Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Hakkında

Ekstra olarak Oda'nın editörleri:

Takanori Asada (1997 - Nisan 2001)
Takahiro Habuta (Nisan 2001 - Şubat 2005)
Watanabe (Şubat 2005 - Ekim 2006)
Naoki Kawashima (Ekim 2006 - Kasım 2007)
Kouhei Onishi (Kasım 2007 - Haziran 2008)
Akira Jean-Baptiste Hattori (Haziran 2008 - Aralık 2010)
Takeru Isaka (Aralık 2010- Haziran 2014)
Suguru Sugita (杉田卓) (Haziran 2014 - Ocak 2017)
Takuma Naito (内藤拓真) (Ocak 2017-)

Takuma Naito manga editörü olarak görev yaparken önceki manga editörü Sugita ise medya editörü olarak devam edecek.
One Piece'in editörlerinde değişiklik oldu. Bildiğimiz gibi One Piece, manga ve medya olmak üzere 2 editöre sahip. Manga ile Naito ilgileniyordu, medya ile de Sugita. Son değişiklikle Naito manga editörlüğünden medyaya geçti. Yeni manga editörü ise Takano Ken oldu. Takano Ken yanlışım yoksa Kimetsu no Yaiba'nın editörüydü.

İşin gerçeği Naito'nun değiştiğine sevindim. Bence becerikli bir editör değildi.

One Piece'in editörlerinde değişiklik oldu. Bildiğimiz gibi One Piece, manga ve medya olmak üzere 2 editöre sahip. Manga ile Naito ilgileniyordu, medya ile de Sugita. Son değişiklikle Naito manga editörlüğünden medyaya geçti. Yeni manga editörü ise Takano Ken oldu. Takano Ken yanlışım yoksa Kimetsu no Yaiba'nın editörüydü.

İşin gerçeği Naito'nun değiştiğine sevindim. Bence becerikli bir editör değildi.
Tabii her birini açıklayacak değiller ama editörler niye değişiyor biliyor musun ? Belli bir süreleri mi var her mangada. 3-4 olsa neyse de sayı fazla gibi.Benim aklımda kalanlar Bakuman serisinden ibaret.

Tabii her birini açıklayacak değiller ama editörler niye değişiyor biliyor musun ? Belli bir süreleri mi var her mangada. 3-4 olsa neyse de sayı fazla gibi.Benim aklımda kalanlar Bakuman serisinden ibaret.
Editörler tek bir seride uzun süreli tutmayı istemiyorlardır. One Piece'in durumunda Oda'nın değişmesini isteme durumu da var. Mankaga yorumları düzgün bir İngilizce ile çıkınca bakmak lazım ama ben oradan Oda'nın da isteği olduğunu çıkardım.

@hdbfresh editör napıyor tam olarak?
Genelde bir editör yeni ve yetenekli mangakaları keşfeder ve onları yönlendirir. Mangayı daha iyi hale getirmek için mangaka ile toplantı yapar ve geri bildirimde bulunur. Ayrıca mangakaların ve haftalık programlarının takibi, bölümlerin teslim alınması vs. gibi görevleri var.

Ayrıca One Piece'ten gördüğümüz kadarıyla seri ile ilgili her işe (etkinlikler, seri ile ilgili ürünler vs.) koşturuyorlar.

Genelde bir editör yeni ve yetenekli mangakaları keşfeder ve onları yönlendirir. Mangayı daha iyi hale getirmek için mangaka ile toplantı yapar ve geri bildirimde bulunur. Ayrıca mangakaların ve haftalık programlarının takibi, bölümlerin teslim alınması vs. gibi görevleri var.

Ayrıca One Piece'ten gördüğümüz kadarıyla seri ile ilgili her işe (etkinlikler, seri ile ilgili ürünler vs.) koşturuyorlar.
Anladım abi teşekkürler. Oda niye değişmelerini istiyor ki sürekli?

Anladım abi teşekkürler. Oda niye değişmelerini istiyor ki sürekli?
Oda editörleri bile azarlayan bir adam ve editörleri ilk okuyucu olarak kullanıyor. Hoşuna gitmeyen bir şeyler oluyordur elbette ama diğer editörlerin değişiminde Oda'nın ne kadar etkisi vardır konusuna yorum yapmak pek sağlıklı olmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık