Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Çok Beğendiğiniz Dereceli Kılıç

En Güzel Meito?

• Kullanılan toplam oy
    68
selam arkadaşlar.
forumda böyle bir konu olmadığı ve olması gerektiğini düşündüğüm için sizlere sormak istedim. sizin favori meitonuz nedir?

öncelikle meito nedir ondan bahsedelim.

meito için kısaca ismi olan kılıçlar diyebiliriz. aralarında da belirli sınıflara ayrılabilen ve mangada gördüğümüz ve duyduğumuz meitoları tek tek kısaca ele alalım.

Kokuto Yoru

En güçlü kılıç ustası olarak bilinen mihawk'ı ilk sıraya almak istedim. bu kılıç "Saijo O Wazamono" denilen en üstün 12 kılıcın yer aldığı grupta yer almaktadır ve dünyanın en iyisi kabul edilmektedir.

Shodai Kitetsu

Kendisi hakkında sadece en üstün 12 kılıçtan biri ve lanetli olduğu bilgilerine sahibiz. Herhangi bir resmi bulunmamakta.

Nidai Kitetsu

Yine kendisi hakkında "21 O Wazamono Grade Swords" denilen ikinci klasman en iyi 21 kılıçtan biri ve lanetli olduğu bilgilerine sahibiz. Herhangi bir resmi bulunmamakta.

Wado Ichimonji

İlk sahibi kuina olup, ölmesi sonucu zoronun eline geçen en iyi 21 kılıç sınıfındandır. Zoro'nun ilk isimli kılıcıdır.

Shusui

Wano'nun efsanesi ryumanın kılıcı. Hazan suyu anlamına gelmektedir. Thriller Bark arcında ryumanın zombisinden Zoro'ya geçmiştir. en iyi 21 kılıç sınıfından bir kılıçtır. siyah ve mor renkleriyle dikkat çekmektedir ve benim de favorim kendisidir. :D

Yubashiri

Zoronun logutown'da aldığı, enies lobby arcında da kaybettiği kılıcıdır. "50 Ryo Wazamono Grade Swords" denilen en iyi 3. sınıf kılıçlardandır.

Kashu

Eski baroque works ajanı mr.11'den tashigi'ye geçen 50 iyi kılıç sınıfındandır.

Shigure

Tashigi'nin her zaman kullandığı "Wazamono Grade Swords" denilen 4. sınıf kılıçlardandır.

Sandai Kitetsu

Tüm Kitetsular gibi bu da lanetlidir. 4. sınıf kılıçlardandır(one piece wikinin yalancısıyım :) ) Zoronun kullandığı 3 kılıçtan biri ve en zayıfıdır.

Oto and Kogarashi

Shiki'nin kılıcıdır. Sınıfı bilinmemektedir.

Durandal

Korsan prens cavendishin kılıcıdır. Sınıfı bilinmemektedir.

Evet arkadaşlar ilk konumu açmış bulunuyorum. Eksiklerim varsa da kusura bakmayın elimden geldiğince basit bir anket açmaya çalıştım. Değerli görüşlerinizi bekliyorum. :good:

Son düzenleme:
sahin gozun kilici efsane, ayrica cavendishin kilicida fena degil, diger kiliclarin pek bi farki yok birbirinden, oyum mihawk reyizin kilicina

kokutou yoru: black blade night ismi bile şekil bu ve duranda 2 el ile kullanılan kılıç katagorisinde. ki zoro dünyanın en iyi ustası dahi olsa kullanırmı bilinmez kokutou yoruyu stiline ters

Soytarii26

Görünce aklıma ilk gelen:

Ama favori kokutou yoru. İsmi bile bi güzel :respect:

Edit: İsminin güzelliğini üstteki arkadaş da vurgulamış. Ayıp etmiş benden önce yazarak, bence daha güzel ben senden daha çok seviyorum -.-

Görünce aklıma ilk gelen:

Ama favori kokutou yoru. İsmi bile bi güzel :respect:

Edit: İsminin güzelliğini üstteki arkadaş da vurgulamış. Ayıp etmiş benden önce yazarak, bence daha güzel ben senden daha çok seviyorum -.-
canın sağolsun , ben geçerken uğradım zaten :)

Kitetsu'ların ayrı bir karizması var, oyum Sandai Kitetsu'ya, diğerlerini görmüş olsak onlardan birine (gördüğümüz en yüksek dereceli olana) verirdim ama görmediğimiz için oy vermek biraz garip olur şimdi, bu arada Kitesu'lar da sıralamanın 2. dereceden 4. dereceye atlaması garip olmuş, Sandai Kitetsu'nun Ryo Wazamono Grade olmasını beklerdim,

Birde Sandai Kitetsu için resim önerisi, içindeki alev deseni en önemli unsurlarından biri bu kılıcın,

Roronoa Zoro

Kokuto Yoru oyuncak gibi geliyor bana.
Favorim tabii ki de Wado İchimonji. Sade ve asil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık