Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Edward Weevil

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 82 39.2%
  • Sevmem

Kullanılan: 127 60.8%

• Kullanılan toplam oy
    209
Benim asıl aklıma takılan, bunca zamandır bu adamın nerede olduğu. Kaçan 6. Kat mahkumlarından biri olduğunu düşünüyorum şahsen. Kaçtıktan sonra Newgate ile ilişkisi olan korsan tayfalarını avladığı için kendisine Shichibukai teklifi yapılmıştır, annesi de daha rahat hareket etmek için teklifi kabul ettirmiştir. Bu sayede, Zephyr'ın neden onun peşine düşmediği de açıklanmış olur. Zaten bu kadar yıkıma 480 milyon ödül verilmesi tuhaf duruyor. Kid daha veletken sivil katlediyor diye başına neredeyse bunun kadar ödül konmuştu. Kid'in sadece kendine gülenleri öldürdüğünü, bununsa savaşırken koca bir şehri yok ettiği göz önüne alınırsa, ödülü epey bir düşük kalmış.
Dediğin gibiyse daha kötü, çünkü Teach'in tayfa seçerken düzenlediği level 6 kafes dövüşlerinden birini kaybetmiş demek oluyor bu, yani BB'nin en güçlü 3.cü adamına bile kaybetmiş olsa (en güçlü 2. Shiryu olarak farz ediyorum) yine de iyi değil. Burgess ayarı falan çıkabilir.

Bence hükümetin gizli silah olarak kullanmak istediği bir deney faresi çıkacak, nasıl ki Ejderha ve Oars'ın soyunu klonlamaya çalışıyorlar ve bir bakıma başarılı oluyorlar, hükümet gerçek Whitebeard'in DNA'sından bunu üretmiştir, sonra kontrol edemeyince Weevil'ın başına büyük bir ödül koymuştur, DNA klonlama işlemi yaptıklarınıda Kuma'yı PX olarak klonladıklarından biliyoruz.

Dediğin gibiyse daha kötü, çünkü Teach'in tayfa seçerken düzenlediği level 6 kafes dövüşlerinden birini kaybetmiş demek oluyor bu, yani BB'nin en güçlü 3.cü adamına bile kaybetmiş olsa (en güçlü 2. Shiryu olarak farz ediyorum) yine de iyi değil. Burgess ayarı falan çıkabilir.
Ben o olayda bütün 6. Kat mahkumlarının dövüştüğünü sanmıyorum. Öyle olsa, Magellan'ı yenecek enerjiyi nereden buldukları soru işareti olarak kalıyor. Ayrıca Weevil'ın Teach'ten nefret ettiğini biliyoruz. Kazanmışsa bile, ona saldırdığı için bertaraf edilmiş olabilir.

Çeviri için eline sağlık. Zephry'nin tayfasının katledilmesi olayının Weevil tarafından yapıldığına inanıyorum. Aynı şey Zephry'nin kolu için de geçerli. Çünkü Volume 1000'de Oda'nın notunda Zephry'nin öğrencilerinin tek bir korsan tarafından öldürüldüğü yazıyor ve Zephry'nin koluda bu olayda gitmiş ayrıca Weevil'ın Beyazsakal müttefiklerini tek başına indirmesi de buna uygun. Burada sorun Zephry'nin adının mangada geçip geçmeyeceği. 2012'de Film Z ile ilgili Oda'nın röportajını içeren Theater Culture Magazine T isimli dergide yer alan röportajın bir parçası aşağıda. Buradan anladığım Zephry Oda'nın kafasında canon bir karakter. Tabi bakalım kullanma imkanı olacak mı?
Suzuki: It would be great if at least Z's name will be mentioned in manga some day.
Oda: I'd like to consider it if there's any chance.
Hattori (editor): Well, I'm not sure about it though...
Oda: Are you giving a warning to me? (laugh)
Theater Culture Magazine T (2012)

Eline sağlık Smoker. İnş Buu çıkmaz bu adam diyorum. Sevmiyorum klasik aptal ve güçlü shounen karakterleri. Ayrıca genel olarak burnu akan mal karakterleri de sevmiyorum :D

Yine de bu karakterin gücü heyecan uyandırmıyor değil, hele de gerçekten Wb'ın oğluysa.. Hele hele bir Wb flashback'i gelirse bu adam sayesinde ısınabilirim kendisine :D

Wb'ın oğlu değil de Moriah zombisi olmasıyla ilgili bir teorim vardı ama artık güm olduğu için zaten bi önemi yok.

Çeviri için eline sağlık. Zephry'nin tayfasının katledilmesi olayının Weevil tarafından yapıldığına inanıyorum. Aynı şey Zephry'nin kolu için de geçerli. Çünkü Volume 1000'de Oda'nın notunda Zephry'nin öğrencilerinin tek bir korsan tarafından öldürüldüğü yazıyor ve Zephry'nin koluda bu olayda gitmiş ayrıca Weevil'ın Beyazsakal müttefiklerini tek başına indirmesi de buna uygun. Burada sorun Zephry'nin adının mangada geçip geçmeyeceği. 2012'de Film Z ile ilgili Oda'nın röportajını içeren Theater Culture Magazine T isimli dergide yer alan röportajın bir parçası aşağıda. Buradan anladığım Zephry Oda'nın kafasında canon bir karakter. Tabi bakalım kullanma imkanı olacak mı?
Aslında o bilgiyi eklemeyi düşündüm, ancak Wikia halen Zephyr'ı canon kabul etmiyor. O yüzden eklemedim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık