Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Dayanıklı

En dayanıklı?

• Kullanılan toplam oy
    209
BM saldırı almıyor diyoruz da mental olarak zayıf anında dizlerinin üstüne düşünce dizi kanadı. Benim tahminim, WB'de ve BM'de gördüğümüz gözlemin refleks gibi uykuda bile işlev görmesi, Luffy'nin bilinçsiz bir şekilde bile Kral Haki salması durumları armament hakide de geçerli. Zaman atlamasından önce gördüğümüz koruma kalkanı formundaki armament, ileri seviye kullanıcıları koruyor normal şartlarda. Artık kendiliğinden bir koruma sağlıyor yani, mental olarak bir sorun olmadığı müddetçe. Aynı Kata'nın soğukkanlılığını yitirince geleceği görememesi gibi , BM'nin bilincin yittiği durumda bu koruma devre dışı kaldı ve savunmasız bıraktı kadını. O kadar kaybetti ki kendini adeta normal bir insan gibi basit birşeyden dizi kanadı. Kabul edersiniz ki Karmel Ana olayı istisnai bir durumdu. Çocukluğundan kalan travma gün yüzüne çıktı. Bir daha bu kadar savunmasız kalacağını sanmıyorum.
Bu durumu WB'ye uygulayalım. WB, H. haki salmakta güçlük çeken, gözlemi bi hayli zayıflamış haldeydi MF'de. Aynı şeyi armamenti için de söylesek mantıklı bir çıkarım yapmış oluruz. Bu yüzden de otomatik armament kalkanı yoktu ve çer çöpten darbe aldı.
@amaneden Senin de düşünceni öğrenebilir miyim bu konuda?
Refleks yerine içgüdü dersek daha doğru olur bence. Bilinçsiz bir şekilde kullanılabilen H. Haki örneğin refleksten ziyade mental sınırlara gelindiğinde bir eşiğin aşılmasıyla ortaya çıkıyor ki Luffy aynı zamanda fiziksel sınırlarını da zorluyordu. WB ise K. Haki kullanırken uykudaydı. BM'nin durumuna K. Haki demek ne kadar doğru bilmiyorum. Burada mutlaka birbirine zıt düşünceler vardır. K. Haki'den ziyade herhangi bir insanın da tepesinde sinek dolaşsa yapacağı türden hareketler yaptığı için bilemedim. İçgüdü gibi durumlar sadece uyandırma aşamasında devreye giriyordur bana kalırsa. Uyuyan biri genellikle sükûnet içindedir ve bu K. Haki için büyük bir öncüldür. Dolayısıyla WB saldırı niyetiyle hareket eden Ace'in eylemlerini burnundan balon çıkartırken dahi fark edebiliyor. WB'nin Marineford'da Haki yoksulluğuna düşme sebebi de fiziksel yoksunluğundan geliyor bana kalırsa zira adamın zihninin hastalığa rağmen ayakta ölmesinden ne kadar kuvvetli olduğunu görüyoruz. O azme rağmen fiziksel gücü yeterli olmuyor, bedeni ruhuna çok geliyor.

Bilmiyorum istediğin ya da aradığın türden bir cevap oldu mu ama aklıma geleni söyledim. Bu ara kafam daldan dala atlayabiliyor, bu yazıya da yansımış olabilir.

Refleks yerine içgüdü dersek daha doğru olur bence. Bilinçsiz bir şekilde kullanılabilen H. Haki örneğin refleksten ziyade mental sınırlara gelindiğinde bir eşiğin aşılmasıyla ortaya çıkıyor ki Luffy aynı zamanda fiziksel sınırlarını da zorluyordu. WB ise K. Haki kullanırken uykudaydı. BM'nin durumuna K. Haki demek ne kadar doğru bilmiyorum. Burada mutlaka birbirine zıt düşünceler vardır. K. Haki'den ziyade herhangi bir insanın da tepesinde sinek dolaşsa yapacağı türden hareketler yaptığı için bilemedim. İçgüdü gibi durumlar sadece uyandırma aşamasında devreye giriyordur bana kalırsa. Uyuyan biri genellikle sükûnet içindedir ve bu K. Haki için büyük bir öncüldür. Dolayısıyla WB saldırı niyetiyle hareket eden Ace'in eylemlerini burnundan balon çıkartırken dahi fark edebiliyor. WB'nin Marineford'da Haki yoksulluğuna düşme sebebi de fiziksel yoksunluğundan geliyor bana kalırsa zira adamın zihninin hastalığa rağmen ayakta ölmesinden ne kadar kuvvetli olduğunu görüyoruz. O azme rağmen fiziksel gücü yeterli olmuyor, bedeni ruhuna çok geliyor.

Bilmiyorum istediğin ya da aradığın türden bir cevap oldu mu ama aklıma geleni söyledim. Bu ara kafam daldan dala atlayabiliyor, bu yazıya da yansımış olabilir.
Haklısın içgüdü daha doğru bir tanım olabilir. İşin aslı doğru tabir ikisi de değil gibi geliyor, B. hakinin otomatikmen vücudu koruması durum için. Bir nevi otomatik savunma mekanizması diyelim. WB'nin ise fiziksel durumundan kaynaklanıyor bence de. Zihni kuvvetliydi, iradesi de güçlüydü. Buna rağmen hakide sıkıntı yaşaması yaşlılığı ve hastalığına bağlanır ancak. Benim demek istediğim, bu hasar yememe olayı normal şartlarda WB'de de olurdu B.hakisi sayesinde. MF'de bu korumadan yoksundu, o yüzden sıradan denizcilerden bile hasar aldı. İstediğim bir cevap da yoktu, sağol yorum için :sapkali:

açık ara newgate çünkü adam kuma nın en güçlü saldırısı ursus shock saldırısını tek başına tankladı

akainu dan hasar yedi

teach onun kanını emdi

8 veya 9 kişi silah sıktı

adam zar zor öldü

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık