Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Hakkında

İyi de yazıda çokça tek seferlik manga çizmek istiyorum diyordu adam. Editörü olmasa bu site olur muydu? İyi ki de paragözmüş.

@amaneden

Eline sağlık son yazı baya güzel bilgiler içeriyordu.Editör olmasa bu günlere gelemeyebilirdi katkısı büyük olmuş.Çok uygulanan bir yöntem aslında.İyi olsa da kötü olduğunu söylüyorlar daha gelişmesi için.

1996 yılında, Dragon Ball'un da editörü olan, baş editor Kazuhiko Torishima, Kubo'ya mangasının kötü olduğunu söyleyerek paylamış ve ona Dragon Ball ve Fist of the North Star'ı okuma tavsiyesinde bulunmuş. Fakat Kubo onları okumayım, "Lanet olsun sana çünkü sen de anne lanet etmişsin." diye düşünmüş.

2016 yılında Bleach sona erdiği zaman Oda, "15 yıldır yayınlanan Bleach için teşekkürler, Kubo-san! Güzelce dinlen!"

Bleach'in mangakası olan Taito Kubo, çıkış mangası One Piece tarafından okuyucuların popülerlik anketinde mağlup edildiği günden beri Oda'dan nefret ediyormuş.

Kaynak: Sandman
Kaynağın kaynağı: 5 Kasım 2017 tarihinde yayınlanmış olan bir radyo programı.

Suudi Arabistan'ın veliaht prensi Mohammad bin Salman bin Abdulaziz Al Saud, Japonya'yı 2016 yılında ziyaret ettiği zaman Japonya'da bugün yayınlanmış olan "Morning Show" isimli haber programına göre Oda'nın imzasını almış. Prensin çalışanlarından biri, Toei'de yüksek konumda çalışan kişilerle tanışıp çeşitli iş tekliflerinde bulunmuş.
Bunu da yeni okudum.Kubo sensei manga dünyası için fazla gelen birisiydi.Değeri haliyle bilinemedi.Yaratıcılığını ve vizyonunu sinema yönetmeni olarak falan kullansa çok daha popüler olurdu.Özellikle aksiyon ve sembolizm konusunda.Başka sektörde olsaydı kıymeti bilinirdi.

One Piece art arda en çok satan manga olma konusunda 10. yılını doldurmuş. Oda'nın yorumu ise şu şekilde:

"One Piece'in on yıl boyunca en çok satan manga olması beni onurlandırıyor. Her zaman olabildiğince çok okuyucuya hitap etmem gerektiğini kendime tembihliyorum. Çocukluğumdan beri manga okuyarak arkadaş edinebildiğini tecrübe ettim. Minnet duygusunu asla unutmayacağım. Hem rekor hem de insanların anısı adına One Piece'in en iyi manga olması için elimden gelen her şeyi yapacağım!! Çok teşekkür ederim!!"

2017 yılında editörler arasında yapılan bir canlı yayında Oda memnuniyetle, "Dünya Rekorlar kitabına girdim." diyormuş. Zaten bunu bilmeyeniniz yoktur.

İlgili konu

One Piece art arda en çok satan manga olma konusunda 10. yılını doldurmuş. Oda'nın yorumu ise şu şekilde:

"One Piece'in on yıl boyunca en çok satan manga olması beni onurlandırıyor. Her zaman olabildiğince çok okuyucuya hitap etmem gerektiğini kendime tembihliyorum. Çocukluğumdan beri manga okuyarak arkadaş edinebildiğini tecrübe ettim. Minnet duygusunu asla unutmayacağım. Hem rekor hem de insanların anısı adına One Piece'in en iyi manga olması için elimden gelen her şeyi yapacağım!! Çok teşekkür ederim!!"

2017 yılında editörler arasında yapılan bir canlı yayında Oda memnuniyetle, "Dünya Rekorlar kitabına girdim." diyormuş. Zaten bunu bilmeyeniniz yoktur.

İlgili konu

Eline sağlık. Bu arada 430 milyondan fazla kopyaya ulaştı. (Japonya: 360 milyon+, Diğer Ülkeler: 70 milyon+)
Dijital satışları da paylaşsalar iyi olurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık