Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
  1. One Piece 852 Türkçe İndir
    Duyuruyu Kapat
  2. Bu hafta One Piece yok.
    Duyuruyu Kapat
  3. Hasır Şapka Korsanları'nın Arkeoloğu Nico Robin Tıkla-Oku
    Duyuruyu Kapat
  4. Okumadan Geçmeyin: Korsanfan Deyimleri Sözlüğü Tıkla-Oku
    Duyuruyu Kapat
  5. One Piece Film Gold ile ilgili son bilgiler ve sohbet başlığı için Tıklayınız
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz.

[Anket] En Güçlü 2. Paramecia Şeytan Meyvesi?

'Anketler' forumunda straw-hat tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

?

En Güçlü 2.Paramecia Şeytan Meyvesi

1. Doku Doku No Mi

19.7%
  2. Kage Kage No Mi

1.4%
  3. Mero Mero No Mi

4.2%
  4. Hari Hari No Mi

4.2%
  5. Nikyu Nikyu No Mi

9.9%
  6. Fuwa Fuwa No Mi

4.2%
  7. Gomu Gomu No Mi

18.3%
  8. Jisha Jisha No Mi

0 oy
    0.0%
  9. Ope Ope No Mi

32.4%
  10. Cheke Cheke No Mi

0 oy
    0.0%
  11. Hana Hana No Mi

0 oy
    0.0%
  12. Bara Bara No Mi

1.4%
  13. Bomu Bomu No Mi

0 oy
    0.0%
  14. Ori Ori No Mi

0 oy
    0.0%
  15. İto İto No Mi

4.2%
  1. straw-hat (..)
    Mesaj Sayısı 1,492
    Üyelik Tarihi11 Aralık 2008
    Logia anketimiz var, neden birde paramecia anketimiz olmasın dedim ve konuyu açmaya karar verdim :p ,
    Gura Gura no Mi E.Oda tarafından en güçlü paramecia meyve olarak onaylandığı için bizde 2. en güçlüyü seçelim dedim,

Soru şu sizce hangi şeytan meyvesi daha kullanışlı veya güçlü ? Hangisini seçerdiniz ?

Seçenekleri belirlerken hiçbir meyveyi atlamamaya çalıştım, ankette olması gerektiğini düşündüğüm tüm meyveleri ekledim (umarım herhangi bir meyveyi atlamamışımdır),

Meyveler hakkında ayrıntılı açıklama yapmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum, bu yüzden sadece sevdiğim meyveler hakkında bir iki cümle yazacağım diğerleri için birer amv ekleyip tamamlayacağım..

Doku Doku no Mi :
    Bana göre serideki en ölümcül 6 meyveden biri, hakiniz olsun yada olmasın, zehre karşı avantaj sağlayacak bir meyve yeteneğiniz yoksa bu meyveye karşı savaşmak gerçekten çok çok zor..

Kage Kage no Mi :
    Benim favori meyvelerimden biri, Moria tarafından kullanıldığı için olduğundan çok daha güçsüz bir izlenim oluşturuyor, bu yüzden bu meyve hakkındaki yazımı biraz uzun tutacağım, meyve özelliklerini tek tek anlatmak gerekirse :

Zombi yapma yeteneği: Genel olarak çok önemli ve etkili bir özellik olmasada marineford gibi kalabalık savaşlarda iş yapabilecek bir yetenek, ayrıca Oz gibi güçlü zombiler yapmak ta mümkün,

Kendi bedenine gölge aktarma yeteneği: Bu özelliğin ne kadar etkili olduğunu Nightmare Luffy olayında gördük, tayfanızda her daim 50-60 zombi bulundurursanız ihtiyaç duyduğunuzda zombilerde ki gölgeleri kendi vücudunuza alarak çok büyük bir güç kazanabilirsiniz,

Gölge kesme yeteneği: Bildiğiniz gibi gölgesi kesilen kişi bayılıyor ve uzun bir süre kendine gelemiyor, buda şu demek rakibin gölgesini kesmeyi başarırsanız savaşı kazanırsınız, özellikle zoro-kaku gibi hızlı ve yetenekli kılıç ustalarının elinde çok tehlikeli olabilecek bir yetenek (ayrıca kılıç dışında değişik kesme saldırılarıyla da (rankyaku vs..) kombine edilebilirse çok daha etkili olur),

Bunlar meyvenin yan özellikleri denilebilir, şimdi asıl sevdiğim kısma gelelim,

Kendi gölgenizi kontrol yeteneği: Meyve kullanıcısı kendi gölgesini istediği şekilde yönlendirip istediği şekilde şekillendirebiliyor, bu olayın en güzel yanı gölgenin hemen hemen hiçbir şekilde zarar görmüyor olması, bu sayede gölgeyi aşılamaz bir kalkan olarak kullanabilirsiniz (Marco'nun bütün gün etrafınızda dolanıp size gelen saldırıları engellemesi gibi bir durum, bence muhteşem bir olay), gölge sadece savunma amaçlı değil aynı zamanda saldırı amaçlı olarak da kullanılabiliyor (Moria'nın gölgesini dev bir mızrağa dönüştürerek Oz'u boydan boya delmesi gibi), ayrıca gölgeyi değişik şekillere sokarak rakibin dikkatini dağıtabilir yada hareketlerini kısıtlayabilirsiniz (yarasalarla dikkat dağıtmak ve kutuya kapatarak hareketsiz bırakmak gibi), tüm bunların dışında gölge ile yer değiştirme olayı da hem rakibi şaşırtmanıza olanak verir hemde zor durumlardan kaçmak için gölgeyle yer değiştirebilirsiniz,

Kısaca, gölge sizin yerinize savaşır, sizi savunur, rakibi şaşırtabilir, rakibin hareketlerini kısıtlayabilir, yada kritik durumlarda sizin yerinize geçerek sizi kurtarabilir, daha ne olsun diyorum :D..

Mero Mero no Mi :
    Diğer bir favori meyvem, taşa dönüştürme yeteneği cidden tehlikeli bir olay, vurduğu yeri taşa dönüştürüp parçalayan biriyle nasıl savaşılır ki (avantaj sağlayacak bir meyve yeteneğiniz yoksa çok zor),

Hari Hari no Mi :
    Elmasın sertliği sayesinde aşılması neredeyse imkansız bir savunmaya oluşturmasının yanı sıra salrırken de elmasın sertliğini kullanarak verdiğiniz hasarı arttırabilirsiniz..

NOT: Meyvenin gerçek adı bilinmiyor benim kullandığım isim fan yapımı..

Nikyu Nikyu no Mi :
    Oldukça etkili şok dalgalarının yanısıra saldırma sektirme özelliği de çok etkili bir yetenek, Kuma gibi kullanmayı bilen birinin elinde çok etkili oluyor..

Fuwa Fuwa no Mi :
    Çok güzel bir yetenek ama maddeleri kontrol edebilmek için dokunma zorunluluğu olmasa çok daha iyi olurdu..

Gomu Gomu no Mi :
    Anlatmaya gerek yok sanırım :)..

Jisha Jisha no Mi :

Ope Ope no Mi :

Cheke Cheke no Mi :
    Bu da epey ilginç bir meyve,

Hana Hana no Mi :

Bara Bara no Mi :

Bomu Bomu no Mi :
    Daha güçlü biri kullansa tehlikeli bir meyve olabilirmiş aslında..

Ori Ori no Mi :

İto İto No Mi

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Ekim 2016
  2. buslu Üye

buslu (Üye)
    Mesaj Sayısı 166
    Üyelik Tarihi9 Nisan 2011
    En Güçlü Doku Doku No Mi
    ardından Nkyu Nikyu No Mi

3. Marshall D. Teach Bow to your king!

Marshall D. Teach (Bow to your king!)
    Mesaj Sayısı 475
    Üyelik Tarihi29 Temmuz 2010
    Fuwa Fuwa no Mi tabikide uçmak+uçurabilmek müthiş yetenek

4. Striker Üye

Striker (Üye)
    Mesaj Sayısı 91
    Üyelik Tarihi10 Aralık 2010
    Ben pura pura'yı seçerdim ama magellanın meyvesi logia değilmiydi ?

5. franky 4 YILDIZ

franky (4 YILDIZ)
    Mesaj Sayısı 1,179
    Üyelik Tarihi22 Eylül 2011
    Shiki'nin gücü çok güzeldi.

6. straw-hat (..)
    Mesaj Sayısı 1,492
    Üyelik Tarihi11 Aralık 2008
  7. Mesaj Sayısı 613
    Üyelik Tarihi3 Ocak 2010
    ben bomu bomu no mi derim güçlü birilerinin elinde harika ötesi bi güç olabilirdi...

8. Kratos Üye

Kratos (Üye)
    Mesaj Sayısı 170
    Üyelik Tarihi8 Ocak 2012
    güçlü olarak benim gözümde kumanınki heleki ors a yaptığı o şok dalgasından sonra :)

9. akagami Üye

akagami (Üye)
    Mesaj Sayısı 94
    Üyelik Tarihi10 Mart 2012
    Doku Doku no Mi bence. Gerçekten çok inanılmaz bir güç.

10. Jazz Üye

Jazz (Üye)
    Mesaj Sayısı 325
    Üyelik Tarihi16 Ekim 2010
    Horo Horo no mi yi atlamışsın hocam çok tehlikeli bir Paramecia yetenek Thriller Bark Arc ta Usopp olmasa tayfanın son durağı orası olabilirdi. Sadece şuan olduğundan daha iyi bir kullanıcısı olsaydı karşısında kaç kişi durabilirdi.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuya Bakanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık