Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Efsane Düello

Geçende yaptığım bir tartışmayı konuya dökmek istedim.
Shanks Vs Mihawk düellosu neden bitti ?

Bu soruya genel bir yanıt budur ,
"Shanks'ın , kolunu kaybetmesi nedeniyle eski kılıç performansını gösteremeyeceğinden ötürü düellonun sonlandırılması."
Ben nedenin bu olduğunu sanmıyorum.

Öncelikle Beyazsakal konuşması durumuna gelelim.

" Çoğu kişi Efsane olarak görsede , Şahin Göz ile olan düellolarınız hala kulaklarımda "
" Bu yarayı ne bir maceradan ya da , Şahin Göz'den almadım .. "
Beyazsakal eskilerden bahsetmeyi seviyor olabilir. Fakat bu sıradan bir durum değil.
Burda bahsedilen kaşı ,gözü , memleket sevdası değil. Bir düello söz konusu. Efsane olarak anılmış bir düello.
Ve hala düellonun aklında olduğunu belirtiyor. Bu " Beyazsakal eskileri seven adam " diyerek bir çırpıda atılacak bir durum değil. "

Diğer Manga sayfasında , " Bu yarayı bir Maceradan ya da , Şahin Gözden almadım ..."
Burada Şahin göz ile olan düellolarının çok sıkı geçtiğini ve yara alma ihtimalinin yüksek olduğunun göstergesidir.
Mihawk tarafından yara almış olsaydı bu durum normal karşılanabilirdi gibi bir anlam çıkmıyor mu ?
Mihawk'ın ismi boş yere zikredilmiş olamaz.Mihawk'ın , Shanks ile kapışabilme ayarında veya Yara açabilme kapasitesinde olduğunu açıkca belirtmiş.
Kılıç Ustası olan Tek Yonkou çeviriye göre Shanks. Mihawk ile rakip olmasına karşın , En iyi Ünvanı Mihawk'da.

Kolunu Kaybettiği halde , güçten düşmediğini Sbs tarafından öğrenmiştik.
Peki düello neden bitti ? Benim fikrim , olay hiç kol olmadı. Daha doğrusu " Amaç " oldu.

"Kendi Hedeflerinden daha büyük birşey bulmuş olmalısın "
" Senin gibi biri gururunu hiçe sayıyorsa daima başkaları içindir "
Burada söylendiği gibi Shanks, Luffy ile tanıştığında farklı birşeyler buldu.
Rayleigh'e Luffy hakkında bahsetmesi. " Kaptanın sözlerini söyleyen çocuk ..."
Shanks , Luffy kurtararak amaçlarına / hedefine yeni bir rota belirledi. Şapkasını teslim etti.

Mihawk ve Shanks muhabbetini incelersek ,
Shanks " Şuan kendimi çok iyi hissetmiyorum , dövüş için mi geldin ? "
Mihawk " Sol kolunu kaybetmiş olan senle birşeyler çözmek istemiyorum. Bazı ilginç korsanlarla tanıştım.
En önemli Kısım " Bana uzun zaman önce söylediğin bir şeyi anımsattı Küçük bir köy ve Eğlendirici küçük çocuk hakkında ki hikaye "
Buradan uzum zaman önce Mihawk'ın bu hikayeyi bildiğini ve bu nedenle Shanks ile eskisi gibi aynı hedef ve amaçları taşımadığından düellolarını sonlandırdılar.Yani Mesele sadece kol kaybetmek değil , farklı bir amaca yönelerek o amaç uğrunda kaybetmek.
Tıpkı , Mihawk'ın Zoroya söylediği söz gibi.
Zamanında ikisinin amaçları zirveyi aramaktı . Bu nedenle birbirlerine meydan okudular.
İkisinin kesiştiği bir amaçları vardı. Fakat daha sonra Shanks , Luffy'i kurtararak bu farklı bir amaca döndü.

Sonuçta bu adamlar az çok birbirlerinin güçlerini ölçebilirler. Mihawk'ın Shanks'ın bulunduğu adaya gitmesi ve Shanks'ın onu değerli bir rakip olarak görmesi herşeyi anlatıyor zaten.

Ve Mihawk'ın , Hasırşapkaların durumlarının görüşüldüğü toplantılara katılması , Marine Ford'da onu test etmesi ...
Düellolarından vazgeçmeye değecek , başka bir hedefe yönelebilecek kadar değerli olup olmadığını öğrenmek istemesidir.

Kısaca , ben " Shanks'ın kolunu kaybetmesi nedeniyle , kılıç yeteneklerinin körelmesi veya istediği performansı sağlayamadığı nedeniyle düellolarını bitirmeleri" görüşüne karşın daha farklı bir neden olduğunu düşünüyorum. :T
Sadece güç ve yetenek ile alakalı olmamalı ?

Beğenmediğim her görüşün için böyle konu açacaksan, işimiz var senle. Bana sormak yerine buraya bir konu açsaydın, soruna verdiğim cevabı buraya da yazardım. Ayrıca One Piece'te her "efsane" denen şeye "efsaneyse, kesin öyledir" gözüyle bakma. Nice efsaneler geldi geçti, çok da önemli olmayan.

Beğenmediğim her görüşün için böyle konu açacaksan, işimiz var senle. Bana sormak yerine buraya bir konu açsaydın, soruna verdiğim cevabı buraya da yazardım. Ayrıca One Piece'te her "efsane" denen şeye "efsaneyse, kesin öyledir" gözüyle bakma. Nice efsaneler geldi geçti, çok da önemli olmayan.
Görüşünü beğenmedim demedim.
Katılmadım, benim gibi katılmayan farklı düşünenler var mı ? Diye konu açmak istedim.
Burada yanlış bir durum yok. Ayriyetten senin görüşlerini beğenmediğim ve açtığım kaç konu var :D

Güzel düşünmüşsün , ben hala Shanks yonkou oldu Mihawk'a fark attı bu yüzden savaşmıyorlar düşüncesine karşıyım yine yaklaşık güçteler ve aralarındaki gençlik duelloları artık başka sebepten sona erdi , 2'side adamını buldu Shanks-Luffy, Mihawk-Zoro şimdi onların gelişimini ve kendilerini geçmelerini bekliyorlar.

Görüşünü beğenmedim demedim.
Katılmadım, benim gibi katılmayan farklı düşünenler var mı ? Diye konu açmak istedim.
Burada yanlış bir durum yok. Ayriyetten senin görüşlerini beğenmediğim ve açtığım kaç konu var :D
Bu konuda direkt benim söylediğim sözler baz almışsın, ondan öyle dedim. Diyelim olay senin dediğin gibi, Mihawk neden "Beni rakibi olarak görmeyen/hedefi değişen bir adamla dövüşmem" yerine, "Tek kolu olmayan bir adamla dövüşmem" diyor?

Bu konuda direkt benim söylediğim sözler baz almışsın, ondan öyle dedim. Diyelim olay senin dediğin gibi, Mihawk neden "Beni rakibi olarak görmeyen/hedefi değişen bir adamla dövüşmem" yerine, "Tek kolu olmayan bir adamla dövüşmem" diyor?
Haklısın, orada bir hata yapmış olabilirim. Orayı düzeltmeye çalışayım'da , ben genel düşünceye ortaya koymak istedim. Sırf senin düşüncen değil yani , sana baz alınmış bir durum yok :)
Ben biraz derin düşündüm. " Tek kolu olmayan bir adamla dövüşmem " işin artizlik kısmı.
Bazı kişiler konuşmadan , bakışlarıyla anlaşırlar. O denli bir durum.
Mihawk'ın , Shanks'ın uzun zaman önce anlattığı " küçük bir köy ,eylenceli bir çocuk " hakkında bu kadar meraklı olmasının sebebi ne olabilir ? Shanks gibi kolunu kaybeden bir ezikle uğraşmaz yoluna bakardı. Ama ısrarla Luffy'i test etmeye veya onun adının geçtiği yerlere gitmeye başladı.

Haklısın, orada bir hata yapmış olabilirim. Orayı düzeltmeye çalışayım'da , ben genel düşünceye ortaya koymak istedim. Sırf senin düşüncen değil yani , sana baz alınmış bir durum yok :)
Ben biraz derin düşündüm. " Tek kolu olmayan bir adamla dövüşmem " işin artizlik kısmı.
Bazı kişiler konuşmadan , bakışlarıyla anlaşırlar. O denli bir durum.
Mihawk'ın , Shanks'ın uzun zaman önce anlattığı " küçük bir köy ,eylenceli bir çocuk " hakkında bu kadar meraklı olmasının sebebi ne olabilir ? Shanks gibi kolunu kaybeden bir ezikle uğraşmaz yoluna bakardı. Ama ısrarla Luffy'i test etmeye veya onun adının geçtiği yerlere gitmeye başladı.
Mihawk'ın o lafına artistlik desek bile, ondan önce Shanks "Dövüşmeye mi geldin?" diye soruyor. Yani bu düello meselesini bitiren taraf Mihawk. Shanks ise sorusunda gayet ciddi, üstelik sinirli bir hali vardı.
Baş düşmanının ilgisini çekmiş bir çocuğu merak etmesi normal. Zira kötü bir adam değil Mihawk.

Ben mihawkin shanks kolunu kaybettigi icin duelloyu biraktigini dusunuyorum.cunku iki el yerine tek elle kilic kullanmak cok zor olsa gerek(bir kilic duellosunda)mihawk ve shanks duello yapmalarina rahmen birbirlerine karsi saygilari vardi muhtemelen.mihawkta shanks kolunu kaybettiginden herhangi bir duelloda onu yenmesinin haksiz olacagini dusunup birakmistir.

Şimdi konunun başında kılıç ustası olan tek Yonko demişsin ama bence Shanks kılıç ustası olsaydı en iyi Mihawk olmazdı. En azından Shanksın başka güçlerinin var olduğunu düşünüyorum. Şu düello işine gelince neden bu kadar abartılıp fazla konuşuluyor anlamadım Shankın geçmişinde bundan önemli olan ve konuşulması gereken esas olay bence BBnin verdiği yaradır. Tamam Mihawk güçlüdür iyidir hoştur ama senin dediğin gibiyse kılıç ustası bir Yonkoyu yenebilecek seviyede değildir. Forumda oluşan genel kanının aksine bence Mihawk fazla abartılıyor. Bu abartmaya karşı normal göstermek isteyenlerde var tabi ancak Mihawkı ezenler de var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık