Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Hakkında

Sırf bu editör dallamasının 2017 açıklaması yüzünden herkes Tüm Kek Adası geçici arc olacak, hızlı bir girip çıkacaklar dedi. Dressrosa'dan sonra en uzun arc olacak birkaç sayı sonra. Dressrosa 102, skypiea 66 bölüm. Son açıklamadan sonra arcın 6-7 sayıda biteceğini de sanmıyorum, Oda uzatacaktır bu arcı.

Ben de merak ediyorum. Beklentim Zou gibi bir arc olması yönündeydi. Az bölümde çok fazla bilgiyi verecek, eski tanıdıkları göreceğimiz bölümler görürüz diyordum. Tayfayı bile görmeyiz diye düşünüyordum eğer çok fazla bölüm olmazsa. Şimdiki açıklama her şeyi değiştirdi, kısa bir arc olmayacak gibi duruyor.
O açıklamaları çok da dikkate almamak lazım. Çünkü adam çizdikçe çiziyor. İlginç bilgiler öğrenmeyi umuyorum Reverie'de. Umarım umduğumu bulurum.

Reverie uzun sürecek gibi görünüyor. İstediğim şey gerçek mi oluyor ne. Bizim tayfayı da oraya taşıyacak galiba. Orası çok bomba bir arc olacak diye bekliyorum.

Bir-iki yıl var açıklaması çok muallak yalnız. Bir mi, iki mi şimdi? İki, birin iki katı sayı. İki yıl çok fazla, o kadar yoktur bence.

Hem de bu adam bizi kekliyor. 2017'de Reverie ve Wano'ya girecektik güya hala arcı bitiremedik.

2017 de diğer arca girmez ancak ucundan iki bölüm gösterir sonra da girecek demedik gösterecek dedik açıklaması gelir xD

Oda bugün yayınlanmış olan, "Super Kabuki 2 One Piece Grand Live"de Wano arkında girmenin bir iki yıl daha süreceğini söylemiş. Sandman özetlemiş. Bana da çevirmek düşer.

Wano arkına girmek 1-2 yıl daha alacakmış. Wano arkında Ace ile ilgili bir bölümde olacakmış.

Takipçiler bazen fan mektupları aracılığıyla "önceden gösterme(foreshadow)" ile ilgili Oda'yı düşündürten sorular soruyolarmış. Takipçiler, Luffy'nin bir hareketinin neye dayandığını sorduğu zaman Oda bunu One Piece fan sitelerinde aratıyormuş. Bunun bir benzeri 2006 yılında çıkan 422. bölümün yazar yorumları bölümünde de bulunuyormuş. Oda, takipçileri ile birlikte One Piece'i yaratıyor gibi hissediyormuş.

One Piece'de var olan "BOOM/DON" efekti, Jidaigeki'de önemli sahnelerde Japon davullarından çıkan sesten geliyormuş.

Oda, Marineford Savaşı fikrini çok uzun zaman önce bulmuş.

Oda, Luffy bir korsan olduğu için onun ağzından adalet hakkında konuşmanın zor olduğun söylemiş. Bu yüzden karşı tarafın adaletinin farklı bir adalet anlayışı olduğu basit bir sonuca varmış. Oda, bunun One Piece'nin ana temalarından biri olduğunu söylemiş.

Oda, One Piece'in klasik Shonen mangalarında karakterlerin geçmiş hikayelerinin pek fazla dataylandırılmamasına rağmen One Piece'de birçok geçmişi gösteren sahne olduğunu söylemiş. Oda bugünlerde geçmişten kareler gösteren birçok manga olduğunu düşünüyormuş.

Oda'nın One Piece üzerindeki emeğinin %60'ı hikaye, %40'ı çizim şeklinde bölünmüş.

Oda, her arkta karakteristik özelliklere sahip olan ve her biri diğerinden farklı olan adaları, takipçiler sıkılmasın diye böyle yapıyormuş. Luffy'nin kişiliğinin hiçbir zaman değişmeyeceğini de söylemiş. Oda'ya göre, takipçiler Luffy'nin kişiliğine tamamen hakim oldukları için, bazen Oda'nın bilerek Luffy'nin kendisine uygun olmayan davranışlar sergiletmesinden dolayı şikayetçilermiş.

Oda One Piece'e başladığı zaman diğer karakterlerin tasarımlarının giderek daha karmaşık hale gelecek olmasından dolayı Luffy'nin tasarımını olabildiğince basit tutmak istemiş.

One Piece'in temelinde, insanların çaresiz durumda olan kişilere yardım etmesi yatıyormuş. Oda herkesin bu türden hikayeleri sevdiğini düşünüyormuş.

Oda, birinci bölümden beri One Piece'in nasıl biteceği konusunda bir fikre sahipmiş. 2012 yılında yapılan bir başka röportaja göre, Oda One Piece'in son arkının Marineford Savaş arkını solda sıfır bırakacak kadar müthiş olacağını söylemiş. (Biliyorduk zaten. :( )

Oda'nın yaptığı bu röportaj her ne kadar 2 gün önce yayınlanmış olsa da Haziran ayında yapıldığı için şu andan itibaren 1-2 yıl değil 7 ay - 19 ay içerisinde Wano arkı başlayacak diyebiliriz. Bu da böyle bir düzeltme.

Oda'nın yaptığı bu röportaj her ne kadar 2 gün önce yayınlanmış olsa da Haziran ayında yapıldığı için şu andan itibaren 1-2 yıl değil 7 ay - 19 ay içerisinde Wano arkı başlayacak diyebiliriz. Bu da böyle bir düzeltme.
Şimdi daha iyi oldu.Bu arc 10 sayı daha sürer diyelim.Burdan sonra Reveire'yi gösterdiğini düşünelim ve o da 20 sayı falan olur desek eder 30 sayı.Bu da 8-8,5 ay demektir.Böyle bir şey olabilir sanki.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık