Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Dragon Ball Super Anime Tartışma

'Anime Genel' forumunda Raizel tarafından 7 Tem 2015 tarihinde açılan konu

 1. valanis Üye

  valanis (Üye)
  Mesaj Sayısı 669
  Üyelik Tarihi18 Oca 2017
  Bir arkadaş pepe mepe buhabbeti yapmış tabi hangi neslin çocugu olduğun belli birde yaş muhabbetinden bahsediyor. Kızgınlıgımızı anlamamanı normal karşılıyorum.Zira burada hazmedilemeyen şeyin yıllardır takip ettiğimiz bir serinin ne geçmişi ne de gücünden zerre bahsedilmeyen çöp bir karakterin, nasıl bu kadar kısa bir zamanda güçlendiğidir.Ama bunu anlayacak ne dragon ball birikimin ne de bir olgunluğun olduğunu düşünüyorum. Sen en iyisi pepeye devam et .
   
 2. Mesaj Sayısı 308
  Üyelik Tarihi28 Nis 2017
  (Biraz uzun olmuş yazdıktan sonra farkettim.İsteyen atlasın)
  Arkadaş bana laf sokmaya çalışmış galiba.Yok başka forumlarda veya yabancı forumlarda şunlar bunlar tartışılıyor diye.Zenonun gücünün süper ejder toplarından üstün olduğu bariz , tartışılacak ne varsa tartışıldı.Zamasunun ölümsüzlüğünü yok sayarak (süper ejder toplarından dilediği hani) zamasu/zamasuları (mangada) ve içinde bulundukları evreni komple siliyor.Diğer 4 güç içinde tahmin yürütülebilir.Hiçbir veri yok elimizde.Pepe falan filan sözlerinede birşey demek istemiyorum.Güç dengeleri serinin başından beri sıkıntılıydı bunu farkedememek çok zor veya bir karakterin aşırı fanı olmayı gerektiriyor (misal ssj 2 seviyesi olan freezanın 4 ayda ss blue seviyesiyle kapışacak hale gelmesi).Ki önceki sayfada da benden daha bilgili kişilerde yazdıklarına bakarsan anlarsın isyanın sebebini.Yıllarını eğitime ve savaşmaya harcamış iki tane saiyana karşı (ki potansiyel falan işine girmeyin dövüş meselesinde kimsenin potansiyeli Gokudan yüksek olamaz) kale/caulifla sadece maksimum birkaç ay içinde goku/vegeta seviyesi olamaz , olmamalı.Potara bilmem kaç kat güç artışı yapıyor diyebilirsin tamam.Vegittoyu biliyorsun birleşmiş Zamasuya karşı blue yapmıştı , bak base form değil yinede yenemedi.Ki bu birleşmiş Zamasunun ki'sini hissedince Beerus ve Whis diyor ki güçlü ama bizim için bir sıkıntı oluşturmaz(Mangaya bakabilirsin).Senin demene göre base Kefla God Gokuyla kapışabiliyorsa , base Vegittonun Beerus hiç olmadı birleşmiş zamasuya tek atması veya zorlanmaması lazım.Yani serinin başından beri izleyicilerin akılları ile dalga geçiyorlardı ancak bu sonuncusu aşırı sıvamak oldu.Kimsenin mükemmel bir güç skalası beklediği falan yok zaten.
   
 3. Animan Üye

  Animan (Üye)
  Mesaj Sayısı 45
  Üyelik Tarihi2 Nis 2017
  Cidden hala saçmalıklarla dolu yazılar yazıyorsunuz. Tamam Kefla'yı sevmeyebilirsiniz. Hatta nefret edebilirsiniz, fakat güç seviyelerini kendiniz belirlemiyorsunuz. Yazar belirliyor. Yazar Akira Toriyama. Şu ana kadar ki güç seviyelerini de belirleyen adam yani. :) Kafanızdan Goku şu kadar güçlü, Kefla saçmalık demeniz bir şeyi değiştirmez. Güç seviyesini kafanızdan yargılarla belirleyemezsiniz. Ha bu arada, bu son 2 bölüm Japonya'da Super tarihinde en çok yüksek oy oranına sahip bölümler oldular. Fanların %80 üzeri son iki bölüme 10/10 vermiş durumda. Gel gelelim şu Kefla olayına, Kefla mantık çerçevesinde kabul edilebilir güce sahip. Ulan daha düne kadar Kale'ye Broly yakıştırması yapıp çok güçlü olacak sözlerini söyleyen siz, şimdi kalkmış "Goku nasıl yenilir huehue" diyorsunuz. Manga'ya bakabilirsin falan demenize de gerek yok ikisini de yakından takip ediyorum. Forumlara boşuna girmiyorum herhalde. Seriyi enine boyuna ele aldığımdan dolayı böyle yazılar yazıyorum. Kale ve Caulilfa, Saiyan olduklarından dövüş sırasında gittikçe güçlenebilir durumdalar. Örneğin; İlk Goku'nun karşısına Frieza çıktığında, Goku sınırlarını aşıp Süper Saiyan olmuştu. Süper Saiyan formu Frieza'yı yenmek için yeterli bir dönüşümdü. Eğer Frieza, Goku'yu daha da zorlasaydı belki Goku, Süper Saiyan 2'ye bile geçebilirdi o an. Şimdi, Kale ve Caulifla'nın karşısında God formlarına kadar erişebilen bir Saiyan durmakta. Kale ve Caulifla karşılarında duran adamı yenmek için dövüş sırasında gelişecekler. Onu yenene dek içlerindeki kaynayan güç sönmeyecek. Bu yüzden güçleri daima artacak. Ta ki rakibini yenene dek. Füzyon ise hafife alınacak güç değil. Goku ve Vegeta'nın(Veya farklı karakterlerin) Füzyon yapıp bir Tanrı'ya ya da bir Tanrı formuna karşı savaştığını gördünüz mü ki, God formu üzerinden kafanızdan güç sıralaması yapıyorsunuz? Görmediniz, o yaptığınız güç sıralaması kafanızdan uydurduğunuz elementlerden biri. :)
   
 4. Mesaj Sayısı 308
  Üyelik Tarihi28 Nis 2017
  Broly dediğin eleman non-canon bir karakter ve ilk çıktığı filmde de ssj 2 ve 3 arası bir gücü vardı, abartılacak bir gücü yoktu.Vegitto diyorum anlamıyorsun.Daha da fazla birşey demeyeceğim zaten.Duvara konuşmaktan farksız.Herşeyi tek tek açıklayamam.
   
 5. Animan Üye

  Animan (Üye)
  Mesaj Sayısı 45
  Üyelik Tarihi2 Nis 2017
  Broly'nin non-canon olduğunu biliyorum. Daha her şey kelimesini yazmayı bilmeyen birinin yazmaması güzel olur zaten. :D
   
 6. Reiper Luffy Korsan Kral Olacak Kişidir,...Kızlar Yesin

  Reiper (Luffy Korsan Kral Olacak Kişidir,...Kızlar Yesin)
  Mesaj Sayısı 6,540
  Üyelik Tarihi4 Eyl 2010
  Tartışma konusunu bilmiyorum 70lerde bırakmıştım Superi ama şu koyu kısma katılamadığımı belirtmek isterim. Bence Friezanın güçlenmesinde bir abes yok zira adam ömründe hiç çalışmamış, buna rağmen evrenin en güçlüsüydü Beerusu falan saymazsak. Şimdi bu potansiyelde bir adama 4 ay eğitim verirsen bu kadar güçlenebilir tabi ki. Misal Enele Rayleigh 4 ay eğitim verse bence amiral ayarı olur.
   
 7. valanis Üye

  valanis (Üye)
  Mesaj Sayısı 669
  Üyelik Tarihi18 Oca 2017
  Bu kadar alaya alınacak bir durum görmüyorum. Çogu yabancı foruma da baktım youtube de dragon ball tartışmalarına da ama kefla olayını savunan nadir gördüm. Son sözü tabikide yazar söyleyecektir ama burada çocuklara özgü bir anime yapacaklarsa söylesinler 0-13 yas grubu filan diye yoksa ben eleştiririm kimsede buna karışamaz. Eleştirenler niye eleştirdiklerini ciddi şekilde dile getirirken senin samiyetsiz bir şekilde tiye alır gibi konusman yaş aralığınıda belli ediyor. Tartışmayı gereksiz buluyorsan yazmanada gerek yok.
   
 8. Animan Üye

  Animan (Üye)
  Mesaj Sayısı 45
  Üyelik Tarihi2 Nis 2017
  +1 :)
   
 9. Animan Üye

  Animan (Üye)
  Mesaj Sayısı 45
  Üyelik Tarihi2 Nis 2017
  55. Bölüm.
   
 10. Animan Üye

  Animan (Üye)
  Mesaj Sayısı 45
  Üyelik Tarihi2 Nis 2017
  Fanlıkla alakalı bir durum değil ki. Ben de en az diğerleri kadar Kefla'dan hoşnut değilim. Ama işi mantığa dökersek sonuç bunu gösteriyor. İlla eğitim yapılması gerekmiyor. Saiyanlar eğitim ile güçlenseydi, Goku Süper Saiyan Formunu eğitim yaparken elde ederdi. :) Kapiş?
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık