Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Övme

Çok manga hastası biri değilim.Takip ettiğim 3 tane büyük seri mangası var sadece.Onların dışında 5-6 seri daha bitirdim.Manga olarak her açıdan hepsinden üstün bana göre OP.Hayatıma böyle bir renk kattığın için teşekkürler Oda.Seri içinde çoğu zaman hırsıma hırs kattığım olmuştur.Biraz hayalperest bir insanım sanırım bazı animelerden kendime ders çıkartabiliyorum.Ha zararını gördüm mü? Hayır.Faydasını gördüm mü ? Çok fazla.Genel olarak Oda -never give up- mantığını aşılıyor okuyana geniş hayal dünyasının yanında.Buda paha biçilemez bir şey benim için.

Unknown

Oda nın yaptığı en güzel şeylerden biri ise karakterler yok olmuyor.Aralara,kapak hikayelerine sıkıştırıyor geçmiş arc lardaki karakterleri böylece unutturmuyor vede evrenin yaşadığını düşünüyorsun.Olay sadece tayfanın etrafında dönmüyor tayfanın geçtiği yerlerdeki insanlarda yaşamaya devam ediyor.Şuana kadar okuduğum/izlediğim OP bölümlerinde serinin finali bizi tatmin ediceğini çıkarabilirim en azından soru işareti olmadan bitirecektir..

Shounen konusunda en iyi Oda.Ama bir manga ka olarak şahsen benim için bir Takehiko Inoue değil.

dusau

Her bölüm aynı masalı anlatıyor. Tayfa sürekli önce zor duruma düşsün sonra gaza gelip yensin. Aynı hikaye sıkıyor bir yerden sonra. Bunun tek istisnası bellamy'nin tek yemesi. O da zaten gelenden gidenden tek yiyor. Ayrıca kanı falan geçtim. Luffy'nin uçurduğu şeytan meyvesi yemiş kimse denize düşmüyor. Sözde OP evrenin neredeyse tamamı okyanus ama bazuka yiyenler nasıl oluyorsa hep karaya düşüyor. Siz daha çok beklersiniz zoro kesecek kan çıkacak diye.

İyi yanı olarak sayabileceğim en önemli şeyi kurgudur. Ama haki olayındaki tutarsızlıklar bu konuda bile iyi olmasını önlüyor.

Roronoa Zoro

Şu Shounen'i Seinen'e bir çevirse tadından yenmez, hala 10 yaşındaki veletlere çiziyor gibi. Geri kalan her şey için; mükemmel.

Övecek pek bir şey yok, zaten arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmış, olayları kurgulaması ve her poku bir şekilde kılıfına uydurması en büyük özelliği.

Şu Shounen'i Seinen'e bir çevirse tadından yenmez, hala 10 yaşındaki veletlere çiziyor gibi. Geri kalan her şey için; mükemmel.
"Korsan" ifadesi mantık olarak zaten shounen kalıbına aykırı. Özellikle zaman atlamasında sonra ciddi anlamda en büyük dezavantajı konumuna geldi.

Nette de güzel bir caps var bu durumla alakalı. :hhh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık