Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En İyi Karakter Müziği

En iyi karakter müziği?

• Kullanılan toplam oy
    42
Konu animelerde karakterlere özel tasarlanan, karakterin göründüğü ya da alakalı olduğu sahnelerde duyduğumuz müzikleri ele alıyor. Yani düz anime müzikleri kafasıyla değil, karakteri en iyi yansıtan, en çok bağdaşan, en iyi hissettirebilen müzikler olarak değerlendirilmeli. Gönül isterdiki bol bol ekleyebileyim lakin 15 seçenek sınırı var. Bu yüzden hem genel hem forum popülerliğine dikkat ederek bi liste oluşturdum. Sizinde ayrıca beğendikleriniz olursa paylaşabilirsiniz veya kendi listenizi oluşturup, bilmeyenler için bilgilendirebilirsiniz.
OP'i karıştırırsam olay çıkar diye hiç elleşmedim.

Espadaların müzikleri anime tarihi için devrim niteliğinde bana göre. Bu ispanyol ezgilerinin olduğu hareketli, enerjik müzikler ile aksiyon dolu savaş sahnelerini birleştirme fikri müthiş. Gel gelelim karakter bazında değerlendirdiğinde Ulqiorra'yı ne kadar yansıtır, ne kadar özdeşleşir tartışma konusu.

İşte benim Bleach'te favori karakter müziğim. Girişi ile bile direk alıp götürüyor. İnsanın kalkıp dansla ritim tutası geliyor. Shinji'nin bankaisinin etkisi mi bilmem ama kafamda örtüşüyor bayağı müzikle karakter.

Bu Jojo'nun en popüler karakter müziği gördüğüm kadarıyla. İzlediğim kadarı için animeyi yansıtan bir müzik, karakteri tamamlıyor mu onu bilenler karar versin.

Elemanı bilmesemde müziğiyle ben bile uyanışa geçtim. Karakteri ne kadar yansıtır bilmem ama keyifli müzik.

Death Note'tan en fazla L'in müziği sevilir ve bilinir lakin beni en etkileyen Kira'nınkidir. Fakat en iyi karakter müziği olarak bakıldığında L'in müziği karakterin gizemini ve yükselişini çok iyi yansıtıyor. Light'ın müziğin barındırdığı çözülme hali ile uyuşurken, dramı ve yoğunluğu Light'ın karakterini aşıyor bence. Bu yüzden bence L'in müziği karakteri daha iyi yansıtıyor.

Hisoka'nın oyunbaz tarafını flamenko müziğiyle çok iyi yansıttığını düşünüyorum.

İzlediğim üç beş FT bölümü üzerinden konuşursam animeye uygun duruyor. Hanım arkadaşa hakim değilim ama müziğini başarılı buldum.

Ben bu müziğe fena düştüm. Naruto'ya devam ettirmeyi bile düşündürttü. İtachi'de bildiğim kadarıyla bayağı duygu yönünden yoğun ve komplike tasarlanmış bi karakter. Yani karakteri yansıttığı söylenebilir.

Karakteri hiç bilmem, müziği bayağı popüler diye seçtim. Pain için uygun mudur onu bilenler yorumlasın.

Loop'a alıp fonda bi kaç saat çalsa hiç ses etmem öyle chill, keyifli müzik. Kesinlikle seriyi yansıtan egzotik tadı var, Guts'ın da animedeki haline uygun bana göre.

Ben Brotherhood'u izlediğim için bu müziği bilmiyorum fakat Elric kardeşlerin trajik ve duygusal geçmişleriyle örtüşen bir müzik olduğu söylenebilir kesinlikle.

Bol aksiyon dolu animenin ana karakteri için aksiyonlu müzik. Animenin de ilk iki sezonu izlemiş olmama rağmen sahneleri doğru dürüst hatırlayamadığımdan ne denli uygun bilemedim, size bırakıyorum.

Dragon Ball bilmem pek ama müzik epey egzantirik, karakterde öyle duruyor gerçi.

My Hero Academia'dan bir müzik. Dinlediğim kadarıyla karanlık, aksiyonlu ve gizemli birine işaret ediyor. İzlemediğimden öyle midir nedir bilemeyeceğim. İstek üzerine ekledim.

Son düzenleme:
Konuyu açmadan ''piller men'' kafamda oluştu. ''şıklarda kesin yoktur da dur bakam neler var'' diye okumaya başladım ama varmış. Takdir ettim @Shakky cevabım net budur.

Konuyu açmadan ''piller men'' kafamda oluştu. ''şıklarda kesin yoktur da dur bakam neler var'' diye okumaya başladım ama varmış. Takdir ettim @Shakky cevabım net budur.
Benimde epey hoşuma gitti o müzik ya, animede karakter nasıldır, ne tarz sahnelerde çalıyodur diye düşündürttü. Bi an devam mı etsem diye heves geldi de geçti hemen heheh

Bleach için çok var.En popüler olanlar Aizen,Zaraki,İchigo,Grimmjow,Ulquiorra,Hollow tema vs liste uzayıp gidiyor.Bu parça iyidir ama Shinji teması ilk çıktığında hype yapmıştı.

Pillar Men de baya iyi aslında tek bir karakter müziği değil antik zaman müziği gibi birşey.

Ben Fma Brothers şarkısını da severim epey.Rusça olması lazım ama duyguyu hissettiriyor.

Bu arada en iyi espada müziği bu olsa gerek çok da dinlemişler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık