakalım :)
   
 2. Lynfield (x)
  Mesaj Sayısı 1,151
  Üyelik Tarihi6 Mar 2012
  Hepside çok güçlü ama Yami Yami no mi'nin özellikleri sanki hiç zayıf yönü yokmuş gibi duruyor ve buda Yami Yami no miyi en güçlü logia yapıyor.Onun dışında Magu Magu no mi ve Goro Goro no mi :D
   
 3. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,026
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Yami Yami no Mi.
   
 4. alpos37 Üye

  alpos37 (Üye)
  Mesaj Sayısı 292
  Üyelik Tarihi18 Oca 2012
  Goro Goro yami yamiyi bi kenarda bırakırsak en güçlü meyvedir bana kalırsa. Uzak mesafeden müthiş saldırıları var. aynı zaman kizarudan bile daha hızlı haraket etmeyi sağlıyor. Ölünce seni geri getirmeside mülkemmel bir özellik tabi bunu ne kadar kullanabilir orasıda var. 1-1 vs de karasakalı alabilecek bir meyve. :)
   
 5. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,026
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Sonsuz karanlığa her türlü saldırıyı alabiliyor. Bir nevi dokunulmaz olarak düşünebilirsin.
   
 6. killz0ne Vınıdın sınrı zırı ımırıl

  killz0ne (Vınıdın sınrı zırı ımırıl)
  Mesaj Sayısı 6,554
  Üyelik Tarihi9 Eyl 2011
  Magu Magu no Mi bence en güçlü logiadır
   
 7. franky Gerçek Korsan

  franky (Gerçek Korsan)
  Mesaj Sayısı 1,246
  Üyelik Tarihi22 Eyl 2011
  Yami Yami dedim ama Goro goro karşısında çok etkisiz kalır gibi.
   
 8. alpos37 Üye

  alpos37 (Üye)
  Mesaj Sayısı 292
  Üyelik Tarihi18 Oca 2012
  Hani kendisi öyle diyor da ölümün eşğinde olan Wb nin saldırılarına karşı hiç bişi yapamadığı aklıma geldikçe ne biliyim işte gözümden düşüyor :)
   
 9. Honey Badger If you don't love SFU then STFU.

  Honey Badger (If you don't love SFU then STFU.)
  Mesaj Sayısı 3,241
  Üyelik Tarihi23 Ağu 2010
  Değerlendirirken meyvenin potansiyeline göre değerlendirme yapın kullanan adamın değil. Bu şekilde bakınca meyve kullanabilme özelliği varsa eğer ki ben var olduğunu düşünüyorum yami yami baya üstünlük sağlıyor.
   
 10. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,026
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Meyvenin gücünü millet sevdiğinden durum bu oluyor.

  Karanlığın özellikleri burdakilerin hepsini katlar. Meyve iptal etme gücü, çekim gücü, meyve alma gücü, saldırıları emme gücü, kara delik yaratma gücü. Genele baktığımızda hepsinden iyi bana göre.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık